Itin brangiai virtuvės įrankius Lietuvos kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ pripažįsta suklydusi, kad neinformavo kariuomenės, jog „auksinius šaukštus“ perpardavė iš Lietuvos tiekėjo, o ne Vokietijos įmonės „Karcher-Futuretech“.
Andrius Jazgevičius
8 straipsnių
Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą. Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba penktadienį įtraukė įmonę „Nota Bene“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tai reiškia, kad bendrovė trejus metus galės būti eliminuojama iš visų valstybės institucijų organizuojamų viešųjų pirkimų.
Prokurorai atnaujino ikiteisminį tyrimą per brangiai kariuomenei pirktų įrankių istorijoje ir iš naujo vertins, ar kito gamintojo etiketėmis prekes pažymėjusi įmonė „Nota Bene“ nesukčiavo.
Pirminė virtuvės įrankių kariuomenei tiekėja prisipažino: kaina toli gražu ne tokia, kokia mes pardavėm (216)
Vadinamuosius „auksinius šaukštus“ Lietuvos kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ dalį lauko virtuvės įrankių, kuriuos tiekė itin aukšta kaina, pirko iš Vilniuje įsikūrusios bendrovės „Sangaida“.
Vokiečių gamintojai pateikė tikrąją savo gaminamų įrankių kainą: dėl „auksinių šakučių“ lietuviai gali atsidurti teisme (913)
Klaidingas etikečių ženklinimas – tokia buvo priežastis, dėl kurios kilo vadinamasis „auksinių šakučių„ skandalas, įvėlęs Lietuvos kariuomenę.
Žinios, kad pirkdama kai kuriuos virtuvės įrankius Lietuvos kariuomenė permokėjo ir 8 kartus, lyginant su rinkos kaina, pro akis nepraleido ir internautai. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti šmaikštūs įrašai ir nuotraukos, pašiepiančios šią situaciją.
Žvelgiant į kainą – kone auksiniais įrankiais Lietuvos kariuomenę aprūpinusios įmonės „Nota bene“ vadovas Andrius Jazgevičius DELFI aiškino kriminalo tame neįžvelgiantis. Jo teigimu, kainą nustato gamintojas, o ne tarpininkas, kuriuo šiuo atveju jo vadovaujamai įmonei teko būti.