Iš visų Lietuvos nacionalinių pamišimų (tik neprašykit, kad pakalbėčiau darsyk apie masinį mirties šlovinimą lapkričio pradžioje ir lenktynes senais surūdijusiais automobiliais, tik Vėlinėms ir ištraukiamais, „kas daugiau kapinių apvažiuos“, užuot mylėjus gyvuosius) įsimintiniausias yra bulviakasis.
Bulviakasis
30 straipsnių
Laikas, kada pradėti kasti bulves, priklauso nuo daugelio veiksnių. Visų pirma nuo veislės, oro sąlygų, sodinimo laiko, priežiūros ir kt.
Po bulviakasio panevėžietis Arūnas Petraitis džiaugiasi neįprastai didelėmis bulvės. Kiekviena jų sveria daugiau nei 600 gramų, o pati didžiausia – 1 kilogramą 136 gramus. Štai tokios bulvės gigantės išaugo Panevėžio rajone, šalia Karsakiškio esančiose šeimininko žemėse.
Nors pavasaris buvo šaltas, ilgas ir sausas, Lietuvoje prasidėjo bulviakasis. Po plėvele stambių ūkininkų augintos bulvės užaugo ir kitą savaitę jau pasirodys prekybos centruose.
Nors kaina jau dabar gerokai didesnė nei pernai, žiemą ji gali išaugti dar daugiau, praneša LNK žinios.
Kėdainių rajone jau savaitė kaip kasamos pirmosios ankstyvosios lietuviškos bulvės.
Įsidėmėkite visiems laikams: cepelinai – ne didžkukuliai, kugelis – ne plokštainis. Kulinarijos ekspertas įvardijo šių patiekalų skirtumus (127)
Bene populiariausi bulviniai patiekalai Lietuvoje – cepelinai ir kugelis. Tačiau kodėl tautiečiai cepelinus vadina didžkukuliais, o kugelį – plokštainiu, jei tai yra keturi skirtingi patiekalai? Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas įvardijo šių patiekalų skirtumus, kuriuos...
Cepelinus turbūt valgo didžioji dalis lietuvių, tačiau juos gaminti patys vis dar ryžtasi ne visi. Vieniems tai atrodo kaip per didelis išbandymas virtuvėje, o kiti patiekalo ruošimą patiki vyresniems šeimos nariams, saugantiems iš kartos į kartą perduodamas tradicijas.
Lietuvoje – bulvių sezonas. Bulviakasio pabaigtuvės ir sočių vaišių su cepelinais startas. Tad neįprastais kelionių maršrutais kiekvieną sezoną stebinanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ sukūrė Cepelinų žemėlapį. Keliautojai kviečiami ne tik keliauti, bet ir atrasti netikė...
Bulviakasis ritasi į pabaigą, bet jau dabar aišku, kad bulvių šiemet bus užauginta mažiau, o jų derlius prastesnis už pernykštį. Tad tikėtina, kad lietuvių ūkininkų aruodai bus tuštesni, o pirkėjų piniginės – plonesnės, nes menkesnis derlius gerokai išaugino bulvių kainas.
Antrąja lietuvių duona laikoma bulvė šią žiemą nebebus pigesnė už grybą. Ūkininkai skaičiuoja dėl prastos vasaros praradę net pusę planuoto derliaus, o tokias tendencijas matydami maitinimo sektoriaus atstovai jau svarsto, kiek teks kelti lietuvių valgiaraštyje neišvengiamų bulvinių patiekalų kainas...
Šalies ūkininkai dėl sausros ir kaitros šiemet sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, be to, jos bus smulkesnės.
Bulvių sodinimas, derliaus gausa ir kokybė tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų ir šiemetinis žvarbus pavasaris šiek tiek sujaukė bulvių augintojų planus.
Bulviakasis moteriai įstrigo visam gyvenimui: spėju, daugelis norėtumėte tokio sekso, tik nedrįstate (414)
Mano vaikystė buvo linksma ir jei koks burtininkas pasiūlytų grįžti į ją, pulčiau atgal, tik paprašyčiau to burtininko sumažinti vieną mano kūno dalį ir sušvelninti tėvuko griežtumą.
Gyvenimas pandemijos sąlygomis nėra saldus: tą galėtų paliudyti ne tik šių dienų lietuviai, bet ir tie, kurie gyveno prieš šimtą metų. Kaip rašo istorikas Gediminas Kulikauskas, 1918 metų liepos mėnesį Lietuvoje pasirodęs gripas mūsų protėviams didelio įspūdžio nepadarė – tikėtasi, kad padės orai. T...
Liepos mėnesį bulvių kainos, buvo pasiekusios rekordines aukštumas per pastaruosius dvejus metus. Tam, kaip įprasta, įtakos turėjo nedėkingos klimatinės sąlygos.
Dotnuvos seniūnijoje esančiame Ąžuolaičių kaime užderėjo reto dydžio šakniavaisis. Sodybos šeimininkė Janina savo darže užaugino 1,450 kg sveriančią bulvę. Kol kas moteris milžinės suvartoti nedrįso.
Vartojimui bulvės kasamos jau nuo vasaros antrosios pusės, tačiau norint išlaikyti derlių per žiemą ir net pavasarį, teks dar palūkėti.
Šių metų vasarą žemdirbius kamavusi sausra, tikėtina, brangins daržoves, kurių derlius šiemet kiek kuklesnis nei pernai.