Jei kartais jaučiatės tarsi kalnelių parke, kur vieną minutę esate energijos pliūpsnyje, o kitą – nuovargio gilumoje, tai gali būti susiję su cukraus kiekio svyravimais. Šis „cukraus kalnelių“ efektas turi realų poveikį moters sveikatai. Panagrinėkime, kodėl subalansuotas gliukozės lygis svarbus, ir...
cukraus kiekis kraujyje
31 straipsnių
Lengvas pasivaikščiojimas vakare, po valgio gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir II tipo diabeto išsivystymo riziką. Tai rodo naujausi tyrimai.
Socialiniuose tinkluose plinta nauja mada – nuomonės formuotojai pradėjo nešioti nuolatinius gliukozės jutiklius ir matuoti savo cukraus kiekį kraujyje. Ši tendencija greitai išplito internete, nors nėra jokių realių įrodymų apie jos naudą sveikiems žmonėms, rašo portalas „Engadget“.
Daugelis dar iš vaikystės kone intuityviai žino, kad liepžiedžių arbata geriama peršalus, sergant kitomis virusinėmis ar bakterinėmis infekcijomis ir karščiuojant. Turbūt retas kuris sirgdamas nėra išgėręs liepžiedžių arbatos ir kaip reikiant paprakaitavęs, kad karščiavimas sumažėtų. Vaistažolininka...
Nors įprastai gliukozės apytakos sutrikimai būdingi sergantiems diabetu, pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie gliukozės „kalnelių“ įtaką kiekvienam žmogui. Nuo psichinės sveikatos iki svorio, nuo vaisingumo iki miego – tinkama gliukozės apykaita gali daryti didžiulę įtaką daugelyje organizmo pro...
Jūsų cukraus, kraujospūdžio ir cholesterolio kiekis kraujyje yra labai svarbūs jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatai.
Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
Jei kenčiate nuo nemigos, peržiūrėkite savo mitybą: mokslininkai išsiaiškino, kokie produktai trukdo užmigti (42)
Net 30 proc. suaugusių žmonių patiria nemigą. Tai kenkia širdžiai, imunitetui ir net protinei sveikatai. Šiuo metu nemiga dažniausiai gydoma vaistais, kurie gali sukelti šalutinį poveikį. Tačiau mokslininkai mano, kad jau išsiaiškino vieną iš nemigos sukėlėjų – tai maistas.
Kiekvienais metais ima ir žaibiškai išpopuliarėja vienokia ar kitokia dieta. Anksčiau tai buvo dieta pagal kraujo grupę, keto dieta, Pioppi dieta, glitimo nevartojimas ir t.t. Dabar atsirado monodieta, organizmo detoksikacija aktyvuota anglimi, „Noom“ dieta, ribotas maitinimasis ir Fast800, rašo sci...
Padidėjęs cukraus kiekis ar suriebėjusios kepenys gali likti tik prisiminimu: mokslininkai siūlo naują dietą (73)
Antrojo tipo diabetu dažniausiai suserga žmonės, kurie turi didelį viršsvorį, nesportuoja ir nesirūpina savo mityba. Tai reiškia, kad simptomus galima palengvinti pakeitus savo gyvenseną. Danijos mokslininkai visai neseniai atliko tyrimą, kuris parodė, kad valgydami daugiau baltymų ir riebalų turinč...
Per metus atsikratė pusės savo svorio ir pradėjo naują gyvenimą. 140 kilogramų svėrusią Rimą Dubrovskienę šiandien sunku atpažinti – dabar ji sveria 72 kilogramus. Dienas, kai dėl milžiniško antsvorio vos galėjo pajudėti, moteris prisimena lyg didžiausią košmarą.
„Maitintis kokybiškai pasiryžau nuo pernai sausio, mat, kaip ir daugelis, įgyvendinti valios reikalaujančius sprendimus pasižadu nuo metų pradžios“, – maždaug taip pradeda savo pasakojimą portale „Nytimes“ skelbiamos publikacijos autorė Larissa Zimberoff.
Kasmet lapkričio 14 d. minima Pasaulinė cukrinio diabeto diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo 1980 metų sergančių diabetu žmonių išaugo keturis kartus ir siekia 422 milijonus.
Manoma, kad brokoliuose gali slypėti vaistas nuo diabeto. Šiose daržovėse yra medžiagos, padedančios mažinti cukraus kiekį kraujyje, rašo Didžiosios Britanijos naujienų portalas „The Daily Mail“.
Devyniolikmetis Markas Jonuitis: cukrinis diabetas – lyg nepatogus apavas, tereikia prie to priprasti (29)
Žinia, kad serga I tipo cukriniu diabetu, Markui Jonuičiui prieš dvejus metus trenkė lyg perkūnas iš giedro dangaus. Tuomet vaikinui buvo septyniolika.
Nors Lietuvoje cukrinio diabeto paplitimas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje (ES), tačiau sergančiųjų šia liga skaičius kasmet auga. Jei 2001 m. cukriniu diabetu sirgo vienas iš 90 šalies gyventojų, tai 2015-aisiais – jau vienas iš 29.
Nėra įrodyta, kad būtent cukrus skatina diabeto atsiradimą, bet netiesioginę įtaką tikrai daro. Taip LRT RADIJUI sako Lietuvos endokrinologų draugijos pirmininkas profesorius Antanas Norkus.
Kiekvienais metais miršta iki 24,000 žmonių vien dėl to, kad NHS jų neišmoko, kaip savimi pasirūpinti, praneša „The Daily Telegraph“.
Per pastaruosius dvejus metus sergančiųjų diabetu Lietuvoje padaugėjo net 10 proc., vis daugiau šia sunkia liga serga vaikų. Gydytojai įsitikinę, kad nebeužtenka vien medikų pastangų suvaldyti cukrinio diabeto plitimą. Todėl būtina, kad ligos profilaktikos priemones imtų taikyti visų ūkio šakų darbu...
22-iejų metų Sachas Harlandas iš Olandijos ryžosi eksperimentui, kurį, sako, ištvertų ne kiekvienas jaunas žmogus. Mėnesiui vaikinas nusprendė atsisakyti cukraus ir alkoholio. Rezultatas jį šokiravo.