Remiantis 2072 pacientų apklausos duomenimis, vyrai, sergantys lokalizuotu prostatos vėžiu ir pasirenkantys prostatos pašalinimą, dažniau gailisi savo sprendimo nei tie, kurie pasirenka radioterapiją ar aktyvų stebėjimą. Šis tyrimas buvo atlikta Kanadoje, Toronte, Mount Sinai ligoninėje ir buvo apra...
augliai
16 straipsnių
Siekdami nugalėti vėžį, mokslininkai pasitelkė galingą ginklą: dabar navikus tiria net astronomai (1)
Pastaruosius du dešimtmečius Johnso Hopkinso universitete Baltimorėje dirbantis astronomas Alexanderis Szalay padėjo kurti detaliausius iki šiol žinomus kosmoso žemėlapius. Duomenų jis sėmėsi iš 2000 m. pradėto projekto „Sloan Digital Sky Survey“. Iki šiol projekte ištirtas trečdalis dangaus skliaut...
Šališkame portalo „Sarmatas“ straipsnyje apie chemoterapiją – fakto klaidos ir nepagrįsti kaltinimai (17)
Kadangi vėžiu susirgti gali kiekvienas, jo gydymo būdų efektyvumas yra itin jautrus klausimas visame pasaulyje. Todėl mokslas ir medicina dirba tam, kad kuo mažiau žmonių ši liga būtų mirtina. Portale sarmatas.lt esančioje publikacijoje apie chemoterapiją ir vėžį yra daugybė fakto klaidų ir nepagrįs...
Pirmoji nuodugni augliuose gyvenančių mikroorganizmų apžvalga parodė, kad bakterijos gyvena daugelio skirtingų vėžio tipų augliuose, bet nėra aišku, ar jos prisideda prie naviko augimo.
CD47 – tai ant daugybės skirtingų vėžinių ląstelių paviršiaus aptinkamas baltymas. Jei pavyktų šį baltymą blokuoti antikūniais, imuninės ląstelės galėtų užpulti ir naikinti vėžines ląsteles. Bandymai jau vyksta, tačiau laboratorijose su pelėmis mokslininkai pasiekia prieštaringų rezultatų – tai veik...
Įminė vėžio formavimosi paslaptis: kai kurių vėžio rūšių užuomazgos gali atsirasti dar vaikystėje (23)
Dešimtmetį trukęs didžiulis tyrimas, kurio metu buvo sekvenuojami dešimčių skirtingų vėžio rūšių genomai, leido išsiaiškinti, kaip susidaro augliai. Studijos rezultatai gali padėti sukurti geresnius ir labiau konkrečiam vėžiui pritaikytus gydymo būdus.
Indijos chirurgai ketvirtadienį pranešė per sudėtingą operaciją pacientui pašalinę didžiulį smegenų auglį, kurio svoris, jų nuomone, buvo rekordinis.
Rimta dantenų liga gali baigtis viena iš mirtiniausių ir agresyviausių vėžio formų, skelbiama dviejų didelio masto tyrimų išvadose, kuriomis remiasi britų dienraštis „The Daily Mail“.
Mokslo srities startuolis iš Lenkijos sukūrė gelį, kuris turėtų apdėti tyrėjams nuodugniau išanalizuoti auglius. „LifeGel“ sukuria tokias sąlygas, kokioms esant organizme atsiranda piktybinių auglių.
Lietuvoje statistiškai mioma nustatoma kas 4–5 moteriai, tačiau tik 30 proc. moterų dėl miomų kenčia kokius nors simptomus. Likusioms 70 proc. moterų dariniai nesukelia jokių pakitimų, todėl pacientėms stebimos, tačiau negydomos.
Naujausias mokslinis tyrimas patvirtina tai, kas seniai buvo įtariama – gausiai vartojamas cukrus skatina vėžio vystymąsi.
Manė, kad išbėrimas – dėl nepatogios sportinės liemenėlės: tikroji priežastis buvo daug kraupesnė (11)
32-ejų metų sportuoti pradėjusi Sarah Lang buvo įsitikinusi, kad odą nutrynė netinkamo dydžio sportinė liemenėlė. Deja, ištyrus „išbėrimą“ paaiškėjo tikroji diagnozė – krūties vėžys.
Lipoma yra dažniausias minkštųjų audinių auglys. Tai yra lėtai augantis gėrybinis riebalinis guzas suformuotas iš riebalinės masės apjuostos standesne kapsule. Lipomos dažniausiai susiformuoja po oda, tačiau gali būti pilvo ertmėje, dubeny, įvairiose liaukose ir kitur.
Didelio masto JAV vyriausybės paremtas tyrimas nustatė sąryšį tarp mobiliųjų telefonų ir vėžio.
Sergantiems vėžiu tikimybė išgyventi tris kartus didesnė, jei liga diagnozuojama anksti, rodo tyrimas, kurį skelbia dailymail.co.uk.
65 m. moteriai, kuriai ketvirtos stadijos krūties vėžys išplito į plaučius, po chemoterapijos išnyko pirštų atspaudai. Greičiausiai jie išnyko visam laikui.