Žmonija sugeba tiek kurti įspūdingus šedevrus, tiek sukelti siaubingas katastrofas. Gamta ir pati yra neblogas katastrofų šaltinis, bet ne, žmonėms to maža – jie irgi įsigudrina sėti chaosą ir mirtį.
Černobilis
8 straipsnių
Mantas Stonkus atsidūrė vietoje, į kurią pateks ne kiekvienas: visada svajojau tai pamatyti gyvai (1)
Ne vieną profesiją per savo „Ką žmonės dirba visą dieną“ karjerą išbandęs aktorius ir komikas Mantas Stonkus, šį kartą ėmėsi kone atsakingiausio ir tuo pačiu pavojingiausio darbo – Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) vienai dienai įsidarbino dozimetrininku. Kas tai per profesija, kaip žinomam vyru...
Propaganda – tai stiprus „ginklas“, skirtas daryti įtaką visuomenės požiūriui į tam tikrus dalykus, manipuliuoti žmonėmis arba formuoti klaidingą nuomonę. Dažniausiai šią informacijos formą mes tapatiname su rašytiniais šaltiniais, straipsniais spaudoje, internete ar televizijos laidose, tačiau ši, ...
Kompanija „Google“ paskelbė kasmetinių tendencingiausių 2019 m. užklausų sąrašą, kuriame pateikiami daugiausiai susidomėjimo per pastaruosius 12 mėnesių pelnę įvykiai, naujienos, garsūs žmonės, filmai bei renginiai.
Branduolinė energetika gali pasiūlyti nebrangią elektros energiją bei sukurti mažai išmetamųjų teršalų, tačiau yra vienas rimtas trūkumas – radioaktyvios atliekos. Jos lieka mirtinai pavojingos tūkstančius metų.
Pripetė iki 1986 metų balandžio 26 dienos buvo neišvaizdus sovietinis darbininkų miestas, be unikalaus veido ar praeities. Tačiau mieste gyveno apie 48 tūkstančius žmonių ir gyvenimas virte virė.
Radiacija – mažiausias pavojus, lankantis Černobylio zonoje, tikina joje neseniai buvęs keliautojas, publicistas Šarūnas Jasiukevičius. Anot jo, radiacija kai kuriose zonos vietose – mažesnė nei Vilniuje ar Kaune, o daug labiau reikia saugotis žvėrių ir žmonių.
Karabašas, miestas Čeliabinsko srityje Rusijoje, yra vienas didžiausių vario lydymo centrų šalyje ir kartu yra laikomas viena labiausiai užterštų teritorijų planetoje. Tai yra patvirtinusi ir UNESCO organizacija.