Žemės ūkio ministerija sako, kad daugiamečių pievų klausimas išspręstas, tačiau ūkininkai ne tokie optimistiški.
daugiametės pievos
24 straipsnių
Siekiant plėsti ir išlaikyti daugiametes pievas, Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plane (SP) numatyta nauja ekologinė sistema „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“. Tie ūkininkai, kurie ariamą žemę keis daugiametėmis pievomis, jas išlaikys ir p...
Žemės ūkio ministerija susitarė su EK, kad daugiamečių pievų atkūrimas, kėlęs šoką tūkstančiams ūkininkų, atidedamas. Šiemet nieko atkūrinėti nereikės. Ten, bent kurį laiką, ir toliau bus galima auginti javus ar kitas kultūras.
Europos Komisija (EK) pateikė Europos Sąjungos Tarybai bei Europos Parlamentui (EP) deleguoto reglamento, susijusio su daugiamečių pievų išlaikymo nuostatomis, pakeitimus, praneša Žemės ūkio ministerija.
Europos Komisijos atsakymas nepaliko vietos interpretacijoms Žemės ūkio ministerija, prašiusi išsamaus teisinio Europos Komisijos (EK) išaiškinimo dėl daugiamečių pievų atkūrimo, gavo atsakymą. Jame nurodoma, jog žolinė danga, kuri penkerius metus nebuvo nei ariama, nei dirbama ar pakeista kitomis k...
Ar tikrai daugiametės pievos neduoda jokios naudos, o ŽŪM užsimanė jų plotus Lietuvoje padvigubinti?
Pastarosiomis savaitėmis socialiniuose tinkluose netyla kalbos apie kai kuriose Europos šalyse vykstančius ūkininkų protestus. Reikšdami palaikymą sausio 23 – 26 d. Vilniuje protestavusiems ūkininkams, vartotojai dalinosi faktais apie pievų užimamus plotus ir piktinosi, esą ūkininkai terorizuojami r...
Antrą dieną tęsiantis Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) organizuotam piketui, kuriame keliami 6 pagrindiniai reikalavimai, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nuo pirmojo protesto sausio pradžioje ūkininkai buvo išgirsti.
Kitą savaitę Vilniuje – neeilinis sujudimas. Prie Vyriausybės iš visos Lietuvos suvažiuos apie 500 traktorių, nes tokią drastišką protesto formą pasirinko šalies ūkininkai, kurie tvirtina jau nebetikintys valdžios pažadais ir sunkiąją techniką iš sostinės išsivarys tik tada, kai jų reikalavimai, kur...
Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių narių ūkininkai, gaudami išmokas, visuomet turi vykdyti tam tikrus įsipareigojimus, įsivertinti ir atsižvelgti į jiems keliamus reikalavimus. Vienas tokių – nearti daugiamečių pievų, teigiama pranešime spaudai.
Ūkininkams kovojant, kad būtų švelninami ar keičiami Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų ribojimai, pagal kuriuos mažinami dirbamos žemės plotai, į kovą įsijungė ir gamtos mylėtojai bei gynėjai.
Prasidėję ūkininkų protestai, kuriuose jie išreiškė nepasitenkinimą žemės ūkio politika, o taip pat daugiamečių pievų atkūrimo tvarka, sulaukė atsako iš ornitologų. Anot jų, dėl remiamo intensyvaus ūkininkavimo drastiškai nyksta kaimo kraštovaizdžio gamta, o kartu su ja ir laukiniai paukščiai – per ...
Ūkininkams sulaukus pranešimų apie būtinų atkurti daugiamečių pievų plotus, Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) nariai ir žemdirbių atstovai kritikuoja Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM), esą ši nepadarė visko, kad atstatymo sąlygos būtų patobulintos.
Nacionalinė mokėjimo agentūra išplatino pranešimą apie atkuriamas daugiametes pievas. Nors žemdirbiai laukė panašaus pranešimo, tačiau kai kurie tikina, jog žinia buvo skaudi – viltasi, kad bus taikomas koeficientas ir pievų reikės atkurti mažesnius plotus. Kol kas, panašu, to nėra.
Daugiametės pievos: ką reikia žinoti tiems, kas planuoja pirkti ar nuomoti žemę ir keisti ūkininkavimo kryptį (1)
Išartos daugiametės pievos toliau audrina visuomenę. Nors vyksta derybos su Europos Komisija, tačiau jau dabar aišku, kad dalį pievų teks atkurti ir tai guls ant ūkininkų pečių.
Žemės ūkyje pokyčiai – žemės savininkai susigriebė už galvos, nes jų turtas gali tapti menkaverčiu (3)
Lietuvoje tęsiasi epopėja dėl daugiamečių pievų – Žemės ūkio ministerija siekia didinti jų plotą, nes, nykstant gyvulininkystei, ūkininkai jas pradėjo masiškai arti, ir pas mus jų liko mažiau nei reikalauja ES reglamentas. Šie pokyčiai atsirito ir į žemės rinką – neapdairus pirkinys gali atnešti rim...
Rado sprendimą, kaip atkurti daugiametes pievas, – ūkininkus apipils pinigais ir šie jau rado schemą, kaip gauti didžiausią naudą (7)
Žemės ūkio ministerija ieško sprendimų, kaip gelbėtis, kad daugiametės pievos nebūtų ariamos, nes kitaip laukia sankcijos iš ES, mat pasibaigus pasėlių deklaravimo procesui paaiškėjo, kad daugiamečių pievų toliau mažėja.
Sausra ir žemos supirkimo kainos verčia trauktis mažesnius ūkininkus, kurie nesuvaldė rizikų ir negali konkuruoti rinkoje pirkdami pašarus.
Prasidėjus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui, peržiūrėtas ir atnaujintas pareiškėjams nemažai klausimų sukėlęs paukščiams svarbių teritorijų sluoksnis. Siekiant išvengti netikslumų, Žemės ūkio ministerija kartu su Aplinkos ministerija ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba nusprendė suma...
Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintas Daugiamečių ganyklų arba pievų atkūrimo tvarkos aprašas. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia dėmesį į pagrindinius pakeitimus.
Lietuvos ūkininkams „priešų“ daugėja. Jei iki šiol protestai būdavo nukreipti prieš Žemės ūkio ministeriją, tai dabar žemdirbiai jau kalba, kad traktorius teks ginti ir prie Aplinkos ministerijos.