Žolininkai ir sveikos gyvensenos propaguotojai, jau skuba rinkti želmenų: dilgėlių, garšvų, meškinių česnakų. Tačiau ne tik medikai, bet ir žolininkai, stebėdami lietuvių pomėgį viską iš gamtos imti saujomis, perspėja, kad žaliųjų vitaminų gali būti ir per daug.
chlorofilas
5 straipsnių
Chlorofilas (iš gr. chloros – žalias, phyllon – lapas), liet. žãlymas – grupė žalių, magnio turinčių augalų pigmentų, porfirino dariniai. Dalyvauja fotosintezėje. Sugeria raudoną ir mėlyną šviesą, kurios energija per tarpines grandis panaudojama angliavandenių gamybai. Chlorofilas gerai atspindi žalio spektro šviesą, todėl augalų lapai atrodo žali.
Praėjusiais metais išgirdau štai tokią rekomendaciją: mano oda bus skaistesnė ir sveikesnė, jei į mitybos racioną įtrauksiu daugiau chlorofilo. Mėnesių mėnesius nesiėmiau jokių priemonių, kol pagaliau išgirdau apie šiai medžiagai liaupsių negailėjusią aktorę Reese Witherspoon.
Ruduo ir žiema - sunkiausias metų laikas, kai trūksta energijos, sunku atsikelti ir apskritai trūksta įkvėpimo. O iš kur jo semiatės jūs? kas jums suteikia energijos? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose ir laimėkite dozę geros nuotaikos ir energijos!
Chroniškas nuovargis, kurį lydi irzlumas, letargija ir jausmas, kad dėl nieko neverta stengtis, buvo pavadintas „šiuolaikinės civilizacijos maru“. Virš 80% žmonių, jaučiančių chronišką nuovargį, yra pasakoma, jog jie niekuo neserga, atsižvelgiant į laboratorinius testus bei rentgeno spindulių tyrimu...
Manoma, kad špinatai kilę iš Persijos. 12 amžiuje jie išpopuliarėjo Europoje ir iki šiol vertinami dėl skonio ir naudos sveikatai. Špinatai – balandinių šeimos augalas, kuriai priklauso ir burokėliai, lapiniai runkeliai bei bolivinė balanda, rašo bbcgoodfood.com.