Jei rugsėjis buvo šiltas ir netgi gana vasariškas, tai spalis jau labiau priminė mums įprastą rudenį. Vėsesni orai didino elektros paklausą, tačiau ją iš dalies kompensavo efektyvi vėjo generacija. Tai lėmė, kad elektros kaina Baltijos šalyse, palyginti su rugsėju, išliko santykinai stabili: ji didė...
atsinaujinantys energijos ištekliai
96 straipsnių
Atsinaujinantieji energijos šaltiniai arba atsinaujinantieji energijos ištekliai (AEI) yra energijos ištekliai gamtoje, kurių atsiradimą ir atsinaujinimą nulemia gamtos vyksmai: Saulės šviesa, vėjas, upių tekėjimas, jūrų bangavimas, potvyniai ir atoslūgiai, biomasės augimas, geoterminė energija. Beveik visų atsinaujinančiųjų išteklių pradinis šaltinis yra Saulės energija.
„Kai Rudolfas Dyzelis sukonstravo slėginio uždegimo variklį ir atliko bandymus, naudojo riešutų aliejų, taigi galime sakyti, atsinaujinančius degalus“, – sako „Vilnius Tech“ Automobilių inžinerijos katedros doc. dr. Alfredas Rimkus. Jis papasakojo, iš ko galima gaminti aplinkai draugiškus degalus ir...
Per pirmąjį šių metų pusmetį pagal Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) priimtas atrankos išvadas, sausumoje galėtų būti statomos 248 vėjo elektrinės, kurių bendra galia sudarytų iki 1984 MW.
Paulius Kozlovas. Energetikoje vyksta milžiniška transformacija – dabartinių kompetencijų nebepakaks
Transformacija energetikos sektoriuje šiuo metu vyksta dėl kelių labai rimtų priežasčių. Pirmoji – tarptautinis sutarimas dėl to, kad energetiką, kaip ir kitus sektorius, privaloma dekarbonizuoti, mažinti jos sukeliamą taršą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus. Antroji priežastis yra sus...
Antradienį paskelbus 40 mln. eurų paramos saulės elektrinėms kvietimus susidurta su problemomis. Vartotojai internete ėmė skųstis, kad stringa sistema, o atsakinga agentūra išplatino pranešimą su atsiprašymu.
Danijoje jau šiemet turi pradėti veikti didžiausia pasaulyje e. metanolio gamykla. „Delfi“ apsilankė statybų aikštelėje ir domėjosi, kaip ji veiks ir kokių nuogąstavimų turėjo tenykščiai gyventojai. Apie alternatyviųjų degalų gamybą danų investuotojai svarsto ir Lietuvoje, tačiau entuziazmą suskubo ...
Lietuva išsikėlė tikslą iki 2030-ųjų visiškai apsirūpinti elektros energija iš atsinaujinančių išteklių, daugiausia – vėjo ir saulės. Turime Vyriausybės programas, energetikos strategiją, proveržio paketą, o saulės energetikos plėtros tempais pirmaujame pasaulyje. Atrodytų, tikslas aiškus, o priemon...
Vokietijos įmonė „Wattstone“ sukūrė gėlių vazonus su lietuviškais „Solitek“ saulės moduliais. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose šis sprendimas buvo pripažintas vienos iš kategorijų nugalėtoju.
Seimo komitetas linkęs pritarti siūlymui leisti buitiniams vartotojams patiems pasirinkti, pagal kokią atsiskaitymo schemą gaminti elektrą. Parlamentarai kartu žada priemonių, kad vartotojai nebūtų įtraukti į jų lūkesčių neatitinkančius sprendimus.
Viešojoje erdvėje sklando nesusikalbėjimai apie tai, kas yra biomasė, biokuras ir kokia jų nauda. Neretai kraupstame nuo nusišnekėjimų, kad biomasė – tai nafta, o reklaminėse skrajutėse dažnai net agituojama: jei pirksi akmens anglį, išsaugosi miškus. Šiuos mitus reikėtų išsklaidyti.
Patrigubinus kvietimo atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti finansavimo sumą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija pramonės įmonėms jau paskirstė 19,94 mln. eurų. Tai vienas iš Lietuvos ekonomikai stiprinti skelbiamų finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) didina atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti skirtos paramos priemonės biudžetą nuo 10 mln. iki 31,87 mln. eurų.
Finansų ministerija parengė 2023–2026 metų Lietuvos žaliųjų finansų veiksmų planą, kuriame numatyta viešąsias ir privačiąsias investuotojų lėšas nukreipti į žaliuosius, aplinkai neutralius projektus. Nurodoma, kad iki 2030 metų – perėjimui prie žaliosios ekonomikos reikės bent apie 14 mlrd. eurų – i...
Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) kovo 7 d. patvirtinus pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašą (PETA), buvo galutinai leista peržengti prieš pusę metų nustatytą 2 gigavatų (GW) kvotą suminei saulės šviesos elektrinių galiai, nekeičiant įstatymo.
Jau daugiau nei pusmetį saulės energetikos rinkos dalyviai laukė sprendimų, kaip bus tobulinama pernai birželį Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme priimta nuostata, jog saulės šviesos energijos elektrinių suminė įrengtoji galia negali viršyti 2 gigavatų (GW).
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) ekspertai teigia, kad vertinant 2011 – 2021 metų laikotarpį, atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) dalis pirminiame energijos suvartojime, tiek Europos, tiek Lietuvos atžvilgiu padidėjo tik po 6 proc.
Viešojoje erdvėje pilasi pranešimai, kad biokuras pinga jau porą mėnesių. Daug kas tai bandė sieti su įvairiais įpareigojimais Valstybinei miškų urėdijai užtvindyti Lietuvą pigiu biokuru. Kai kas tuo patikėjo, tačiau realybė prasilenkia su tikrove.
Trys iš keturių Lietuvos žmonių mato prasmę parduotuvėje mokėti daugiau už tvarius ir aplinkai draugiškus produktus, atskleidė pirkėjų nuomonės tyrimas. Taip pat paaiškėjo, kad ne visi tvarumo aspektai žmonėms yra vienodai svarbūs, o skirtingų kartų atstovai turi ir skirtingą požiūrį.
Už skaitmeninio aukso – tamsi realybė: Lietuvoje suvartojamos elektros kiekiai tėra lašas jūroje (2)
Naujai paskelbtame tyrime skaitmeninė bitkoino valiuta rikiuojama greta aplinkai nedraugiškiausių pramonės šakų. Bitkoinų kasyboje (ang. mining) išmetamas CO2 kiekis prilyginamas už Lietuvą didesnių valstybių metinėms emisijoms, tačiau kriptovaliutų šalininkai žada kardinaliai tvaresnę šios industri...
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams priėmus sprendimą apriboti atsinaujinančius energijos išteklius, branduolinį kurą ar lignitą naudojančių elektros gamintojų pajamas, rinkos ekspertai ir dalyviai įžvelgia grėsmių.