Liepos pradžioje šeimos gydytojas Kęstutis Juška kartu su komanda leidosi į gyvenimo kelionę – burine jachta plaukė link Šiaurės ašigalio. Nors tokia kelionė daugeliui turbūt atrodytų gąsdinanti, Kęstutį, priešingai, atšiaurios vietos itin traukia. Rugpjūčio pabaigoje, baigęs istorinę kelionę, jis l...
Arkties vandenynas
42 straipsnių
Arkties vandenynas – mažiausias žemės vandenynas. Plyti aplink Šiaurės ašigalį, į šiaurę nuo Eurazijos ir Šiaurės Amerikos. Jungiasi su Ramiuoju vandenynu Beringo sąsiauriu, su Atlanto vandenynu tarp Grenlandijos ir Skandinavijos.
Lietuvis keliautojas Kęstutis Juška užsimojo Arkties vandenynu apiplaukti Svalbardo sąlyną. Apie ambicingą užmojį burine jachta pasiekti Šiaurės ašigalį, su keliautoju pasikalbėjome dar vakar, prieš pat startą.
Nepaisydamas audros Kęstutis Juška pradeda istorinę kelionę: burine jachta plauks link Šiaurės ašigalio (1)
Šiuo metu Norvegijoje su komanda esantis Kęstutis Juška jau šiandien leisis į gyvenimo nuotykį – burine jachta plauks link Šiaurės ašigalio. Šioje kelionėje šeimos gydytojas nori pasiekti aukščiausią platumą, taip pat apiplaukti Svalbardo salyną bei padėti Lietuvos mokslininkams. Prieš pat išvykdama...
Vasarą laukia istorinis įvykis – pirma burinė jachta su Lietuvos vėliava plauks link Šiaurės ašigalio (1)
Nuo Rytų Sajano iki Poliarinio Uralo, Mongolijos ir užšalusio Baikalo ežero – taip skamba šeimos gydytojo bei atokių kraštų tyrinėtojo kelionių sąrašas, kuris netrukus pasipildys dar viena atšiauria vieta. Kęstutis Juška 2024-ųjų vasarą nuosava burine jachta plauks per Arkties vandenyną su tikslu pa...
Mokslininkų komanda apskaičiavo, kad Arkties vandenyne rugsėjo mėnesį greitai – galbūt jau šiemet – gali nebebūti ledo. Tai būtų pirmas toks atvejis nuo tada, kai buvo pradėti fiksuoti duomenys.
Kinijos mokslininkai Arktyje atliko unikalų eksperimentą su ledu: tai pirmas toks atvejis tyrimų istorijoje (1)
Kinų mokslininkai per 13-ąją ekspediciją į Arkties vandenyną pasiekė laimėjimų hidrologinių, meteorologinių ir fizikinių eksperimentų srityje.
Nors plaukimas buriniu laiveliu į Arkties vandenyną už poliarinio rato skamba kaip milžiniškas iššūkis, įveikiamas tikrai ne kiekvienam, šeimos gydytojas Kęstutis Juška drąsiai to ėmėsi. Negana to, lietuvis savo kelionę ir nufilmavo – ją galite išvysti per Delfi TV laidose „Burėmis į Arktį“.
Praeitų metų vasarį Rusijos suskystintas dujas gabenęs tanklaivis „Christophe de Margerie“ pateko į istoriją viduržiemį sėkmingai praplaukęs ledinius vadinamojo Šiaurės jūrų kelio vandenis. Pirmoji tokia kelionė, prasidėjusi Dziangsu Kinijoje ir pasibaigusi atokiame Arkties uoste Sibire, šlovinta ka...
Mokslininkai pripažino: pasaulyje egzistuoja ne keturi, o penki vandenynai. Ar žinote, kokie jie? (33)
Pasikartokite, apie kokius vandenynus mokėtės mokykloje – Ramiojo, Atlanto, Indijos ir Arkties. Dabar „National Geographic“ skelbia, kad egzistuoja ir penktasis.
Visi pakvaišę dėl Arkties: neaprėpiamas rusų karių skaičius jau čia, bet gėrybių gviešiasi ne tik jie (2)
Pentagonas 2017-aisiais pirmą kartą po Šaltojo karo pasiuntė į Norvegiją 300 jūrų pėstininkų pusmečio rotacijoms, Oslas vėliau paprašė, kad karių skaičius būtų padidintas iki 700 ir jie liktų bent penkeriems metams.
Mokslininkas aprašė, kaip atrodys mūsų planeta po 20 metų: Černobylis nebuvo paskutinė katastrofa pasaulyje (157)
Ištrauka iš sero Davido Attenborough knygos „Gyvenimas mūsų planetoje“. Garsaus britų žurnalisto, biologo, gamtos tyrinėtojo ir planetos sergėtojo sero Davido Attenborough knyga „Gyvenimas mūsų planetoje“ yra apie mūsų ateitį. O ateityje mūsų laukia nedidelis pasirinkimas: arba pražūti, arba išgyven...
Milijonai pingvinų. Jūros drambliai. Banginiai. Poliarinės meškos. Antarktida ir Arkties vandenynas. Šiaurės ašigalis. Mažiausiai ištyrinėtos vietos Žemėje, kurias galima išvysti tik per specialias poliarines ekspedicijas. Poliarinių ekspedicijų kompanija „Quark Expedition“ žengė stulbinantį žingsnį...
Vos už 97 km nuo sienos su NATO – dešimtys yrančių „nuskendusių Černobylių“: įspėja apie pavojus (369)
Po vienu iš aktyviausių žvejybos plotų pasaulyje, jūros dugne, yra sovietinės eros radioaktyvių povandeninių laivų. Dabar, praėjus keliems dešimtmečiams, Rusija rengiasi juos iškelti, skelbia BBC.
Jungtinių Tautų meteorologijos agentūra penktadienį perspėjo, kad praeitą mėnesį vidutinė temperatūra Sibire 10 Celsijaus laipsnių viršijo daugiametį vidurkį, o neįprastai šilti orai skatino niokojamus gamtinius gaisrus ties Šiaurės poliaračiu ir spartų jūrinio ledo tirpsmą Arkties vandenyne ties Ru...
Praėjusį savaitgalį Rusija pristatė paskutinį iš naujos kartos atominių ledlaužių serijos, numatytos siekiant konsoliduoti šalies dominavimą komercinių pervežimų Arkties vandenyne sektoriuje.
Rusijos salyne – meškų invazija: braunasi į daugiabučių laiptines ir biurus, žmonės bijo išeiti į lauką (99)
Aplink vaikų darželius iškilo tvoros. Karinis personalas į savo darbo vietas gabenamas specialiais automobiliais. Saloje įsikūrusios gyvenvietės žmonės baiminasi palikti namus, praneša washingtonpost.com.
Rusijai priklausančiame Arkties vandenyne esančiame Naujosios Žemės salyne dėl agresyviai nusiteikusių baltųjų lokių antplūdžio šeštadienį paskelbta ekstremali situacija.
Internete paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip 7 tūkst. tonų sveriantis atominis atakos povandeninis laivas pramuša Boforto jūros vandenis dengiantį storą ledo sluoksnį, informavo žurnalas „Popular Mechanics“.
Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad arktiniai rykliai gali pasiekti net 600 metų amžių. Tai gerokai daugiau nei manyta iki šiol. Dabar mokslininkai tikisi, kad tolimesni šių žuvų tyrimai gali padėti sprendžiant ir žmonių gyvenimo trukmės klausimus.
Šylant klimatui laivams tampa pasiekiami vis nauji Arkties vandenyno plotai ir juose gyvenančios žuvys. Tačiau šiuose žmogaus nepaliestuose vandenyse gaudyti žuvis bus leidžiama tik mokslininkams. Pasaulio šalys pasirašė susitarimą, kuriuo nusprendė, kad Arkties vandenyne verslinė žūklė artimiausiu ...