Archeologai per kasinėjimus už 100 km į rytus nuo Paryžiaus atrado Akmens amžiaus gyvenvietę. Anot tyrėjo Rémi Martineau, Mare de Sen Gondo rajone aptikta gyvenvietė priskiriama 3500–3000 m. pr. m. e. laikotarpiui.
akmens amžius
7 straipsnių
Akmens amžius yra ilgas žmonijos priešistorinis laikotarpis, nuo pirmųjų įrankių prieš maždaug 2,5 mln metų iki užuomazgų 5000 tūkst pr. m. e. Svarbiausia akmens amžiaus žaliava įrankiams, ginklams ar papuošalams gaminti buvo akmuo, tiksliau, titnagas. Taip pat naudotos organinės medžiagos: kaulas, ragas ir medis. Neolite pradėti daryti įvairūs papuošalai iš aukso, sidabro.
Nauji genetiniai tyrimai pateikė naujų žinių apie akmens amžių Europoje ir atskleidė, kaip, priklausomai nuo geografinės padėties, skirtingos grupės maišėsi tarpusavyje ir kokią įtaką genų srautams padarė žemdirbystė.
Mokslininkai teigia išsiaiškinę, ką reiškia paslaptingi ženklai, kuriuos prieš 20 000 metų olose ant sienų paliko vėlyvojo paleolito metu gyvenę žmonės. Tie ženklai – tai įvairūs taškeliai ir brūkšneliai, esantys šalia nupieštų gyvūnų – elnių, žuvų, jaučių ir kt.
Aguona – viena paslaptingiausių gėlių, kuri yra apgaubta legendų ir mitų Ši gėlė buvo garbinama skirtingų tautų, jai buvo suteiktos mistinės savybės, jos sėklos buvo naudojamos apeigose. Be to, aguona – kaip drugelis vienadienis: ryški, švelni ir tokia pat trumpaamžė.
Viena Brazilijos atogrąžų miškuose gyvenanti gentis, mėgindama išsaugoti šimtmečius puoselėtą gyvenimo būdą, ėmėsi šiuolaikinių priemonių – skyrė atstovą į vietos savivaldą.
Archeologai Jeruzalės teritorijoje aptiko gyvenvietę, kurios amžius - 7000 metų. Tai rodo, kad trijų Abraomo religijų išpažinėjams šventas miestas yra tūkstantmečiu senesnis nei manyta.
Mokslininkai teigia aptikę pirmuosius žmonijos istorijoje dantų gedimo požymius – pasirodo, jog tokių problemų turėjo jau akmens amžiaus žmonės. Šį teiginį iliustruoja išsamūs Maroke rasto tų laikų danties liekanų tyrimai. Mokslininkai sako, jog žmonės, gyvenę prieš 13 tūkst. 500 ir 15 tūkst. metų k...