JAV finansų rinkoms nusmukus dėl žinios, kad Amerikos ekonomika per pirmuosius tris šių metų mėnesius netikėtai susitraukė, prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį užsipuolė savo pirmtako ekonominius pasiekimus.
akcijų rinka
73 straipsnių

Akcijų rinka – atvira rinka, pritaikyta vertybinių popierių ir išvestinių instrumentų prekybai sutartomis kainomis; šie vertybiniai popieriai yra listinguojami akcijų biržose, o kiti sandoriai su jais sudaromi privačiai. Akcijų rinkos vertė 2008 m. buvo apie 36,6 trilijonai JAV dolerių. Išvestinių instrumentų rinka buvo įvertinta 791 trilijonas JAV dolerių, o tai 11 kartų didesnė suma už viso pasaulio ekonomikos bendrą vidaus produktą.
Azijos akcijos penktadienį kilo, paskatintos Volstrito šuolio, stiprių „Google“ patronuojančios „Alphabet“ rezultatų ir vilčių dėl galimo įtampos atoslūgio JAV prezidento Donaldo Trumpo prekybos kare.
Aukščiausiojo rango JAV prekybos atstovas antradienį stojo ginti tarifų, kuriuos prezidentas Donaldas Trumpas įvedė daugeliui pasaulio šalių, pranešdamas JAV Senato nariams, kad, norėdamos susitarti, į jį kreipėsi beveik 50 šalių.
Šiemet per akcijų rinkas nusirito ne viena chaoso banga, kurią lėmė Jungtinių Amerikos Valstijų sprendimai. Didelis neapibrėžtumas paskatino investuotojus atsigręžti į Europos rinką, tačiau ir čia jų laukia savi iššūkiai. Kaip išmokti į rinkų svyravimus žvelgti šaltu protu? Kokias pamokas apie inves...
Donaldui Trumpui išplėšus pergalę rinkimuose, po kurios sugrįžęs į valdžią prezidentas ketina sumažinti JAV mokesčius ir įvesti importo tarifus, pagrindinės akcijų rinkos ketvirtadienį daugiausia kilo.
Europos prabangos prekių gamintojų akcijos vėl krinta, „Goldman Sachs Group“ ir „Jefferies International“ analitikams įspėjus, jog dėl paklausos problemų Kinijoje dar labiau sumažės jų pelningumas.
Daugiau kaip 45 mln. privačių klientų pasaulyje turinti „Revolut“ skelbia užbaigusi anksčiau pradėtą darbuotojų akcijų pardavimą. 45 mlrd. JAV dolerių įvertintų akcijų pardavimas reiškia, kad „Revolut“ tapo vertingiausia Europos technologijų bendrove, rašoma pranešime spaudai.
Kaip greitai keičiasi nuotaikos rinkose. Vos prieš dvi savaites akcijų rinkos, regis, nesuvaldomai augo, prieš tai kelis mėnesius pasiekusios naujas visų laikų aukštumas. Dabar jose fiksuojamas laisvas kritimas. Amerikos „Nasdaq 100“ indeksas, kuriame dominuoja technologijų milžinės, atsidūrusios bu...
Pirmas šių metų ketvirtis parodė, kad JAV, Europos ir visa globali pirminių viešų akcijų siūlymų (IPO) rinka pamažu aktyvėja. Kad praėjusių metų pabaigoje pateiktos teigiamos prognozės pildosi, rodo skaičiai. Sandoriais pritrauktų investicijų suma pirmą šių metų ketvirtį siekė 23,7 mlrd. JAV dolerių...
Iš pažiūros nesibaigiantis kiniškų prekių pigimas esant silpnai vartotojų paklausai žlugdo bet kokius lūkesčius, kad verslo uždirbtas pelnas sugebės atgaivinti merdėjančią akcijų rinką.
Asmeninių finansų konferencijoje „Mano investicija“ „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis papasakojo, kokie yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys investavimo kokybę ir kokios makroekonomikos tendencijos bus stebimos artimiausiu metu.
Prognozuoti finansų rinkas nėra dėkingas užsiėmimas. Tačiau kiekvienas investuotojas privalo turėti tam tikrus scenarijus, pagal kuriuos priims sprendimus Todėl tikslios prognozės nėra būtinos, užtenka numatyti kelis pagrindinius galimus variantus, nuspręsti labiausiai tikėtiną ir tuomet jau užsiimt...
Po trijų neigiamų mėnesių iš eilės, finansų rinkos lapkritį grįžo su trenksmu. Pastarasis mėnuo buvo geriausias akcijų rinkai šiemet ir antras geriausias pasaulio obligacijų indeksui. Švelnėjantis centrinių bankų tonas, mažėjanti geopolitinė rizika ir geresni nei tikėtasi įmonių rezultatai anksčiau ...
2022-ieji finansų rinkose buvo vieni prasčiausių metų istorijoje, tačiau 2023 metai atnešė geresnes nuotaikas. Tai rodo ir teigiami pensijų fondų rezultatai – atgauta didelė dalis praėjusiais metais sumažėjusios pensijų fondų vertės. Vis dėlto trečią ketvirtį investuotojų nuotaikos buvo kiek santūre...
Po praėjusių metų akcijų rinkų nuopuolio kai kuriems investuotojams šie metai galėjo atrodyti kupini galimybių ir vilties. Tačiau pirmojo pusmečio euforija blėsta, o artimiausius metus, tikėtina, daug geresnį rizikos ir grąžos santykį pasiūlys ne iki šiol blizgėjusios akcijos.
Grėsmingos prognozės kol kas neišsipildo: didžiausia pasaulio ekonomika atsilaikė, bet ar ilgai? (5)
Kietasis nusileidimas kol kas aplenkia Jungtinių Amerikos Valstijų ekonomiką. „Delfi“ kalbinti ekspertai teigia, kad skubi centrinio banko intervencija, išskirtinė padėtis darbo rinkoje, Amerikos korporacijų sėkmė yra tik keli veiksniai, leidžiantys atsargiai prognozuoti, kad valstybei anapus Atlant...
Technologijų sektoriaus rezultatai kol kas viršija rinkos lūkesčius.
Akcijų biržose indeksų pokyčiai išlieka nedideli – „Stoxx Europe 600“ vertė vakar beveik nepakito (-0,01 proc.), „S&P 500“ kiek padidėjo (+0,09 proc.) nepaisant pingančių technologijų sektoriaus bendrovių akcijų (NASDAQ -0,29 procento).
Investuotojai nuo 2021 m. pabaigos pagrindinį dėmesį yra sutelkę į centrinių bankų pinigų politiką ir makroekonomikos naujienas. Nors žodis „recesija“ iš naujienų antraščių nesitraukia jau gerą pusmetį, įmonių skelbiami rezultatai to nepatvirtina. Gyvenant recesijos laukimo režimu reikėtų nepamiršti...
Investuotojai dairosi, į ką investuoti: laukiant recesijos vėl bus paklausios energetikos akcijos (1)
Po dvejus metus iš eilės trukusio augimo 2023 m. energetikos akcijos gali vėl suklestėti, tačiau šį kartą sektoriaus apetitą skatins ne nafta, o didesni dividendai.