Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Gražutės regioniniame parke rugpjūčio 25 dieną atidarytas pirmasis Lietuvoje ir pasaulyje 11 kilometrų ilgio Sėlių šventtaktis. Tai – pėsčiųjų maršrutas, nusidriekęs vaizdingomis Antalieptės apylinkėmis, per baltų šventvietes, kur mūsų protėviai šventė šven...
Antalieptė
26 straipsnių
Meilės emigrantė – taip būtų galima pavadinti Antalieptėje gyvenančią Rūtą Kanapeckienę. Sekdama vyrui įkandin, moteris išsikraustė gyventi į kaimą, kuriame sėkmingai ūkininkauja ir mėgaujasi pasirinktu gyvenimo būdu.
Šeštadienį vyras išplaukė žvejoti į marias ir dingo be žinios.
Zero Waste Fest’23 su tvarumo idėjomis sugrįžta jau penktą kartą lėtam, gaiviam ir įkvepiančiam savaitgaliui Antalieptėje. Šių metų tema – tvarios kelionės. Rugpjūčio 11-13 d. festivalio organizatoriai kviečia ne tik atsipalaiduoti gamtoje ir pasinerti į muzikos, pramogų, grožio bei potyrių erdves, ...
Meilės emigrantė – taip būtų galima pavadinti Antalieptėje gyvenančią Rūtą Kanapeckienę. Sekdama vyrui įkandin, moteris išsikraustė gyventi į kaimą, kuriame sėkmingai ūkininkauja ir mėgaujasi pasirinktu gyvenimo būdu.
Ypatingą aurą turi Antalieptėje vykstantis „Zero Waste“ festivalis. Tvenkinyje purškiasi ir pievelėje laigo vaikai, ant supresuotų šiaudų sėdiniuoja suaugusieji, nuo scenos sklinda muzika, dirbtuvėlėse vyksta užsiėmimai, palapinėse – prekyba įvairiais dirbiniais, o daugiausia – tekstilės, nes savait...
Maudytis nerekomenduojama Lėvens upės Kupiškio ir Panevėžio maudyklose, antradienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Žmonės pyksta, kad bebrai užtvankas stato, lyg patys jų nestatytų. Ne bebrai, o žmonės 1957 metais užtvenkė Šventosios upę ir prasidėjo 2 metus trukęs Antalieptės marių formavimosi procesas. Prarijusios 26 ežerus Antalieptės marios tapo antru pagal dydį vandens telkiniu Lietuvoje.
Metų pabaiga – puikus laikas keliauti pėsčiomis krašto pažintiniais takais. Nukritę lapai atskleidžia daug aiškesnį vaizdą, kurį galbūt sunkiau įžvelgti, kai viskas gamtoje žaliuoja ar kai viskas būna nuklota sniegu. Kviečiame pasirinkti ir aplankyti Zarasų krašte esančius pažintinius takus.
Viename gražiausių Lietuvos kampelių – naujos nemokamos atrakcijos: galimybė persikelti savarankiškai valdomu keltu ir nauja trasa (2)
Gražutės regioniniame parke įrengta nauja Šventosios aukštupio pažintinė trasa. Keliaujant pėsčiomis, dviračiais ar vandens transportu jus pasitiks informaciniai stendai, originalios atokvėpio vietos, net galimybė savarankiškai keltu persikelti per Antalieptės marias.
Bręsta naujos buvimo ant ledo taisyklės: jos palies daugelį meškeriotojų, bet dar yra laiko rinktis (27)
Kadangi kasmet įlūžus ledui Lietuvoje nuskęsta ne viena dešimtis, o gal ir dar daugiau žmonių žmonių, (iš kurių didžioji dalis būna meškeriotojai), valstybės institucijos inicijuoja naujas saugaus buvimo ant ledo taisykles. Kurios vienaip ar kitaip tikriausia palies daugelį poledinės žūklės mėgėjų.
Įvyko pirmasis Zero waste festivalis Lietuvoje: jokio vienkartinio plastiko ir raginimai virtuvėje apgyvendinti sliekus (5)
Birželio 29–30 dienomis „Inovatorių slėnyje”, Antalieptėje, vyko pirmasis Zero Waste (liet. beatliekės filosofijos) festivalis. Ilgai lauktas ir planuotas, todėl šiame savo įraše dalinuosi asmenine patirtimi – kas pavyko, ko trūko ir kas įkvėpė.
Birželio 29–30 dienomis „Inovatorių slėnyje”, Antalieptėje, vyks pirmasis, žemiškas ir gamtai draugiškas vasaros festivalis – Zero Waste fest’19. Toks renginys Lietuvoje vyks pirmą kartą, o renginio iniciatoriai siekia įgyvendinti festivalį sugeneruojant kuo mažiau atliekų bei parodant pavyzdį kitie...
Šiauriniame Antalieptės tvenkinio krante žaliuoja šimtmečiais savo amžių skaičiuojantis ąžuolas. Atviroje vietoje augantis ir plačiai į šalis savo šakas išskėtęs girių galiūnas gali didžiuotis 4 metrų apimtį siekiančiu kamienu, kuriam apkabinti net dviejų žmonių negana.
Ateinantį savaitgalį daug kas iš mūsų, didesnių miestų gyventojų, spręsime šiuo metu itin aktualų, ir, sakyčiau, beveik hamletišką klausimą – lipti ar nelipti ant ledo? Užtrukęs atlydys gerokai paplonino ir taip ne itin storą negilių ežerų ir tvenkinių ledą ir neaišku, ar poros dienų lengvas šaltuka...
Vaiduokliai egzistuoja – tą pripažįsta ne tik kaimo senoliai, bet ir kunigai, mokslininkai. Jūsų dėmesiui – keisčiausios ir mįslingos istorijos, pasivaikščiojimas po Vilnių, kuriame tokių vaiduokliškų vietų, pasirodo, ne viena, ir išsamus kunigo egzorcisto interviu.
Šiemet kino stovyklos rengėjai dalyvius pasitinka netrukus klasika tapsiančiu šūkiu: „Sveiki atvykę į antropoceną“. Renginys, kasmet nagrinėjantis vis kitą temą, šįkart kviečia kalbėti apie gamtos ir žmogaus ryšį kine.
Pusė metro – ši riba yra siekiamybė kiekvienam upėtakius gaudyti mėgstančiam meškeriotojui. Tokio dydžio žuvis paprastai sveria apie porą kilogramų ir yra tikrai rimtas priešininkas. O ar galite įsivaizduoti daugiau kaip 7 kg sveriantį margąjį upėtakį? Taip, būtent tokio dydžio šios rūšies žuvis yra...
1323 metais Gediminas rašė laiškus ir kvietė į Vilnių atvykti kitų šalių pirklius ir amatininkus. Tais pačiais metais pirmą kartą buvo paminėtas ne tik Vilniaus, bet ir Aukštaitijos (Ousteyten) vardas.
Vis daugiau jaunų žmonių Lietuvoje nori išbandyti socialinio verslo modelius bei savo veikla spręsti visuomenei aktualias problemas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ sakė Investuotojų forumo Komunikacijos ir strateginių projektų plėtros vado...