Teksaso švarios (žaliosios) energijos gamybos milžinas pasiekė naują etapą – pirmą kartą per visą mėnesį valstijoje saulės energijos gamyba viršijo akmens anglimi kūrenamos energijos gamybą, rašo canarymedia.com.
Anglis
103 straipsnių

Anglis – viena iš tradicinių kieto kuro rūšių, naudojama šildymui. Ji išsiskiria ilgu degimo laiku, todėl užtikrina stabilų šildymą. Nors anglis gali būti pigesnė nei kai kurie kiti energijos šaltiniai, svarbu atsižvelgti į kieto kuro katilo priežiūrą ir neigiamą poveikį aplinkai. Anglies deginimas gali sukelti didesnį teršalų kiekį, palyginti su kitais kuro šaltiniais.
Čia rasite naujausius straipsnius ir aktualią informaciją apie anglis.
Rusijos energetikos pajamos viršijo įspūdingą ribą: sankcijos tik iš dalies užtvenkė naftos upę (10)
Pasaulis nuo karo Ukrainoje pradžios iš Rusijos importavo iškastinio kuro už pusę trilijono eurų, o trečdalis šių išlaidų tenka Europos Sąjungai, teigia Suomijoje įsikūręs centras. Tačiau griežtų sankcijų priėmęs 27 valstybių blokas šiemet jau nebėra didžiausias naftos ar dujų iš Rusijos importuotoj...
Nuolatinis pasaulinis galvosūkis: ar politikai gali uždaryti anglies kasyklas ir elektrines, nesugriaudami vietos ekonomikos?
Nežemiškos gyvybės paieškose – svarbus mokslininkų atradimas: aptikta savybė, kuri parodo biomasės požymius ir vandens telkinius (2)
Trys uolinės planetos Saulės sistemoje, turinčios atmosferą, labai skiriasi viena nuo kitos. Marso atmosfera plona, Žemės, Veneros labai stora. Skiriasi ir jų temperatūros. Bet vienu aspektu Marsas ir Venera labai panašūs, o Žemė išsiskiria.
Europoje nepageidaujami anglių kroviniai keliauja į Aziją, kur komunalinių paslaugų įmonės kaupia šio kuro atsargas, prasidedant vasaros karščiams.
Sprendimas dėl draudimo sostinėje deginti anglis ar durpes šį birželį dar neįsigalios, praneša Vilniaus miesto savivaldybė, tačiau kviečia gyventojus jau dabar sąmoningai rinktis švaresnį, aplinkai ir patiems žmonėms mažiau kenksmingą šildymo būdą.
Rekomendacijos šildytis gamtai draugiškesniu būdu nesuveikė, todėl nuo birželio pradžios Vilniuje įsigalios draudimas būstuose kūrenti anglį ir durpes. Tiems miesto gyventojams, kurie iki šiol naudojo į juodąjį sąrašą patekusį kurą, rekomenduojama keisti jo rūšį arba jungtis prie centrinio šildymo t...
Per metus nuo Rusijos pradėtos invazijos į Ukrainą, supurčiusios viso pasaulio energetikos rinkas, Kinijos apetitas Maskvos naftai, dujoms ir angliai sparčiai augo, – konkrečiai, importas padidėjo daugiau nei perpus.
Susidūrusi su precedento neturinčia energetikos krize, Vokietija ruošiasi vėl padidinti savo priklausomybę nuo anglies – tegu ir ambicingų klimato tikslų sąskaita.
Šiais metais anglių naudojimas pasaulyje pakils iki didžiausio kada nors regėto lygio, nepaisant ambicingų pasaulinių tikslų, kuriais siekiama atpratinti valstybes nuo taršaus iškastinio kuro deginimo.
Turkijos vyriausybė ir privačios kompanijos derasi su JAV dėl mažų branduolinių reaktorių įsigijimo, šaliai siekiant atsipratinti nuo anglies.
Lenkijos taksi vairuotojas Grzegorzas atvirauja, kad jo telefonas nesiliauja skambėti dėl didelės jo teikiamų paslaugų paklausos. Tačiau žmonės prašo ne pavėžėti.
Europa Sąjunga šiais metais mažina savo priklausomybę nuo rusiškos energijos, drausdama anglies importą ir ruošdamasi taikyti ir naftos embargą. Bet vienas produktas klesti, ir vargu ar jam artimiausiu metu gresia ES boikotas.
Jeigu tektų sudarinėti reitingus, kuri ministerija šios Seimo kadencijos metu sugebėjo pateikti daugiausia kontroversiškų projektų ir priimti logiškai sunkiai paaiškinamų sprendimų, juose neabejotinai pirmautų Užsienio reikalų ministerija, įgyvendinusi begalę kvailų sprendimų: nuo nepagrįsto tranzit...
Europos ekonomikas šiemet supurčiusi gamtinių dujų kaina pastebimai atsitraukė nuo rugpjūčio piko, pasaulyje pigo daugelis metalų, stabilizuojasi ir dalies maisto žaliavų kainos. Tai signalizuoja recesinius lūkesčius, sako analitikai ir verslo atstovai, tačiau jie neprognozuoja, kiek ilgai išsilaiky...
Aplinkos ministerijai pasiūlius nuo 2025 metų atsisakyti šildymui naudojamo kietojo iškastinio kuro, šio tikslo pasiekti padėtų Lietuvoje uždrausta prekyba anglimis ir durpėmis, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Nuo 2025 Lietuvoje siūloma drausti naudoti kietąjį iškastinį kurą – akmens anglį, lignitą, durpes. Draudimas apimtų visas kuro deginimo paskirtis: šilumos gamybą, maisto ir karšto vandens ruošimą, nurodoma įstatymo projekte, kurį derinimui pateikė Aplinkos ministerija.
Praėjus metams po to, kai prezidentas Xi Jinpingas pažadėjo, kad Kinija nebestatys anglimi kūrenamų jėgainių užsienyje, šalis už savo sienų galutinai pastatė keturiolika tokių objektų, o artimiausiu metu užbaigs statyti dar dvidešimt septynias jėgaines, teigiama naujoje ataskaitoje.
Lietuvoje vykstant diskusijoms, koks bus artėjantis šildymo sezonas, į „Delfi“ kreipęsis skaitytojas jau žino, kad šaltasis metų laikas jam nieko gero neatneš. Vyras turi šilumos siurblį, o šis naudoja elektrą. Ekspertai pripažįsta, kad daliai siurblių savininkų žiema be autonominio elektros šaltini...
Elektros didmeninei kainai pasiekiant vis naujus rekordus vartotojams paguodžiančių žinių nėra. Tiekėjų pasiūlymų kainos auga, garantinis tiekimas brangsta, valstybės planai dėl galimų būsimų kompensacijų dar laukia konkretumo. „Delfi“ kalbinti energetikos ekspertai pataria vartotojams gerai pagalvo...