Kaip ir kiekvienais metais vaikus į mokyklą ruošiantys tėvai artėjant rugsėjo pradžiai dar kartą pergalvos, ko dar trūksta jų mokinukams naujiems mokslo metams. Portalas DELFI domisi, kiek šiemet kainuos išleisti vaiką į mokyklą ir kokioms pagrindinėms mokyklos prekėms teks atseikėti šeimos biudžeto...
atgal į mokyklą
13 straipsnių
Tarptautiniai specialistai šokiruoti – auga nauja vaikų karta, kuri be technologijų neįsivaizduoja savo gyvenimo. Išmaniosios technologijos tampa mėgstamiausiais vaikų žaislais nuginkluodamos pliušinius meškiukus ir lėles.
Kuomet tėvai į mokyklinėms prekėms skirtą krepšelį krauna kanceliarines prekes, vaikai svajoja apie technologines naujoves. Besikeičiantys visuomenės technologiniai įgūdžiai ir poreikiai diktuoja savas tendencijas – vis daugiau moksleivių neįsivaizduoja gyvenimo be technologijų.
Pro langus – nuostabi Vilniaus senamiesčio panorama, lauke – modernios žaidimų ir sporto erdvės, viduje – technologinėmis naujovėmis ir kokybiškomis mokymo priemonėmis aprūpintos klasės, kuriose laukia laimingi mokytojai – tokioje erdvėje auga perspektyvūs turtingų tėvų vaikai.
Prekyba internetu Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus sparčiai išaugo, tačiau didžiausias spartesnio internetinės prekybos augimo stabdis mūsų šalyje yra vartotojų nepasitikėjimas šia paslauga.
Tėvai gali vaidinti svarbų vaidmenį padėdami vaikams mokykloje, tačiau ir padėti reikia mokėti. Knygoje „Helping with Homework: A Parent‘s Guide to Information Problem-Solving“ („Pagalba su namų darbais: gidas tėvams“ – liet.) pateikiamas Šešių Didžiųjų Įgūdžių problemų sprendimo metodas.
Lietuvoje raštingumo lygis yra gerokai smuktelėjęs. Įvairių specialybių mokytojai ir dėstytojai kaip susitarę tvirtina, kad per kelis dešimtmečius jaunimo gebėjimas lietuviškai reikšti mintis, pasakyti esmę, logiškai mąstyti ir, žinoma, be klaidų rašyti, tiesiog akyse sumenko.
Lietuviai vis noriau naudojasi galimybe apsipirkti internetu. Prieš prasidedant naujiems mokslo metams suaktyvėjusią prekybą pastebi ne tik prekybos centrų, bet ir interneto parduotuvių atstovai.
Kuprinė – bene svarbiausias pirkinys moksleiviui. Prekybininkai atvirauja, kad kuprinė yra brangiausias mokinio krepšelį sudarantis pirkinys, o kineziterapeutas priduria, kad jos pasirinkimas reikalauja ir daugiausiai pastangų.
Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai savo atžalų poreikiams netaupo. Prekybininkai pastebi, kad vaikai aprūpinami ne tik jau įprastomis kanceliarinėmis priemonėmis, kelis šimtus litų kainuojančiomis kuprinėmis, bet ir technologinėmis naujovėmis.
Skaitymo įpročių tyrimai rodo, jog Lietuvoje neskaito 41 proc. žmonių. Vaikai vis daugiau savo laiko skiria televizijai arba internetui.
Vilniuje įsikūrusią Karalienės Mortos mokyklą galima vadinti kone technologiškai pažangiausia pradine mokykla Lietuvoje. Kasdien pamokos joje vyksta pasitelkiant planšetinius ir nešiojamus kompiuterius, išmaniąsias lentas bei modernias mokymosi sistemas.
Kineziterapeutu dirbantis Audrius Šalavėjus nustebina – beveik 85 proc. visų Lietuvos moksleivių turi laikysenos sutrikimų.