Lietuvos darbo rinką atranda mūsų kaimynai latviai ir lenkai. Nuo metų pradžios dirbančiųjų iš šių šalių sparčiai daugėjo. Teigiama, kad čia atvykti juos vilioja tiek nedidelis atstumas, tiek patrauklios algos. Ekonomistai skaičiuoja, kad vidutinis atlyginimas pasienio regionuose Lietuvoje kai kur d...
darbo jėga
59 straipsnių
Darbo jėga (angl. Labor power), vok. Arbeitskraft) – visų konkrečioje teritorijoje galinčių dirbti žmonių, jų fizinių ir dvasinių jėgų, kurias žmonės gali naudotis savo veikloje, suma.
Lietuvos darbdavių konfederacijos (LDK) vadovė Aurelija Maldutytė tikina, kad Lietuvos verslui šiuo metu ypatingai trūksta darbuotojų, o kvotos, numatytos kitiems metams, per mažos. Jos teigimu, numatyta tvarka veda į „darbuotojų badą“.
Penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vykusioje tarptautinėje Vilniaus konferencijoje „Futurescape 2024“ verslo lyderiai diskutavo apie tai, kaip Lietuva gali konkuruoti su kitomis lyderiaujančiomis šalimis siekiant pritraukti daugiau pasaulinių investicijų.
Rusijos „perkaitusi“ ekonomika kitais metais smarkiai sulėtės, o palūkanų normos iki 2027 m. įstrigs gerokai viršydamos prieškarinį lygį, pareiškė Rusijos centrinis bankas. Nepaisant to, augimas vis tiek išliks ir žlugimo „Delfi“ kalbinti ekonomistai kol kas nenumato. Jų teigimu, Rusijai pavyks pala...
Įdarbinti užsieniečius Lietuvoje gali būti sunkiau: griežtinama tvarka, bet dėl vienos profesijos matytų išimtį (9)
Vyriausybė jau pritarė, o Seimas toliau svarsto siūlymus griežtinti užsieniečių įdarbinimo sąlygas. Kaip teigia ekspertai, to imamasi ne vien dėl nacionalinio saugumo, bet ir pastebint, kad atvažiuoja nekvalifikuota darbo jėga, daugėja nelegalaus darbo atvejų. Kaip turėtų atrodyti naujoji tvarka ir ...
Pasauliniame IMD Talentų reitinge Lietuvos pozicija pakilo į 23 vietą tarp 64 šalių ir tai yra aukščiausias šalies rezultatas per pastaruosius 5 metus. Reikšmingas reitingo augimas laikosi jau antrus metus iš eilės, kas leidžia manyti, jog Lietuvos progresas talentų konkurencingumo srityje nėra vien...
Užimtumo tarnyba praneša, kad šiuo metu Lietuvoje pagal darbo sutartis dirba 25,6 tūkst. ukrainiečių. Jie per pusantrų metų užpildė trūkstamų profesijų laisvas darbo vietas, kuriose jaučiamas itin didelis darbuotojų trūkumas.
EK ataskaitoje – didžiulė Lietuvos problema: tokio darbo jėgos trūkumo nebuvo per pastaruosius 15 metų (38)
Europos Komisija dėmesį atkreipia į Lietuvai jau kuris laikas žinomą problemą, susijusią su darbo jėgos trūkumu. Teigiama, kad Lietuva susiduria su kvalifikuotų darbuotojų stygiumi. Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius pabrėžia, kad Lietuvai trūksta investicijų į darbuotojus, o koją kiša ir eiti dir...
Nuolatinį darbo jėgos trūkumą Jungtinės Karalystės statybų sektoriuje būtų galima išspręsti statant namų elementus gamyklose, tvirtina lobistų grupė.
Trūksta ne tik sunkvežimių vairuotojų ir slaugytojų.
Nauja verslo ekonomistų apklausa rodo, kad JAV darbo rinkos sąlygos pradeda švelnėti: įmonės leidžia suprasti, kad darbo jėgos trūkumas nyksta, o įdarbinimo lūkesčiai mažėja.
Programinės įrangos kūrėja pirmavo „US News & World Report“ geriausiųjų 2023 metų darbo vietų sąraše, per metus pakilusi iš penktosios vietos, - nepaisant garsiai nuaidėjusių atleidimų tokiose garsiose technologijų sektoriaus bendrovėse kaip „Meta Platforms“, „Salesforce“ ir „Amazon.com“.
Lietuvoje užsienio investicijos stoja, o jeigu įmonės neinvestuos ir šis ciklas nutrūks, Lietuvos ateityje gali laukti antra krizės duobė, teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė, ekonomistė Elena Leontjeva.
Jungtinei Karalystei nesiseka išsiugdyti kvalifikuotos ir pasauliniu mastu pageidautinos darbo jėgos, ir vietos perspektyvių kadrų potencialas tampa vis mažiau patrauklus užsienio įmonėms, rodo nauja tarptautinių įmonių vadovų apklausa.
Gruodžio 2 d. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Darbo statistikos biuras pranešė, kad ne žemės ūkio sektoriuose dirbančių asmenų lapkričio mėnesį padaugėjo 263 tūkst.
Nors ekonominė situacija visame pasaulyje išlieka neaiški, su ja niekur nedingsta vienas iš Lietuvos ekonomikos skaudulių – darbo jėgos trūkumas.
Dėl darbo jėgos trūkumo Didžiosios Britanijos ūkiuose vis dar nenuimta tonos derliaus, o tai ūkininkams atsieina milijonus svarų ir taip pat didina ūkius paliekančių maisto produktų kainas iki 20 proc.
Ispanija atveria duris užsienio darbuotojams, taip tikėdamasi išspręsti darbo jėgos trūkumą ir sušvelninti demografinį nuosmukį, keliantį grėsmę šalies klestėjimui ateityje.
Oro linijų ir oro uostų vadovai pastaruosius dvejus metus bandė visus įtikinti, kad per pandemiją skraidyti yra saugu, reklamuodami mažiau sąlyčio taškų ir veiksmingas filtravimo sistemas. Jie nė neįtarė, kaip bus priblokšti, kai vieną dieną kelionės grįš su trenksmu.
Darbuotojų trūkumas jau kurį laiką ne naujiena ir ne tik Lietuvos bėda. Skandinavija, Didžioji Britanija, JAV ir kitos šalys išgyvena laisvų darbo vietų bumą, žemą bedarbystę ir todėl aktyviai vilioja darbuotojus iš svetur. Žmonių trūksta visur ir pasaulyje vyksta arši kova dėl talentų.