„Lietuva yra unikali tuo, kad jos žmonėms teko išgyventi Černobylio atominės elektrinės katastrofą, jos padarinius ir dalyvauti juos likviduojant. Lietuvos Černobylio katastrofos likviduotojų grupė – mažai tyrinėta, ypatingai genomo lygmenyje. Nedaug turime duomenų apie tai, kokias tiksliai jonizuoj...
Černobylio atominės elektrinės avarija
14 straipsnių
Balandžio 26-ąją minimos 37-osios Černobylio branduolinės katastrofos metinės. 1986 m. įvykęs Černobylio atominės elektrinės 4-ojo reaktoriaus sprogimas laikomas didžiausia visų laikų atominės jėgainės katastrofa, kurios metu žuvo ir buvo sužeista tūkstančiai žmonių. Ir tik gelbėtojų dėka pavyko užk...
Per karo pabėgėlių antplūdį Europa matė išblyškusius ukrainiečių, kurių šeimos pabėgo nuo pražūties, vaikus. Vaikiukus, kurie praėjusią kaitrią vasarą gyveno rūsiuose ir metro požemiuose, kaip žiurkės.
Praėjus 25 metams po Černobylio atominės elektrinės katastrofos, visuomenės susirūpinimą branduolinių avarijų pasekmėmis ir vėl sukėlė 2011 m. kovo 11 d. žemės drebėjimo ir cunamio nulemti įvykiai Japonijos Fukušimos Daiichi atominėje elektrinėje.
Šokiruojantys vaizdai iš Černobylio zonos: gaisrai nebevaldomi, o radiacija viršija leistinas normas (355)
Praeitą savaitgalį Ukrainoje kilo gaisras miškingoje zonoje aplink 1986-aisiais sprogusį Černobylio atominės elektrinės reaktorių, sukėlusį didžiausią branduolinę nelaimę pasaulyje. Ugnies suvaldyti nepavyksta iki šiol. Kaip sako situaciją nuolat stebintis verslininkas ir publicistas Šarūnas Jasiuke...
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: portalas DELFI pristato išskirtinį interaktyvųjį multimedijos projektą – „Černobylis – negyjanti žaizda“, JAV F-22 naikintuvai – padrąsinimas NATO narėms nesibaiminti Rusijos, orų prognozė ir dienos kadras.
Už dviejų kilometrų į šiaurės vakarus nuo Černobylio atominės jėgainės stūkso niekieno miestas – Pripetė. Kadaise klestėjusiame energetikų miestelyje iki Černobylio katastrofos gyveno daugiau nei 50 000-ių gyventojų, dabar čia - nė gyvos dvasios, nebent atsitiktinai kelią pastos iš miško atklydę žvė...
DELFI pristato išskirtinį interaktyvųjį multimedijos projektą – ČERNOBYLIS – negyjanti žaizda. Kviečiame skaitytojus spausti "Subscribe" arba lietuviškai „Prenumeruoti“ ir stebėti DELFI feisbuko konkferencijas tiesiogiai.
Černobylio teritorijos patikros ir kontrolės punkte ties Dytiatki kaimu vienintelė tvora primena apie tai, kad šią vietovę buvo ištikusi ekologinė ir civilinė katastrofa. Nors šiapus ir anapus tvoros viskas regisi tokiu pat pavidalu. Važiuojant Černobylio miestelio gatvėmis matyti, kad laikas čia su...
Praėjus 30-iai metų po Černobylio branduolinės elektrinės avarijos pastatyta pasaulyje didžiausia kilnojama struktūra, ateinančius 100 metų saugosianti nuo radiacijos spinduliavimo iš elektrinės.
Ukrainos šiaurinėje dalyje pastatyta didžiausia pasaulyje judanti struktūra, kuri 100 metų saugos nuo radiacijos sklidimo iš buvusios Černobylio elektrinės vietos.
Šis vaizdo įrašas buvo padarytas 2015 metų vasarą bepiločiu skraidymo aparatu. Kamera iš aukštai nufilmavo, kaip statomas naujas apsauginis sarkofagas virš ketvirtojo Černobylio atominės elektrinės bloko griuvėsių.
Nuolatinis nuovargis, irzlumas, pyktis iki nevaldomo priepuolio, nemiga, prakaitavimas, svorio svyravimai, nagų, plaukų lūžinėjimas ir kiti nemalonūs simptomai kankina ne vieną.
Pastaruoju metu patalpoms šildyti Lietuvoje vis plačiau naudojamas medienos kuras. Jį naudoja tiek didžiosios miestų ar rajonų šiluminės katilinės, tiek privačių namų gyventojai, o medienos kuro pelenai, susidarę šilumos gamybos metu, gali būti naudojami žemės ūkyje kaip trąša.