Specialistai pažymi, kad šiuolaikinis žmogus vis dažniau siekia knygų, rėkte rėkiančių apie tai, kad kiekvienas gali būti laimingas, o jo gyvenimas – sėkmingas. Tačiau ar tikrai?
biblioterapija
8 straipsnių
Taikant biblioterapiją, skaitant ir dalijantis mintimis, skatinamas bendrumo jausmas ir empatija – tai būdas, parodantis, kaip tvarkytis su išgyvenimais ir spręsti įvairius iššūkius.
Pastarąjį pusmetį Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka įgyvendino pasaulyje analogų neturintį virtualios biblioterapijos projektą „Mes knygų s@loje“. Projekto dalyviai – vaikai ir jaunuoliai - virtualioje platformoje susikūrę asmeninį avatarą, dalyvavo biblioterapijos seansuose, kuriuos ...
Nesvarbu, išgyvename trumpalaikius nemalonumus ar liūdesį, virstantį į depresijos periodą, visuomet ieškome pagalbos, nes norime ištrūkti iš užburto pilko liūno. Aišku, budistiniai pamokymai tokiu atveju sakytų, kad privalome priimti visas esamas emocijas ir būti čia ir dabar.
Meilės romanai padeda atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių, atsikratyti įtampos ar trumpam pabėgti į tokį gyvenimą, apie kurį drįstame tik pasvajoti. Šios priežastys rodo, kodėl meilės romanai tokie populiarūs tarp moterų.
Šioje laidoje mūsų laukia kelionė laiku: keisis epochos, vietos ir žmonės. Iš pradžių nulėksime į ateitį, kur akies krašteliu žvilgtelėsime į knygų lentynų naujienas. Laidoje matysite reportažą apie biblioterapiją bei pokalbį su knygos „Vilniaus Madona“ autore Gina Viliūne. Kartu su keliautoja Ieva ...
Žmonės atkakliai ieško būdų kaip pasisavinti, perkelti į savo vidinį gyvenimą nors dalelę per amžius žmonijos sukauptos išminties. Vienas tokių būdų – tai biblioterapija.
Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė Šiauliuose netrukus pradės taikyti bilioterapiją. Biblioterapija - tai sveikatinimas, pasitelkiant literatūros kūrinius. Biblioterapija nėra, tiesiog skaitymas. Ją taiko specialistai, mat kūrinys turi padėti spręsti paciento psichologines, užimtumo, soci...