Maisto netoleravimo kraujo tyrimas naudojamas IgG antikūnams prieš konkrečius maisto produktus nustatyti. Tačiau mūsų organizmas gamina šiuos antikūnus prieš tą maistą, kurį suvalgome. Tai vyksta tiesiog natūraliai. Todėl maisto netoleravimo testų rezultatai yra abejotini, sako Vilniaus universiteto...
Biochemija
9 straipsnių
Biochemija – mokslas, tiriantis gyvuose organizmuose vykstančias chemines reakcijas ir virsmus. Biochemija tiria daugumos pavienių elementų ir jonų vaidmenį fermentinėse reakcijose bei medžiagų transporte, energijos virsmus gyvose sistemose bei chemines reakcijas, kurios yra katalizuojamos fermentų.
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) biochemikė dr. Julija Razumienė teigia, kad šiuo metu vienas aktualiausių mokslinių interesų – uždegiminiai procesai. Kitas interesas – Ukrainos palaikymas mokslo srityje.
LOGIN 2021. Pere Estupinya ir Lukas Keraitis: Fireside chat: The Science of Sex with Pere Estupinya (1)
LOGIN 2021 pranešėjai šiemet aptaria labiausiai visuomenėje šiuo metu eskaluojamos temas, tokias kaip vakcinų kūrimas, digitalizacijos paveikta psichinė sveikata, tvarumas, rinkodaros ir prekių ženklų kūrimo inovacijos, šiuolaikinis menas ir kultūra, dirbtinio intelekto sukuriamos galimybės, mokslo ...
Milijonai žmonių visame pasaulyje savo kasdienį gyvenimą patiki nuskausminamiesiems. Šie labai reikalingi vaistai dažnai turi stiprų šalutinį poveikį ar net gali sukelti priklausomybę. Tačiau Guelfo Universiteto mokslininkai mano suradę išeitį – net 30 kartų už aspiriną stipresni vaistai slypi gamto...
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro biochemikė dr. Urtė Neniškytė tyrinėja, kaip bręsta ir formuojasi smegenys. Mokslininkės domėjimosi sritis - smegenų jungčių pašalinimas, kuris, manoma, nulemia tokias patologijas kaip autizmas ir šizofrenija.
Ne vieną tarptautinę stipendiją moksliniams tyrimams atlikti laimėjusi ir prestižiniame Kembridžo universitete daktaro disertaciją apsigynusi biochemikė Urtė Neniškytė sako, kad mokslininkės keliu pasuko visai ne dėl noro pakeisti pasaulį, o tiesiog siekdama patenkinti savo smalsumą.
Švietimo specialistai, mokslininkai teigia, kad po dešimtmečio vyraus naujos specialybės – bus ruošiami biochemijos, biomedicinos, bioinžinerijos, nanotechnologijų, socialinių medijų ir kitų technologijų specialistai.
„Sėkmės mokykla“. Biochemikas J.Cicėnas: jei mokysiesi tik tiek, kad išlaikytum egzaminus, būsi vidutinybė (59)
Biochemijos mokslų daktaras Jonas Cicėnas nedaugžodžiauja: jei mokysiesi tik tiek, kad išlaikytum egzaminus, būsi vidutinybė. Siekiantiems daugiau jis siūlo lavintis papildomai: žinias valdantis mokinys, mokslininkas, politikas turi galios ir yra reikalingas.
Mokslininkai jau išmokė mikroorganizmus gaminti biodyzelį. Naudojant biologines molekules – fermentus, kuriamos technologijos, kad iš atsinaujinančių šaltinių būtų galima pasigaminti tai, ką dabar chemijos pramonė gamina iš dujų, naftos ar anglies. Už tokių fermentų ir jų kompleksų paieškas, už bioj...