Moksliniai duomenys rodo, kad žurnalistinį turinį vartojantys žmonės yra atsparesni melagingai informacijai, rečiau įkliūna į propagandos pinkles, nesidalina nepatikimomis žinutėmis. Lietuvos bibliotekose vykusiuose Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo (MIRKT) savaitės renginiuose su skaityt...
Daiva Bartkienė
14 straipsnių
Lapkričio viduryje pranešamas atšalimas, tačiau tai nereiškia, kad visi darbai sode ir darže jau baigti.
Rudeniškos darganos nebetraukia iškylauti, tad atrodo, jog baigėsi ir vejų priežiūros sezonas. Tačiau nereikėtų galvoti, kad atvėsus orams, veja nebeauga.
Klimato atšilimas turi savo pliusų ir minusų. Pailgėję rudenys ir šiltos žiemos daržininkams suteikia naujų galimybių, reikia tik išmokti jas išnaudoti. Šiltomis žiemomis šiltnamiai lengvai gali užauginti antrąjį žalumynų derlių. Niūriomis dienomis jie suteiks gyvenimui daugiau vasariškų kvapų ir sp...
Spalį darže dar laukia daug darbų: pats laikas sodinti česnakus ir kaip išsaugoti visą išaugintą gėrį (6)
Spalį galime vadinti sočiausiu metų mėnesiu – bulvės jau aruoduose, o podėliai pilni kvapnių vaisių ir daržovių. Tačiau poilsį daržininkai turės atidėti vėlesniam rudeniui: spalį dar laukia daug darbų.
Jau kelinti metai rugsėjis pratęsia vasarą, tačiau kad ir koks šiltas bebūtų, naktimis žvarbu, o sinoptikai jau prakalbo ir apie pirmąsias šalnas. Po jų žydėjimo sezonas gali užsibaigti, todėl verta vakarais labiau pasižvalgyti į dangų.
Šią vasarą pomidorai pranoko patys save – lauke auga net geriau nei šiltnamyje. Jei nežinote, kokia jų veislė ir nesate įsitikinę, jog pavasarį rasite nusipirkti tokių pačių sėklų, galite jau dabar jų pasidaryti patys ir kitą vasarą džiaugti tokiu pačiu derliumi. Rizika minimali – net jei nepavyks, ...
Rugsėjis – ypatingas mėnuo, kai žydinti vasara užleidžia vietą darganotam, bet dar šviesiam, saulėtam rudeniui. Ypač svarbi rugsėjo 21-oji, rudens lygiadienis, pasižymintis itin stipria gamtos energija. Profesionali astrologė Lilija Banaitienė tą dieną rekomenduoja pasisemti iš gamtos stiprybės, paj...
Rugpjūtis atsisveikino ilgalaikiu lietumi, tarsi atsiteisdamas žemei už nualinusią šios vasaros sausrą, nusekusias upes ir šulinius. Toks kiekis drėgmės daržuose ir soduose dabar jau nelabai reikalingas – auginti beveik nebėra ką, o supūdyti gali viską. Todėl daržininkai nerimaudami žiūri į dangų.
Daržų galuose jau sužydo aukštos smulkiažiedės saulėgrąžos – akių negali atitraukti nuo jų žiedų gausos.
Patyrę sodininkai darbus tolygiai išdėsto visiems metams – net žiemą randa ką veikti. Tačiau yra darbų, kuriuos galima atlikti tik tam tikru laiku. Rugpjūtis labiausiai tinkamas daugiamečiams augalams sėti, sodinti ir persodinti.
Didelis drėgmės kiekis ir karštis skatina ligų plitimą. Vasaros pradžioje nuo jų galima gelbėtis augalų apsaugos priemonėmis, dabar pukšti per vėlu – kas norės valgyti chemija apdorotus vaisius?
Rugpjūtį susitinka vasara ir ruduo – derlius pasiekia brandą, baigiasi javapjūtė, paskutinį kartą kopinėjamas medus. Nors diena smarkiai sutrumpėja, rytais žemę dengia rūko juostos ir augalų vegetacija sulėtėja, rugpjūtį sodininkams dar pats darbymetis.
Rugpjūčio mėnulio kalendorius: kada ravėti piktžoles, kad jos neatželtų ir pjauti veją, kad neaugtų (6)
Rugpjūtis prasideda Mėnulio pilnatimi. Arčiausiai Žemės esantis dangaus kūnas pirmosiomis dienomis svečiuojasi Vandenyje, dovanodamas mums žiedų ir vaisių pilnas dienas.