Vabzdžių specialistai Lietuvoje aptiko jau ketvirtą mūsų šalyje kuprotąją cikadą, praneša Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
cikados
7 straipsnių
Viename Vilniaus mikrorajone gyvenanti vilnietė Aušra spėja, kad kieme girdėjo giedant cikadą. „Esu jas girdėjusi kitose šalyse, garsas labai panašus. Tik ji buvo viena“, – sakė ji. Nors daugelis mano, kad cikados yra tik šiltųjų kraštų gyventojos, gamtininko atsakymas nustebins.
Toks atvejis – pirmą kartą per 221 metus: iš žemės išlindę milijardai raudonakių gyvių užplūs Šiaurės Ameriką, ruošiamasi precedento neturinčiam šturmui (1)
Prognozuojama, kad vėlyvą pavasarį Jungtinėse Amerikos Valstijose iš žemės išlįs milijardai vabzdžių – tai bus reiškinys, kurio nebuvo daugiau kaip 200 metų. Raudonakiai, sparnuoti vabzdžiai, vadinami periodinėmis cikadomis, pasirodo kas 13 – 17 metų ir žmonėms yra visiškai nepavojingi.
Visiškai neseniai įvykęs kas 17 metų pasirodančių cikadų antplūdis tapo įkvėpimo šaltiniu Virdžinijos valstijoje gyvenančiai fotografei. Rytiniuose Jungtinių Valstijų regionuose dabar šių vabzdžių pavyktų suskaičiuoti milijardus, jeigu ne trilijonus. Visgi fotografei Oxanai Ware viską aplink aptūpus...
Pagreitinto vaizdo filmuotoje medžiagoje matyti baugus iš apvalkalo besiritančios periodinės cikados grožis – šis vabzdys priklauso vadinamajai 10-ajai vadai. Jungtinėse Amerikos valstijose vyksta kartą per 17 metų pasikartojantis reginys – iš po žemės į dienos šviesą lenda milijardai cikadų. Period...
Po septyniolikos laukimo metų milijardai raudonakių cikadinių šeimos vabzdžių skirtingose Jungtinių Valstijų vietovėse po truputį kasasi sau kelią iš po žemių. Skelbiama, kad vadinamosios X kartos cikadų kolonijų jau pasirodė penkiolikoje rytinių JAV valstijų ir Vašingtone – nuo Džordžijos iki Niujo...
Beveik du dešimtmečius šie gyviai tūnojo po žeme, laukdami tinkamo momento išropoti į paviršių, kad milijardai jų išsklaidytų tylą savo svirpimu ir padengtų namų sienas ir grindis nuo rytinės Jungtinių Valstijų dalies iki JAV Vidurio Vakarų.