atsinaujinantys energijos ištekliai

96 straipsnių

Atsinaujinantieji energijos šaltiniai arba atsinaujinantieji energijos ištekliai (AEI) yra energijos ištekliai gamtoje, kurių atsiradimą ir atsinaujinimą nulemia gamtos vyksmai: Saulės šviesa, vėjas, upių tekėjimas, jūrų bangavimas, potvyniai ir atoslūgiai, biomasės augimas, geoterminė energija. Beveik visų atsinaujinančiųjų išteklių pradinis šaltinis yra Saulės energija.

Valdemar Fiodorovič

Jei rugsėjis buvo šiltas ir netgi gana vasariškas, tai spalis jau labiau priminė mums įprastą rudenį. Vėsesni orai didino elektros paklausą, tačiau ją iš dalies kompensavo efektyvi vėjo generacija. Tai lėmė, kad elektros kaina Baltijos šalyse, palyginti su rugsėju, išliko santykinai stabili: ji didė...

dr. Vita Tilvikienė, Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ valdybos narė

Viešojoje erdvėje sklando nesusikalbėjimai apie tai, kas yra biomasė, biokuras ir kokia jų nauda. Neretai kraupstame nuo nusišnekėjimų, kad biomasė – tai nafta, o reklaminėse skrajutėse dažnai net agituojama: jei pirksi akmens anglį, išsaugosi miškus. Šiuos mitus reikėtų išsklaidyti.

1. Martynas Nagevičius, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas

Jau daugiau nei pusmetį saulės energetikos rinkos dalyviai laukė sprendimų, kaip bus tobulinama pernai birželį Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme priimta nuostata, jog saulės šviesos energijos elektrinių suminė įrengtoji galia negali viršyti 2 gigavatų (GW).