Dar vienas receptas sveikesnei virtuvei – džiovintų abrikosų kamuoliukai. Itin greitai pagaminami, be to, jų nereikia kepti. Paruoštais abrikosų kamuoliukais galite vaišintis iškart.
abrikosai
29 straipsnių
Geltonai raudonas, mėsingas, ovalus vaisius su "pūkelį" primenančia odele.
Daugelis kultūrinių abrikoso veislių kilo iš paprastojo abrikoso. Jos auginamos Užkaukazėje, Vidurinėje ir Mažojoje Azijoje, Kinijoje, Irane, Afganistane, Šiaurės Indijoje, Šiaurės ir Pietų Afrikoje, Pietų Europoje, Šiaurės Amerikoje, Australijoje. Mėgėjų auginami Baltarusijoje, Latvijoje, Estijoje. Lietuvoje auginamas botanikos soduose, mėgėjų sodybose.
Abrikoso vaisiuje yra iki 27% cukraus(subrendusiuose vaisiuose daugiausia sacharozės), iki 28mg vitamino C, iki 28mg karotino, iki 1,27% pektinų, taip pat kalio, geležies ir kitų mikroelementų; sėklose yra 30-60% riebalų bei aminorūgščių.
Džiovinti abrikosai – neabejotinai vieni naudingiausių džiovintų vaisių, kurių rekomenduojama kasdien suvalgyti po 3-5 vienetus. Tai gali būti puiki šokolado ar kitų saldumynų alternatyva, nes džiovinti abrikosai ne tik skanūs, bet ir labai naudingi. Taigi, kodėl verta juos valgyti?
Persikai ir abrikosai introdukuoti augalai, kuriuos išsaugoti mūsų klimato sąlygomis pakankamai sudėtinga. Kaip tai padaryti pasakoja garsus sodininkas Algirdas Amšiejus.
Slyvos, abrikosai, persikai, nektarinai ir trešnės: 5 skanūs vasariški desertai su šiais vaisiais (6)
Kiekviena vasara mus apdovanoja spalvotomis gėrybėmis – kaulavaisiais, kuriuos dažnas valgo tiek vienus, tiek gardina įvairius kepinius ar desertus. Vyšnios, trešnės, slyvos, persikai, abrikosai ar nektarinai – spalvingas kaulavaisių pasaulis stebina savo spalvomis, skoniais ir formomis. Prekybos ti...
Informacija apie džiovintų vaisių naudą itin prieštaringa. Vieni sako, kad tai maistingas užkandis, kiti – kad tai tik dar vienas saldumynas, kuriame rasime daug pridėtinio cukraus. Kaip yra iš tiesų, ir kuriuos džiovintus vaisius verta įtraukti į savo pavasarinę, lengvą mitybą?
Ši uogienė – netikėtas stebuklas stiklainyje! Nuostabus derinys ir kol kas patiko visiems ragavusiems. Man ji skaniausia su sūriais ir kitais pieno produktais – grūdėta varške, parmezanu, įvairiais varškės sūriais ir net sūrio pyragu.
Ar gali desertas būti sveikas ir netgi sveikatinantis? Pasirodo, gali! Toks desertas ne tik gardus ir sveikas, bet ir turi sveikatinančių – priešvėžinių, imunitetą stiprinančių savybių. Lengvas, gardus ir sveikas desertas, kuris tinka ir pusryčiams. O svarbiausia tai, kad jis itin greit paruošiamas,...
Įsibėgėjant uogų ir vaisių sezonui labai svarbu žinoti, kiek galima jų suvalgyti nepakenkiant sveikatai. Ir turėkite omenyje: uogas, kaip ir vaisius, patariama valgyti tik šviežius ir be cukraus. Taip organizmas geriau pasisavins juose esančius mikroelementus ir naudingąsias medžiagas.
Genialumas kartais slypi paprastume. Kaip štai šis pyragas – paprastutis, bet drėgnas biskvitas ir jo saldumą atsverianti abrikosų rūgštelė – nepakartojama ir kartu labai paprasta kombinacija. O kad ši skonių simfonija būtų užbaigta iki galo, patiekite pyragą dar truputį šiltą su vaniliniais ledais.
Šiuose vaisiuose yra medžiagų, kurios sukelia minkštų audinių atstatymą stuburo tarpslanksteliniuose diskuose.
Abrikosai labai maistingi. Jų skonis primena persikus ir slyvas. 100 gramų šių vaisių yra 12 proc. vitamino C, 12 proc. vitamino A, 6 proc. kalio ir tik 48 Kcal! Abrikosuose mažai riebalų ir daug cukraus. Portalas wiki-fitness.com. atskleidžia abrikosų naudą sveikatai.
Tai pati tikriausia uogienė. Tokia saldi ir kartu pikantiška!
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl viršyto leistino sulfitų kiekio neleista Lietuvos rinkoje realizuoti 20 tonų džiovintų abrikosų iš Turkijos (eksportuotojas Kayisicioglu – Tarim urunleri TIC, Turkija), rašoma pranešime spaudai.
Malonumas, kuriam neįmanoma atsispirti, arba prabangi dovana ypatingai progai – šie šokoladiniai triufeliai tikrai nustebins jūsų šeimą ir draugus.
Po šaltų praėjusių metų žiemų, kai iššalo nemažai sodų, išaugo vyšnių, slyvų, trešnių, obelų paklausa, o susidomėjimas persikais ir abrikosais visiškai sumenko. Bendrovės „Žagarės sodai“ medelyno direktoriaus Artūro Rozenbergo teigimu, tokias tendencijas paskatino žmonių išgąstis.