Dirbant ant geresnės ar šiek tiek prastesnės kėdės biure, didesnio skirtumo nepajaučiame, tačiau karantino metu ilgesnį laiką pasidarbavę ant neergonomiškos, kietos, darbui nepritaikytos kėdės ir netinkamo aukščio stalo pamatėme, kokią įtaką šie baldai turi mūsų fizinei bei emocinei savijautai.
biuro kėdė
5 straipsnių
Kėdė – baldas, skirtas atsisėsti. Pačios seniausios – kaladės – trinkos. Kėdės su atlošais ir be jų.
Šiuolaikiniai darbuotojai – savo darbo vietų įkaitai: kaip apsaugoti savo sveikatą ir darbingumą? (2)
Karantino metu, biurus perkėlus į namus, dauguma turėjo progą įsivertinti, kiek daug iš tiesų reiškia ergonomiška darbo vieta, kurioje galima dirbti ne tik patogiai ir efektyviai, bet, tuo pačiu, ir saugiai, nekenkiant savo sveikatai.
Ilgabarzdis italų dizaino metras Michele De Lucchi, šiemet duodamas interviu žurnalui „Surface“ sakė: „Šiuolaikinis biuras nėra kėdės“. Ne, dizaineris netvirtina, jog šiuolaikiam biurui darbo kėdės nebereikalingos. Tiesiog šiandien darbo procesų organizavimo ir biuro baldų tendencijas vis labiau įta...
Nors ir sunku atitraukti akis nuo kompiuterio, bet vertėtų, bent retkarčiais. Ir priminkite sau, kad reikia mirksėti. Be to, nepamirškite, kad reikia sėdėti taisyklingai – biuro kėdę reikėtų nusireguliuoti taip, kad pėdos būtų tiesios ant grindų, keliai sulenkti stačiu kampu, nugara tiesi.
Darbas biure be jos tiesiog neįsivaizduojamas. Ant jos, galima sakyti, praleidžiame kone pusė savo darbingo gyvenimo. Ir už ją, pasak istorijos, turėtume būti dėkingi pačiam Čarzlui Darvinui, žymiam britų gamtininkui, sumojusiam prie kėdės pritaisyti ratukus. Tokia buvo biuro kėdės istorijos pradžia...