Kava įvairiais aspektais naudinga sveikatai. Atlikta nemažai tyrimų, kuriais nustatyta, kad šis gėrimas sietinas su mažesne vėžio atsiradimo rizika, antrojo tipo diabeto rizika ir mažesne grėsme mirti nuo širdies ligų. Tačiau kavos poveikis dantims nėra visiškai nekaltas – tai rūgštus gėrimas, todėl...
Dantų emalis
14 straipsnių
Reklamose rodoma, kaip ant šepetėlio dosniai užspaudžiama dantų pastos. Ekspertų teigimu, per didelis dantų pastos kiekis netaupu ir kenkia ne tik piniginei, bet ir pavojinga sveikatai. Tad kokio kiekio dantų pastos iš tiesų reikėtų suaugusiesiems ir vaikams?
Graži ir sveika šypsena – puikios savijautos, geros nuotaikos ir pasitikėjimo savimi pagrindas. Deja, daugybė žmonių skundžiasi ar net jaučia diskomfortą dėl atspalvį pakeitusių, gelsvų dantų.
Išvaizdos pokyčiai, kartais bylojantys ne tik apie dėsningus organizmo procesus, bet ir apie klastingą ligą (7)
Žvilgtelėti į savo atvaizdą veidrodyje esame pratusios net po keliolika kartų per dieną, bet ar dažnai kaip reikiant į save įsižiūrime?
Dantų traumos – viena iš rimčiausių problemų su kuria susiduria gydytojai odontologai ir jų pacientai. Dažniausiai dantys traumuojami autoavarijų metu, sportuojant, aktyviai judant. Dėl didėjančio gyvenimo tempo Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, dantų traumų skaičius nuolat auga. Jas patiria...
Klausimas. Ant dantų – priekinių apatinių ir šiek tiek viršutinių – atsirado mikroįtrūkių. Pastebėjau, kad jų gana daug. Sunerimau. Ar tie mikroįtrūkiai gali atsirasti fiziologiškai bėgant žmogaus gyvenimui, ar visgi jie atsiranda dėl kokių nors patologinių reiškinių, jeigu nėra sąkandžio problemų? ...
Paskaičiuota, kad vidutiniškai per metus žmogus sunaudoja 167 metrus dantų siūlo, 14 litrų dantų skalavimo skysčio, 3 tūbeles dantų pastos ir net 7 valandas praleidžia valydamas dantis. Tad kaip nutinka, kad vis tiek skundžiamės dantų ligomis?
Pernelyg stipriai šveičiate dantis? Nuolat kramtote riešutus? O gal kasdien geriate vandenį su citrina? Odontologai teigia, jog kasdieniniai mūsų įpročiai gali žaloti dantis.
Lyg apelsino žievelė besilupantis dantų emalis, jautrios dantenos, sudirgusi gleivinė ar skirtingų spalvų dėmėmis „išmušti“ dantys – tokį poveikį gali sukelti savarankiškos dantų balinimo procedūros.
Aktyvinta anglis tradiciškai naudojama gydant apsinuodijimus ar virškinamojo trakto sutrikimus. Tačiau panašu, jog anglies medžiaga atrandama iš naujo, jai priskiriant naujus, ir gan neįprastus, panaudojimo būdus.
Italijoje gaminamą dantų pastos liniją pamėgę tautiečiai nė neįtaria, kad prie jos kūrimo yra prisidėjęs kaunietis Adomas Bukšnaitis, pats pasiūlęs vienos pastos sudėtį.
Mokslininkai teigia, kad padažnėjęs širdies plakimas atsiranda ne dėl kavos, net jei per dieną išgeriate šešis kavos puodelius.
Valgant maistą, jo likučiai kaupiasi tarpudančiuose bei kitose sunkiai prieinamose vietose. Tokiais maisto likučiais maitinasi bakterijos, išskiriančios rūgštį. Ši rūgštis graužia dantų emalį ir taip atsiranda dantų ėduonis arba dantų kariesas.
Gali būti, kad daugelio jūsų rytas prasideda būtent nuo stiklinės vandens (geriausia – šilto) su citrina ar jos sultimis. Gastroenterologai būtent taip ir siūlo pradėti dieną: ne nuo kavos ir arbatos, o nuo paprastesnių ir sveikesnių skysčių, užkursiančių organizmą.