Medikų teigimu, melanoma – galintis greitai pasikeisti apgamas, tačiau būna ir įvairių nepigmentinių darinių, kurie taip pat gali pavirsti į odos vėžį, todėl nereikėtų numoti ranka ir prarasti budrumo. Kada ir kam kyla pavojus nepastebėti atsiradusių naujų arba pavojingai besikeičiančių auglių, papa...
apgamas
24 straipsnių
Vienoje populiarioje „Facebook“ grupėje, skirtoje moterims, jauna mergina Saulė dalijosi savo patirtimi po šiuo metu labai populiarios procedūros – plaukų šalinimo lazeriu. Šias procedūras siūlo vis daugiau Lietuvos klinikų, o didžiausios šalies influencerės nuolat jas reklamuoja. Vis dėlto, Saulė t...
Apgamai – tai pigmentinės odos vietos, įvairių spalvų ir formų, aptinkamos pas didžiąją daugumą žmonių. Specialistai paaiškino, kaip jie atsiranda ir kodėl jų reikia mūsų organizmui.
Prieš prasidedant saulėtajam sezonui Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai tradiciškai gegužės 5–6 dienomis, minint Melanomos dieną, kviečia nemokamai patikrai. Melanoma vadinama piktybiškiausia odos vėžio forma. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, daugiau nei trečdalis m...
Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1800 naujų odos vėžio atvejų, iš jų du trečdaliai moterims ir vienas trečdalis – vyrams. Deja, bet šio vėžio atvejų pasaulyje tik daugėja. Taip nutinka dėl ilgėjančios gyvenimo trukmės ir nesaikingo deginimosi saulėje. Pikčiausias odos vėžio tipas yra melanoma, kuri, ...
Ši vasara nelepina karščiais, todėl stengiamasi išnaudoti kiekvieną saulės spindulį. Vis dėlto piktybiniai odos navikai yra vienas dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje ir pasaulyje.
Kremas nuo saulės – svarbus vasaros palydovas ne tik apsaugai nuo skaudžių odos nudegimų, bet ir nuo piktybinių pokyčių apgamuose. Turintiems apgamų, vasarą reikėtų jais rūpintis atidžiau, skirti papildomo dėmesio.
Geriausiai matomas vėžys slepiasi po plaukais, nagais ar gerklėje: 90 proc. atvejų galima išvengti (50)
„Melanoma sudėtinga tuo, kad net ankstyvų formų liga gali metastazuoti į kitus organus ir išplisti visame organizme. Išoriškai, tai tik vienas pakitęs apgamėlis, o išties – tai viso kūno liga“, - aiškino NVI LOR, galvos ir kaklo skyriaus vedėja gydytoja chirurgė Jolita Gibavičienė.
„Kodėl dabar? Kodėl nenuėjau pasitikrinti anksčiau? Kodėl nesitikrinau reguliariai?” – šiuos klausimus vos prieš kelis mėnesius šiaulietė Simona sau uždavė ne kartą. Kaip ir daugelis kitų, išgirdusių analogišką negailestingą diagnozę „Jums – vėžys“.
Turiu ne vieną apgamą, kurį vis traumuoju – nudreskiu ar užkabinu su drabužiais. Gal geriau būtų jį iš viso pašalinti? (Renata, 35 m.)
21 m. britė tikina, kad bikinio asmenukės išgelbėjo jos gyvybę, nes tokiu būdu ji pastebėjo piktybinį apgamą.
Apgamai ant veido ar kūno visada patraukia dėmesį ir gali daug ką atskleisti apie žmogų. Vis dėlto apgamų nereikėtų vertinti kaip mus apibrėžiančių, pasmerkiančių ženklų.
Medikai nuolatos primena apie odos vėžio rizikos veiksnius ir apsaugos nuo UV spindulių svarbą ištisus metus. Visgi įprasta, jog vasaros sezonu žmonės labiau susirūpina odos būkle, todėl gydytojams tenka ne tik dar kartą pabrėžti navikinių odos ligų riziką, tačiau ir padėti atpažinti potencialius li...
„Nugaroje tarp menčių turėjau keistą monetos dydžio apgamą. Jis buvo sunkiai pastebimas. Galėjai jį pamatyti tik žiūrėdamas per veidrodėlį. Po kurio laiko pastebėjau, kad jis deformavosi“, - ligos pradžią prisimena Kaune gyvenanti Regina (72 m.).
Neprašykite, kad jūsų gyvenimas būtų ramus, be kančių, be nepatogumų, be sielvarto, be priešų, nes kopdami į viršų, neturėsite už ko užsikabinti.
Vienam komikui smegenų vėžys buvo diagnozuotas tada, kai jis prarado gebėjimą pokštauti.
Kinų medikai neseniai susidūrė su itin keistu atveju. Į juos kreipėsi 87 metų moteris, kuriai ant kaktos auga 12,7 cm ragas, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
Kiekvienas žmogus turi apgamų – tamsių dėmelių, marginančių odą. Tačiau apgamai gali ne tik puošti mūsų kūną, bet ir signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Pranešime spaudai rašoma, kada verta sunerimti, kokie yra piktybinių apgamų požymiai ir kada derėtų pagalvoti apie apgamų šalinimo proced...
Sprendžiant, ar šalinti apgamą, pasirodo, reikia atkreipti dėmesį ne tik į riziką, kad jis gali suvėžėti, bet ir galimą estetinį vaizdą po jo pašalinimo. Mat pašalinti apgamą be jokių žymių neįmanoma: vietoj jo gali atsirasti daug labiau estetinį vaizdą gadinantis randas.
Didžiojoje Britanijoje vienam mokytojui išsivystė mirtinos formos vėžys, kai gydytojai devynis mėnesius atsisakė pašalinti įtartintą apgamą nuo jo nugaros.