Suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“ (angl. „Nepriklausomybė“), prieš dešimtmetį atplaukęs į Klaipėdos uostą, penktadienį tapo Lietuvos valstybės nuosavybe. Terminalo operatorė valstybės valdoma „KN Energies“ saugyklą už beveik 140 mln. eurų oficialiai išpirko iš Norvegijos...
Baltijos jūros
115 straipsnių
Mokslininkai rado paprastą būdą, kaip iš geriamojo vandens pašalinti pavojingus teršalus: veiksmingumas – beveik 100 proc. (3)
Mokslininkai jau ne pirmą kartą įspėja, kad geriamajame vandenyje, o ypač – supilstytame plastikiniuose buteliuose, yra aptinkami dideli kiekiai mikroskopinių plastiko dalelių – nanoplastiko. Šios plastiko dalelės yra potencialiai pavojingos žmonių, gyvūnų organizmams ir visai aplinkai.
Vasarą dažnai galime išgirsti apie karščio bangų varginamus pietų ir vidurio Europos gyventojus. Karščio bangų pasitaiko ir Lietuvoje. Vien šią vasarą kaitrų metu oro temperatūra dažnai viršijo 30 laipsnių. Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto mokslininkė-okeanografė dr. Toma Dabulevič...
Trijų kilometrų gylyje po Grenlandijos ledu – katastrofinius padarinius ateityje pranašaujantys radiniai (11)
Grenlandijos ledo pavyzdžius iš trijų kilometrų gylio ištyrę mokslininkai aptiko įspūdingų radinių – priešistorinių augalų ir vabzdžių liekanų. Anot tyrimo autorių, tai geriausias įrodymas, jog visa Grenlandijos teritorija anuomet buvo žaliuojanti. Tuo pačiu mokslininkai įspėja, kad ištirpus Grenlan...
Karklėje poilsiavęs Algirdas pasidalijo neįprastu vaizdu – jūroje netoli poilsiautojų plaukiojo ir gyvatė. Vaizdo įraše matyti, kad tai – geltonskruostis žaltys.
Viso pasaulio vandens telkiniuose sparčiai mažėja ištirpusio deguonies (angl. dissolved oxygen, DO) kiekis. Naujausio tyrimo ataskaitoje mokslininkai teigia, kad tai – vienas didžiausių pavojų visos Žemės ekosistemoms. Ši žinia – tai perspėjimas ir Baltijos jūros regionui, nes tai viena iš labiausia...
Baltijos jūros priekrantės žurnalas turi būti pradėtas pildyti iki žvejybos pradžios. Reikia nurodyti žvejybos datą ir žvejybos vietą (Baltijos jūros priekrantės žvejybos baro numerį), informuoja Žuvininkystės tarnyba.
Baltijos jūros dugne – neįtikėtinas radinys: aptiktas seniausias žinomas gyvas jūrų sutvėrimas Žemėje, jam 1400 metų (1)
Naujausio tyrimo metu mokslininkai išsiaiškino, kad Baltijos jūroje augantys jūriniai andrai (jūrų žolės, lot. Zostera marina) yra šiuo metu seniausias jūrinis augalas Žemėje.
Prabėgus daugiau nei aštuoniems dešimtmečiams, pagaliau pavyko išnarplioti Antrojo pasaulinio karo laikų paslaptį, kas nutiko vienam Suomijos keleiviniam lėktuvui, kurį virš Baltijos jūros numušė sovietų bombonešiai.
Baltijos jūra besidžiaugiančius žmones liūdina pakrantėse matomas vaizdas – į krantą Pervalkoje, Juodkrantėje ir kitose vietovėse išmestos ruonių gaišenos.
Žuvų išteklių naudotojai, turintys teisę žvejoti Baltijos jūros priekrantėje, nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 14 d. žvejybai naudodami pasyviosios žvejybos įrankius, privalo juos žymėti gairėmis, rašoma pranešime spaudai.
Vadovaujantis Europos Sąjungos Tarybos reglamento (ES) 2023/2638 7 straipsniu, nuo 2024 m. gegužės 1 d. iki 2024 m. rugpjūčio 31 d. Baltijos jūros 25 ir 26 pakvadračiuose draudžiama žvejoti bet kokios rūšies žvejybos įrankiais. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti rytinės Baltijos jūros dali...
„The Moscow Times“ antradienio vakarą paskelbė, kad Rusija užsimojo vienašališkai persibraižyti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija. Kremliui praplėtus šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje, vadinamame NATO ežere, Maskva dar kartą pažeistų tarptautinę teisę. Kiek vėliau šią informaciją Rusij...
Ekologijos entuziastai jau kurį laiką aplink Baltijos jūrą žygiuoja jos vardan ir ketina tai iš viso daryti devynis mėnesius. Šiuo metu ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ žygeiviai jau Švedijoje, kurios kraštovaizdžiai jiems kartais primena Lietuvą.
Aplinkos apsaugos agentūros Hidrologinių tyrimų specialistai atliko Baltijos jūros, Kuršių nerijos ir Kuršių marių krantų pokyčių monitoringą. Rezultatai rodo, kad bendra Baltijos jūros krantų situacija yra pablogėjusi.
Klaipėdos rajone, Baltijos jūros paplūdimyje, antradienį buvo rastas sušalęs žmogus – jį gelbėjo praeivis, ugniagesiai ir medikai.
Aplinkos apsaugos agentūros užsakymu Gamtos tyrimų centro atliktas Baltijos jūros aplinkos būklės pagal ichtiofaunos rodiklius vertinimas rodo, kad Kuršių marių ir pagrindinėse Lietuvos upėse žuvų bendrijas jau netolimoje ateityje veiks ne tik intensyvi žvejyba, maistmedžiagių pokyčiai, bet ir klima...
Klimatologas Gintautas Stankūnavičius pirmadienį feisbuke pasidalijo pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis. Jo teigimu, šią savaitę orai bus permainingi, iškritusį sniegą nuplaus lietus, tačiau iš karto po to orai kelioms dienoms taps artimi ankstyvam pavasariui.
LEA: šventinę savaitę brango tik dyzelinas, didmeninės elektros savaitės kainos vidurkis buvo vienas mažiausių 2023 m. (1)
Gruodžio 25–31 d. dyzelino kainos Lietuvoje padidėjo 0,4 proc., tačiau išliko mažiausios Baltijos jūros regione. Gamtinių dujų kainos sumažėjo 5,3 proc., biokuro – 3,2 proc., benzino – 0,4 proc., Brent naftos kainos beveik nesikeitė – sumažėjo vos 0,04 procento. Didmeninis elektros kainos vidurkis m...
Lapkritį šalčiai lėmė nuosekliai augusį elektros vartojimą, kuriam padengti turėjome pasitelkti didesnius importo kiekius. Sumažėjusią vietinę vėjo ir saulės gamybą keitė didelė hidroelektrinių generacija Latvijoje. Taip pat praėjusį mėnesį fiksuoti du svarbūs įvykiai Suomijoje.