Ieva Narkutė pristato dainą „Bijūnai“ ir jos gėlėtą vizualizaciją. Dainininkė sako, kad daina – priminimas, kaip meilė veikia, o kaip – ne. Priminimas, kad kiekvienas mes esame geri ir gražūs, tik dažnai tam grožiui pasirodyt reikia sulaukt tinkamo žmogaus.
bijūnai
28 straipsnių
Pasišiaušėliai bijūnai, įprastai pražysdavę per Antanines, švenčiamas birželio 13-ąją, ir nuvysdavę per Vladines, minimas praėjus trims dienoms po Joninių, šiemet keičia tradicijas.
Kad bijūnai džiugintų savo žydėjimu, gegužės mėnesį reikia imtis kelių darbų.
Gal galite patarti kuo pavasarį tręšti bijūnus, kad gausiai žydėtų? Toks klausimas nuskambėjo vienoje iš feisbuko grupių.
Ruduo – pats tinkamiausias metas bijūnams sodinti. Šį darbą galima atlikti bet kuriuo laiku, pradedant nuo rugsėjo pabaigos ir net iškritus sniegui.
Pastaraisiais metais bijūnai užtikrintai sugrįžo į madą – tapo beveik privalomi gėlynuose, o neoficialiai yra tituluojami vestuvinių puokščių gėlėmis. Informacijos apie bijūnus pavyktų rasti labai daug, bet šįkart jūsų dėmesiui – keletas įdomesnių faktų.
Veisiejų regioninio parko lankytojų centras pakvietė šio Dzūkijos miestelio svečius pasigrožėti prasiskleidusiais bijūnų žiedais ir tarp jų nusifotografuoti. Restauruotame Veisiejų dvaro fligelyje įsikūrę parko specialistai sako atkūrę dvarininkų gėlynus pagal išlikusias nuotraukas ir aprašymus.
Julija Juozapavičienė kartu su šeima puoselėja „Gudelių“ ūkį ir savo klientus džiugina puokštėmis bei kompozicijomis iš savo pačios užaugintų, pievų gėlių, o taip pat ir augalų, kurie ligi šiol puokštėse paprastai neatsidurdavo. Jauna moteris sako savo puokštes papuošianti ir mėtomis, kurias vėliau ...
Po žeme esanti augalų struktūra dažnai aprašoma labai paviršutiniškai ir ne visada suprantamai, nors būtent ji didžia dalimi lemia daugiamečių augalų augimo ypatumus, jų priežiūrą ir dauginimo metodus.
Už lango auksinis ruduo, o mūsų laukia darbai sode. Jei auginate daugiamečius augalus, prieš žiemą juos reikia apgenėti. Taigi, ką genėsime: braškes, bijūnus, viendienes, lelijas, flioksus?
Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų. Tarp jų – ne ...
Krūminiai, arba sumedėję bijūnai yra gana ištvermingi, bet šalnos gali pakenkti jų lapams ir žiedų pumpurams, todėl juos reikia apdengti žiemai, saugant nuo šalnų ir besniegio šalčio.
Jauna pasvaliečių šeima augina tūkstančius žiedų: močiučių gėlės, kažkada augusios patvoriuose, tapo verslu (63)
Karolina ir Kęstutis Grabauskai – jauni pasvaliečiai, nesivaikę mados laimės ieškoti kuo toliau nuo savo gimtojo miestelio, ir čia ne tik sukūrė namus, rado darbus, bet ir visus nustebino gėlių ūkiu. Baigę mokslus, išbandę darbą Danijoje, jie sugrįžo ir iškart pradėjo sukti galvą, kaip pasinaudoti g...
„Ar jau pražydo bijūnai?“ – tai klausimas, į kurį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo darbuotojams pastarąjį mėnesį teko atsakinėti dažniausiai. Puošnių žiedų išsiilgusiems lankytojams botanikos sodas turi puikią žinią: taip, didysis bijūnų žydėjimas jau prasidėjo! Šiemet bijūnai išau...
„Delfi TV“ laidos „Geltonas karutis“ vedėja Lina Liubertaitė svečiuojasi pas Rūtą, auginančią bijūnų žiedus būtent skynimui. Bijūnų augintoja pasakoja, kokius žiedus ir kada jau galima skinti, nes yra tokių veislių, kurių žiedus nuskynus per anksti, jie namie niekad ir nebeišsiskleis.
Tai viena populiariausių temų lietuviškame internete vasarą, kiek spėjau pastebėti. Kaip ir ką veikti savo sode. Tačiau man kyla baisus įtarimas, kad kai kurie žurnalistai tiesiog perrašo iš kažkur straipsnius apie sodininkavimą. Be savosios išgyventos patirties kruvinais delnais. Aš rašysiu tik tai...
Sveiki, gal galite patarti kuo pavasarį tręšti bijūnus, kad gausiai žydėtų? Toks klausimas nuskambėjo vienoje iš feisbuko grupių.
Svarbiausias sodininkų rūpestis lapkritį – uždengti žiemai tai, kas dar neuždengta. Turint laisvą akimirką, galima ir vaistinių augalų prisirinkti, taip pat susodinti augalus, kad dygtų.
Kėdainių rajone, ko gero, nerasite nei vieno miestelio, kaimo ar kaimelio, kuriame žydėtų tokia didelė jūra bijūnų kaip Aristavoje. Čia jų pražydo šimtai – įvairiausių rūšių ir spalvų žiedai džiugina vietinių ir traukia prašalaičių akis. Bijūnai žydi ir žmonių kiemuose, ir pačiame kaimo centre.
Nuo rugpjūčio antrosios pusės iki rugsėjo vidurio – tinkamiausias laikas padauginti ir persodinti puikiuosius, vaistinius, siauralapius, rūšinius ar sumedėjusius bijūnus.