Nors ant valdančiosios koalicijos sutarties parašai dar nesuraityti, tačiau „po kilimu“ aktyviai vyksta kova dėl atskirų ministerijų. Politinės jėgos jau turi ir planą, ką ir kur darys.
Aušrys Macijauskas
120 straipsnių
Nors koalicijos partneriai dar skambiai nesumušė rankomis ir ant sutarties nesuraitė parašų, jau galima analizuoti, ką, tikėtina, jie sieks nuveikti gavę valdžią. Žemės ūkis viena iš prioritetinių sričių – apie norą būti žemės ūkio ministrais politikai prakalbo jau pirmą naktį.
Šie metai Lietuvos ūkininkams įtempti – keletą metų taupius trąšoms ir stichijai parodžius dantis krito javų kokybė. Tai reiškia, kad spaudžia ne tik kritusios kainos, bet ir tai, kad kuliami prastesnės kokybės ir tuo pačiu dar pigesni grūdai.
Starkevičius: šiandien ūkininkai baudžiauninkai, o valdininkai dvarininkai – ką keis, kokie nuostoliai dėl neteisingų reikalavimų (13)
Likus maždaug 100 dienų iki šios Vyriausybės kadencijos pabaigos prisiekė naujas žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Jis teigia, kad tai ne maratonas, bet sprintas. Visgi, pokyčiai jau suplanuoti.
Porą dienų Lietuvoje siautėjusi stichija nuplovė ūkininkų planus šį sezoną uždirbti. Jei dar prieš keletą dienų žmonės džiaugėsi palyginti gražiais pasėliais ir tik šiek tiek buvo susirūpinę jų kokybe, tai po lietaus kai kurie regionai pakibo ant išgyvenimo ribos ir nepadės netgi draudimas.
Uosto įmonių atstovai prognozuoja, kad šiemet bendra krova uoste augs 5-10 proc. ir sieks apie 35 mln. tonų. Vis tik tai sudarys tik 50 proc. deklaruojamų krovos galimybių, kurios siekia apie 70 mln. tonų per metus.
Žemės ūkio ministerija sako, kad daugiamečių pievų klausimas išspręstas, tačiau ūkininkai ne tokie optimistiški.
Lietuvos ūkininkai jau mėgina į laukus ginti kombainus ir pradėti javapjūtę.
Metų pradžioje ūkininkai su nerimu žiūrėjo į grūdų biržas – kainos buvo kritusios ir laukta, kad metai gali būti „įdomūs“ – pelningai dirbs tik patys profesionaliausi ir sugebantys viską idealiai suskaičiuoti. Ir tai tik su sąlyga, kad gamta bus palanki.
„Visų mūsų sandėliai pilni. Kiekvienas pardavimas reikšmingas“, – neformaliame pokalbyje sako vienos didžiausių įmonių, prekiaujančių žemės ūkio technika, vadovas.
De facto: Latvijos ūkininkai negali apsieiti be tam tikros rusiškos produkcijos, lietuviai irgi sunerimę (2)
Vasario mėnesį Latvijos Saeima priėmė sprendimą uždrausti žemės ūkio produkcijos ir pašarų importą iš Rusijos bei Baltarusijos. Draudimas buvo taikytas tik tai produkcijai, kuri galėjo būti realizuota Latvijoje: į kitas ES šalis nukreipto importo Latvija nesustabdė. De facto, kaip rašo rus.delfi.lv,...
Žemės ūkio ministerija susitarė su EK, kad daugiamečių pievų atkūrimas, kėlęs šoką tūkstančiams ūkininkų, atidedamas. Šiemet nieko atkūrinėti nereikės. Ten, bent kurį laiką, ir toliau bus galima auginti javus ar kitas kultūras.
Grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sako, kad įvesta griežtesnė grūdų iš Rusijos kontrolė yra geras žingsnis, tačiau visiškai neužkirsiantis produkcijos patekimo į Lietuvą. Anot jo, būtina kontroliuoti grūdus judančius per Lietuvos-Latvijos sieną bei drausti rusiškų grūdų impo...
Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius teigia, kad šiuo metu Europos Sąjungoje (ES) yra net 12 mln. tonų grūdų iš Rusijos ir tik 5 mln. tonų iš Ukrainos. Pasak jo, sprendžiant šią problemą efektyviausia būtų susitarti dėl tokios produkcijos importo ir tranzito draudimo visos ES lyg...
Lietuvos ūkininkai neramiai žvelgia į ateitį – kviečių kainos biržoje sukasi apie daugiametį vidurkį, tai yra, 200 eurų už toną, bet dėl pakilusių degalų, trąšų, žemės kainų uždirbti pelno pavyksta ne kiekvienam. Patys žemdirbiai tikina, kad žemės kainos ir darbo užmokestis beveik pasiekė vokiškas, ...
Lenkijos ūkininkai nuo kovo 1 d. ketina blokuoti sienos praėjimo punktą su Lenkija. Priežastis – kaltinimai, kad iš mūsų šalies į Lenkiją plūsta pigūs rusiški ir ukrainietiški javai, dėl kurių kenčia tenykščiai ūkininkai.
Ūkininkų protesto akcijos Lietuvoje toliau nesibaigia. Sausio pradžioje jie degino simbolinius laužus, o šiandien į Vilnių planuoja atvažiuoti apie 500 ūkininkų traktorių ir laukti susitikimo su valdžios atstovais. Vienas iš šios akcijos organizatorių Martynas Puidokas, Kelmės rajono ūkininkų sąjung...
Ūkininkams kovojant, kad būtų švelninami ar keičiami Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų ribojimai, pagal kuriuos mažinami dirbamos žemės plotai, į kovą įsijungė ir gamtos mylėtojai bei gynėjai.
Lietuvos ūkininkai šiemet skundžiasi sumažėjusiomis supirkimo kainomis ir kaip vieną iš priežasčių įvardina rusiškus grūdus, kurie vežami per Latviją ir, mūsų žemdirbių tikinimu, gali patekti ir į mūsų šalį taip mažindami supirkimo kainas visame regione.
Žemės ūkyje pokyčiai – žemės savininkai susigriebė už galvos, nes jų turtas gali tapti menkaverčiu (3)
Lietuvoje tęsiasi epopėja dėl daugiamečių pievų – Žemės ūkio ministerija siekia didinti jų plotą, nes, nykstant gyvulininkystei, ūkininkai jas pradėjo masiškai arti, ir pas mus jų liko mažiau nei reikalauja ES reglamentas. Šie pokyčiai atsirito ir į žemės rinką – neapdairus pirkinys gali atnešti rim...