Metų pabaigą pasitinkame su geresne ekonomikos prognoze, vartotojų optimizmu ir vienu žemiausių infliacijos rodiklių euro zonoje. Ar kainų augimas nėra per lėtas? Ko laukti gyventojams artėjant žiemai? Ar maistas vėl ims brangti?
Arūnas Vizickas
77 straipsnių
Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje vyninėje apsilankęs užsienio svečias liejo pyktį internete, nes pamatė, kad vyno butelis ten kainuoja 7 kartus daugiau nei specializuotoje parduotuvėje.
Lietuviško sviesto pakelis Estijoje kainuoja eurą, o Lietuvoje jis kur kas brangesnis. Kainų ekspertai šį fenomeną aiškina įvairiomis priežastimis, tačiau akmuo krenta ir į lietuvių pirkėjų daržą.
Jonines Lenkijoje atšventė trečdaliu pigiau: paskutiniu metu net nesižvalgom į Lietuvą, beviltiška (15)
Lietuviai į Lenkiją jau važiuoja ne tik apsipirkti, bet ir tradicines šventes švęsti. Vilnietis Vytautas „Delfi“ portalui pasakojo, jog Lenkijoje švenčia Jonines jau ne pirmus metus – pavyksta išsisukti net trečdaliu pigiau nei Lietuvoje. Jis tikino kainų per daug nesekęs, iš pažiūros maistas neatro...
Nauja parduotuvės „Lidl“ akcija sulaukė kritikos socialiniame tinkle „Facebook“ – vietoje jau daugeliui pažįstamos akcijos 1+1, siūlo naują variantą – pirkti visą dėžę ir tuomet pusę arba trečdalį jos gauti nemokamai. Pasak „Pricer.lt“ vadovo, idėja pasiskolinta iš Lenkijos parduotuvių, tik ne tokia...
Kaip „Maxima“ prieš 20 metų stumtelėjo lietuvius prie balsadėžių: beveik už dyką dalintos prekės ir valiuta tapę lipdukai (39)
Referendumas, kurio metu lietuviai sprendė dėl stojimo į Europos Sąjungą, buvo beprecedentis ne tik dėl savo svarbos ar trukmės, bet ir priemonių, kurių imtasi siekiant didesnio aktyvumo. „Maximos“ valdytojai sugalvojo akciją, kad dalyvavę referendume žmonės beveik už dyką galės gauti šokolado, alau...
Degalinių švieslentėse – pavasariui būdingi pokyčiai. Naftai nenumaldomai brangstant visus šiuos metus, dabar benzinas jau kainuoja daugiau nei dyzelinas. Nors pavasarį taip būna – šiemet pokyčiai vairuotojų džiuginti neturėtų. Plačiau apie tai buvo pasakojama LNK žiniose.
Lietuvių apsipirkimų Lenkijoje gali mažėti: ekspertai svarsto, kad važiuoti apsimokės ne dėl maisto produktų (1)
Jau kelios dienos kaimyninėje šalyje panaikintas nulinis pridėtinės vertės mokestis maistui. Kol kas kainos kyla lėtai, o net ir pabrangus maistui, jis dažnai vis dar pigesnis nei Lietuvoje, tačiau ekonomistai įsitikinę – jau netrukus Lietuvos gyventojai į Lenkijos prekybos centrus nebevažiuos, o je...
Aukščiausias Europos Sąjungoje Lietuvos vartotojų pasitikėjimas kelia ir riziką, kad infliacijos tempai vėl spartės. Ekspertų teigimu, nors atpigo žaliavos ir energijos ištekliai, dalis verslo nenori palikti turėto apyvartos lygio, o gyventojų optimizmas bus palanki terpė išlaikyti aukštesnes kainas...
Lietuvos vartotojų pasitikėjimas toliau lenkia kitų Europos Sąjungos šalių rodiklius. Ekonomistai pripažįsta, kad tokį lietuvių optimizmą paaiškinti nelengva. Pasak jų, jeigu diskusijos dėl mokesčių kėlimo virs darbais, teigiami žmonių lūkesčiai gali pasikeisti.
Prekybos tinklams pastaruoju metu aktyviau konkuruojant akcijomis ir garsiai aiškinantis, kuris iš jų visgi yra pigiausias, mažmeninės prekybos ekspertas sako, kad vartotojai iš tų akcijų naudos gauna nedaug, nes norėdami susirinkti skirtingų pigesnių produktų krepšelį, turi apeiti kone visų prekybi...
Kam išimti iš lentynos, jei dar saugu vartoti. Veterinarams leidus, o valdžiai nusprendus, nuo šiol pasibaigus terminui „geriausia iki“ ilgo galiojimo produktus galima pardavinėti dar 45 dienas, praneša „LNK žinios“.
Ruošiamasi palaipsniui atsisakyti 1 ir 2 centų monetų, o pirmieji žingsniai tikslo link – jau padaryti. Apie naujus pokyčius ir kodėl jų siekiama, buvo pasakojama LNK žiniose.
Ragina pasidžiaugti degalų kainų siurprizu: dvi savaites žemumose besilaikiuosios kainos ir vėl kils
Šiandien Lietuva gali save vadinti pigių degalų rojumi – kuras Lietuvoje jau antrą savaitę pigesnis nei Lenkijoje. Tiesa, tą pastebi ne visi, o ir pigių degalų džiaugsmas gali būti laikinas. Apie tai buvo pasakojama LNK žiniose.
Nuo sausio bus leista prekiauti pasibaigusio galiojimo maisto produktais: prekybininkai nerimauja dėl apsinuodijimų (3)
Seimas leido nuo kitų metų prekiauti pasibaigusio galiojimo, tačiau vis dar tinkamais vartoti maisto produktais. Jie bus specialiai pažymėti, tačiau už jų kokybę ir saugumą turės atsakyti prekybininkai. Įstatymo iniciatoriai sako, kad ir maisto bus išmetama mažiau, ir gyventojai galės apsipirkti pig...
Lapkričio pradžioje Vilniaus Lazdynų mikrorajone atidaryta naujojo prekybos tinklo „Maisto logistikos centras“ parduotuvė. Prieš atidarymą jo vadovas Justas Poderis žadėjo, kad kai kurie maisto produktai čia bus iki 30 proc. pigesni nei apsiperkant pas konkurentus. Delfi nusprendė patikrinti, ar tik...
Užsienio prekybos tinklai taria „sudie“ savitarnos kasoms: ar šiuo pavyzdžiu pasuks ir Lietuva? (10)
Prieš dešimtmetį mažai, kur matyta, o šiandien – jau nieko neįprasto. Taip norisi kalbėti apie savitarnos kasas Lietuvoje. Tiesa, užsienyje jų jau atsisakoma. Ar panašiu keliu eis ir Lietuvos prekybos tinklai? Apie tai buvo pasakojama LNK žiniose.
Pastaruoju metu pigęs saulėgrąžų aliejus gali vėl brangti, teigia kai kurie importuotojai, vežantys šią prekę išimtinai iš Ukrainos. Kainų analitikai savo ruožtu sako, kad paklausa tradiciškai auga prieš šventes, tačiau žmonės galimai turi sukaupę aliejaus atsargų.
Kainų stebėjimo portalo pricer.lt vadovas Arūnas Vizickas tvirtina, kad per pastaruosius porą metų Lietuvoje užaugusios maisto produktų kainos traukiasi lėtai. Pasak jo, artėjant šventiniam laikotarpiui žmonės bus labiau linkę išlaidauti, tačiau po naujų metų vartojimas turėtų kristi.
Artimos šalys, tas pats prekybos tinklas ir tas pats produktas, bet visiškai skirtinga kaina. Su tokia realybe susidūrė Delfi skaitytoja, pirkusi ledų Estijoje ir Lietuvoje, o gimtinėje už juos sumokėjusi pustrečio karto daugiau.