Šis savaitgalis – ypatingas ne tik lengvosios atletikos istorijai, bet ir visai Lietuvai. Būtent vasario 24-ąją buvo paminėtos Antano Mikėno, vienintelio Lietuvos sportinio ėjimo atstovo, laimėjusio olimpinį medalį, 100-osios gimimo metinės.
Antanas Mikėnas
5 straipsnių
Antanas Mikėnas (1924 m. vasario 24 d. Butkiškiai, Ramygalos valsčius – 1994 m. rugsėjo 23 d. Vilnius) – Lietuvos pedagogas, treneris, lengvaatletis, Lietuvos sportinio ėjimo rekordininkas ir čempionas, olimpietis, 1956 m. Melburno olimpinių žaidynių vicečempionas.
Tragiškos lemties lietuvė, pakeitusi istoriją: net nenorėjo tikėti, kad tą drąsų žygį atliko moteris (5)
Žvirgždaičiuose gimusi Antanina Liorentaitė šeimoje buvo jauniausia iš aštuonių vaikų, baigė mokyklą, persikėlė į Kauną ir įsidarbino telefoniste. Tačiau ramų jos gyvenimą išjudino meilė dangui – dienomis dirbdama, o naktimis skraidydama, ji sugebėjo tapti pirmąja moterimi lakūne Lietuvoje.
Lietuvos lengvaatlečiai pirmą sykį į olimpinių žaidynių stadioną žengė 1928-aisiais Amsterdame: tada tarp penkių komandos narių aukščiausią vietą – 23-iąją – užėmė 800 m bėgusi Paulina Radziulytė. Kito mūsiškių pasirodymo, tiesa, atstovaujant nebe nepriklausomai Lietuvai, o Sovietų Sąjungai, teko la...
JAV leidžiamas žurnalas „Track and Field News“ jau nuo 1947 metų (moterų – nuo 1957 metų) metų sandūroje skelbia garsių ekspertų sudarytus atskirų rungčių geriausių pasaulio lengvaatlečių dešimtukus. Jie sudaromi įvertinus užimtas vietas svarbiausiose metų varžybose, sportininkų tarpusavio susitikim...
Jau seniai juokaujama, kad krepšinis yra antroji religija Lietuvoje, bet ar tik krepšinis? Mūsų šalyje apstu talentingų sportininkų, kurių pasiekimai įkvepia ir suvienija lietuvius.