Seimas įteisino alternatyviąją mediciną. Šią savaitę parlamentas priėmė Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą.
alternatyvioji medicina
8 straipsnių
Alternatyvioji ir papildančioji medicina (komplementarinė ir netradicinė) – šie terminai naudojami įvairių gydymo praktikų, neparemtų šalies tradicijomis ar neintegruotų į dominuojančią sveikatos priežiūros sistemą, apibūdinimui. Pvz., akupunktūra yra tradicinės Kinų medicinos dalis, tačiau daugelyje Europos šalių ji laikoma alternatyviąja medicina, kadangi nėra šalies sveikatos priežiūros tradicijos dalis. [1] Tradicinė kinų medicina bei tradicinė Indijos medicina - Ajurveda šiuo metu populiarėja ir Vakarų pasaulyje kaip alternatyvios medicinos atmainos.
Seimas antradienį priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtas įstatymų pataisas, kuriomis reglamentuota, kas laikoma alternatyviąja ir papildomąja medicina, nustatyti tokioms paslaugoms ir jų teikėjams keliami reikalavimai. Iki šiol ši sritis nebuvo apibrėžta, tad nebuvo jokių galimybių u...
Seimo nariai ketina įteisinti alternatyviąją mediciną.
Ketverių metų berniuko būklė, kurią sukėlė 12 tėvų naudotų alternatyviosios medicinos preparatų, paskatino gydytojus įspėti apie tokio tipo gydymo pavojus, rašo BBC.
Daugumoje Vakarų pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, populiarėja netradiciniai gydymo būdai arba alternatyvioji medicina. Pavyzdžiui, ajurveda, akupunktūra, apiterapija ir kt. medicinos sritys, kurios Rytų šalyse laikomos tradicinėmis.
Esu Martynas Driukas, visuomenėje žinomas kaip trijų knygų: „Visos ribos – tik tavo prote“, „Hipnozė. Pati nepopuliariausia knyga arba t. ž. k.“ ir „Nuo gaujų iki šventųjų“ autorius, saviugdos seminarų lektorius ir alternatyvios medicinos atstovas.