Nuolat kažkuo nepatenkintas, besiskundžiantis, vienišas ir kitų nuskriaustas – jei perskaičius tokį apibūdinimą iškart apie kažką pagalvojate, gali būti, kad šis žmogus turi aukos asmenybės tipą. O galbūt atpažinote save?
Aukos vaidmuo
6 straipsnių
Įsivaizduokite, kad žmogus prašo pagalbos ir jūs imatės padėti. Tačiau kažkuriuo momentu pajuntate stiprų susierzinimą. Kuo labiau padedate, tuo labiau įsitraukti tenka į pagalbos teikimą. Paskui apskritai pradedate skęsti žmogaus problemose ir pergyvenimuose. O kai mėginate persijungti į savo patie...
Mokslininkė Carol Dweck, tyrinėdama klaidų įtaką vaikų psichologijai, dar aštuntajame dešimtmetyje pastebėjo, jog daugeliui vaikų pakanka padaryti vieną rimtą klaidą, kad jie imtų galvoti, jog situacija nekontroliuojama. Mažyliai buvo linkę pervertinti suklydimo rimtumą ir pradėdavo abejoti savo geb...
Įprasta manyti, kad žmogus, susidūręs su problema, darys viską, kad ją išspręstų. Deja, realybė ne visada tokia – jei žmogus jaučiasi nevaldantis situacijos, tikėtina, kad padėties pagerinti jis net nesistengs.
Prieš keletą dienų portalas DELFI paskelbė šio straipsnio bendraautorės D. Norkienės darytas Garliavos mergaitės nuotraukas ir tvirtinimą, kad daugiau nei prieš mėnesį, daliai visuomenės būgštaujant, kad mergaitė ir jos motina negyvos, jos buvo sveikos ir atrodė visiškai adekvačiai.
Pasauliniai tyrimai rodo, kad apie 60 – 70 proc. savo jėgų žmogus iššvaisto praeities klaidų vaikystėje patirtų nuoskaudų išgyvenimui. Atėjo laikas palengvinti sau gyvenimą ir visam laikui atsikratyti aukos vaidmens bei su juo susijusių neigiamų emocijų.