Gamta gali pasiūlyti daugybę nepaprastų augalų, kurie pasižymi sveikatai naudingomis savybėmis. Pasirodo, kad žmogui vertingų medžiagų galima aptikti ne tik augalų lapuose ir uogose, bet ir jų šaknyse ir netgi kai kuriuose ant medžių augančiuose grybuose. Gamtininkė Nomeda Vėlavičienė pasidalino, ko...
Apyniai
13 straipsnių
Aludaris Mažvydas Matukas apie pasaulyje sparčiausiai populiarėjantį alaus stilių: kas tas IPA? (124)
Pirmasis rugpjūčio ketvirtadienis visame pasaulyje kraftinio alaus ratuose ir rateliuose minimas kaip IPA diena. Jau antrus metus šią dieną su IPA stiliaus alumi iš arčiau kviečiami susipažinti ir lietuviai. „Tai puiki proga pažinti apynius, alų, moderniausius aludarių eksperimentus su apyniais, o k...
Visiems pažįstama vaistažolių galia: rodos, kiekvienos ligos priešnuodis slypi gamtoje. Tačiau net ir vaistažolėms galioja „kas per daug, tas nesveika“ principas. Pernelyg dažnai arba netinkamai naudojamos vaistažolės gali ne pagerinti sveikatą, o jai pakenkti. Ką reikia žinoti?
Amerikietiška svajonė – tai, kuo tikėjo dažnas lietuvis, dar prieš dešimtmetį kalbėdamas apie galimybių šalimi tituluojamas Jungtines Amerikos Valstijas.
Tai graži Vokietijos aludarių tradicija, prasidėjusi dar 1516 metais – alus, verdamas vos iš trijų aukščiausios rūšies sudedamųjų dalių: tyro vandens, kvapnių apynių ir salyklo. Įdomu tai, kad tada, kai viskas prasidėjo, tokia alaus sudėtis ir technologija buvo įtvirtinti įstatymu. Kitaip tariant, p...
Lietuviškas alus – mūsų krašto pasididžiavimas. Tačiau ar pirkdami su etikete „lietuviškas" visada tokį ir gauname? DELFI kalbinti ūkininkai teigė, kad užaugintus salyklinius miežius realizuoti sunku, o apynių jau seniai beveik niekas nebeaugina.
15 metų dirba toje pačioje gamykloje: rezultatus gali sugadinti cigaretė, kavos puodelis ar čili troškinys (86)
Panevėžio Taikos g. praeivius pasitinka apynių kvapas. Toks pat kažkada lydėdavo vilniečius Tauro kalno papėdėje, tačiau „Kalnapiliui“ susijungus su „Vilniaus tauru“ šis kvapas išgaravo iš sostinės, tačiau kaip reikiant įsigėręs mažiau nei 100 tūkst. gyentojų turinčiame Panevėžyje.
Kelerius metus namuose ant dujinės viryklės alų viręs 31-erių Andrius Jučas nė nesapnavo, kad jo sukurtas gėrimas bus pardavinėjamas visoje Lietuvoje. Šiuo metu 15 tūkst. litrų alaus, sukurto pagal A. Jučo receptą, brandinama Klaipėdos „Švyturio“ daryklos statinėse.
Apyniai nuo seno auginami ne tik alaus gamybai, bet dėl didelio biologinio aktyvumo apyniai naudojami kosmetikos pramonėje. Jie yra puiki odos ir plaukų priežiūros priemonė.
Įvairių šalių liaudies medicina siūlo paprastą senovinį migdomąjį vaistą nuo nemigos, kuri kankina daugelį žmonių. O gaminamas tas vaistas labai paprastai – pagalvė prikemšama šviežių paprastojo apynio spurgų. Nuo jos greitai apima miegas.
Ar žinote, kad apyniai puikiai tinka maistui? Spurgai naudojami misai ir duonos raugui ruošti, jauni ūgliai ir lapai – salotoms ir sriuboms. Jauni požeminiai ūgliai vartojami vietoj šparagų ir pupų.