Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad 70 proc. šalies gyventojų sunerimę dėl brangstančio šildymo, tačiau tik vienas iš penkių namų savininkų yra pasiryžęs investuoti į geresnę būstų šilumos izoliaciją. Specialistas įvardija, į ką reikia atsižvelgti, norint sumažinti šildymo išlaidas.
apšiltinimas
15 straipsnių
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo kaštus. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, sta...
Originalų namo apšiltinimo būdą sugalvojusi moteris džiaugiasi ženkliai mažesnėmis išlaidomis šildymui (138)
Visi, kam teko žiemoti sodo name, puikiausiai žino, kokia didžiulė problema – šildymas. Kuo sodo namas senesnis, tuo greičiau iš jo pasišalina šiluma, o kai viduje tampa šalta, tenka vėlei jungti šildytuvą, ir taip kone nuolatos.
Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.
Telšiuose šalia Masčio ežero esantis daugiabutis šiandien visus pasitinka nepalyginamai pasikeitęs – renovacijos metu buvo skirta itin daug dėmesio estetinei gyvenamojo namo išvaizdai. Nuosekliai didėjantys turistų srautai Telšiuose bei sėkminga kitų daugiabučių modernizacija paskatino Vilniaus g. 2...
Krintanti oro temperatūra apnuogina opiausias namų kerteles. Pro neapšiltintas ar prastai apšiltintas sienas ar lubas, stogą iš namų iškeliauja ne tik šiluma, bet ir pinigai – kuo daugiau šilumos prarandame, tuo daugiau šildome, o tai didina išlaidas šildymui ir plonina piniginę.
Jei ilgai gyvenate daugiabučiame name, stogo remonto tikriausiai nepavyks išvengti – anksčiau ar vėliau jis pareikalaus jūsų dėmesio ir, žinoma, pinigų. Aiškinamės, ką svarbiausia žinoti prieš pradedant remonto darbus, kad netektų nusivilti.
Atėjo pavasaris ir prasidėjo statybų sezonas. Augant reikalavimams dėl pastatų energinio naudingumo, vis aktualesnis tampa apšiltinimo medžiagų pasirinkimas. Šiuo metu įvairūs gamintojais siūlo skirtingų rūšių apšiltinimo medžiagas, todėl kyla klausimas – į ką atkreipti dėmesį, renkantis statinio „k...
Vis brangstantis kuras ir griežtėjantys reikalavimai statinių energiniam naudingumui verčia šalies gyventojus didelį dėmesį skirti pastatų apšiltinimo medžiagoms.
Žvarbiems orams nesitraukiant, neretas skundžiasi, kad namuose, nepaisant veikiančios šildymo sistemos, yra šalta. Tam, kad neišgąsdintų didelės sąskaitos už šildymą – verta patikrinti ar šaltis į namus nepatenka per jautriausias patalpų vietas.
Apie blogai apšiltintus namus sakoma, kad pro sienas švilpauja vėjas, bet ar žinote, jog apie septintadalį visos šilumos netenkama dėl netinkamai apšiltintos apatinės namo dalies? Apšiltinimo klaidos ne tik paplonina piniginę, tačiau ir pažeidžia patį pastatą bei gali kilti bėdų įteisinant statinį, ...
Šiandieninėse statybose susiduriame su vis naujais iššūkiais. Siekiant energijos taupymo, ekonominio efektyvumo statybose naudojamos pažangios technologijos, atsiranda naujos medžiagos.
Pagrindinė rinkoje esančių statybinių medžiagų problema – nepakankami šilumos laidumo parametrai, dėl ko tenka beveik visų tipų mūrus papildomai šiltinti (akmens vata, putų polistirenu, putų poliuretanu ir kitomis medžiagomis). Papildomas šiltinimas ne tik reikalauja didesnių vinvesticijų, bet ir bl...
Ekologiškų statybų puoselėtojai surado naują, itin aplinkai draugišką statybinę medžiagą - grybus. Pirmasis namas iš grybienos jau stovi Jungtinėse Amerikos valstijose, o jo kūrėjai tikina, kad tokios statybinės žaliavos panaudojimo galimybės - labai plačios. Be to, tai visiškai natūralus ir ekologi...
Lietuvos būsto ir urbanistinės plėtros agentūra skelbia, kad atnaujintų būstų gyventojai sutaupo apie 60 proc. šildymo išlaidų. Vienas iš paprasčiausių būdų sutaupyti pinigų ir padėti tausoti aplinką yra namų apšiltinimas.