Danutė iš Plungės rajono pasakoja, kad kieme nuolat sukiojasi lapė. Šių gyvūnų draugija nesvetima ir kaimynams – pernai lapiukai išnešiojo jų batus. Danutė sako, kad darosi nejauku, nes lapė nieko nebijo – lenda į šiltnamį, kartą bandė ir paskui ją į namus užeiti.
Deividas Makavičius
66 straipsnių
Su kemperiu į Lietuvą pateko ir nuodingas voras: gamtininkas pasakė, ar išplis ir kiek jie pavojingi
Iš Didžiosios Britanijos atvežtą kemperį tvarkiusi Monika jame aptiko vorą, kaip paaiškėjo, daug kartų nuodingesnį nei vietinės rūšys. „Šiuo metu Lietuvoje jis yra nuodingiausias“, – sako gamtininkas Deividas Makavičius, kuris ir paaiškino, kiek šie vorai pavojingi ir kiek tikėtina, kad išplis mūsų ...
„Kas čia mūsų flioksus šiltnamyje lanko? Likau nesupratusi“, – stebėjosi Reda, kuri užfiksavo neįprastą gyvūną.
Gamtininkas papasakojo apie anksčiau gyvavusias grybų kategorijas ir maistinę vertę – ne visi jie vienodi (1)
Šiuo metu miškuose tikras grybavimo įkarštis. Gamtininkas sako, kad Lietuvoje galima rinkti apie 300 grybų rūšių, tačiau ne visos jos vienodai vilioja. Jis papasakojo, kad anksčiau grybai pagal vertę buvo skirstomi į keturias kategorijas, mat tikrai ne visi pasižymi tokiomis pačiomis skoninėmis ir m...
Lietuvoje šie vabzdžiai nebe egzotika, bet vis dar stebina: gamtininkas sako – namo geriau nesinešti (1)
Europiniai maldininkai yra vieni didžiausių vabzdžių Lietuvoje. Sutinkami jie vis dažniau. Gamtininkas pasakė, iš kur jie atsirado mūsų šalyje ir kur galima jų sutikti, bet įspėjo – radę namo nesineškite.
Šių vorų nepastebėti beveik neįmanoma. Patelės yra išties stambios, geltonai juodai dryžuotos. Šiuo metu jos jau aptinkamos Lietuvos pievose ir soduose, kur mezga tinklus. Ryškūs, bites primenantys raštai įspėja nesiartinti. Tai pataria padaryti ir gamtininkai.
Sodyboje prie nedidelio vandens telkinio atostogavusi vilniečių šeima patyrė kvapą gniaužiantį išgąsčio epizodą. Didesniems vaikams maudantis ir šokinėjant nuo lieptelio, plaukti nemokantis keturmetis sūnus ilgą laiką mirko pakrantėje. Prisikvietęs vaikus prie pietų stalo tėtis pastebėjo mažylio rie...
Viename Vilniaus mikrorajone gyvenanti vilnietė Aušra spėja, kad kieme girdėjo giedant cikadą. „Esu jas girdėjusi kitose šalyse, garsas labai panašus. Tik ji buvo viena“, – sakė ji. Nors daugelis mano, kad cikados yra tik šiltųjų kraštų gyventojos, gamtininko atsakymas nustebins.
Maudynių sezonas Lietuvoje įpusėjo, tad vandens telkinių pakrantes nugulė poilsiautojai. Vis dėlto vasariški džiaugsmai gali apkarsti. Jei išlipote iš ežero sužeista pėda, galite pamanyti, kad užmynėte ant stiklo, vis dėlto tai nebūtinai tiesa.
Keturi pašėlę barsukai privertė stabdyti automobilį: lakstė ir dūko ant kelio, niekas jiems nerūpėjo
Klaipėdos rajone Alina Tomaj nufilmavo keturis barsukus, kurie nerūpestingai žaidė ant kelio. Pravažiuojantys automobiliai jų nė kiek netrikdė, šie toliau lakstė, dūko ir gaudė vienas kitą, tad vairuotojams teko trumpam atidėti savo planus ir stebėti gyvūnų linksmybes.
Namų aplinkoje, o ypač ten, kur laikomos senos knygos ir popieriai, galima išvysti labai neįprastą gyvūną. Šis skorpioną primenantis gyvis gali ne juokais nustebinti savo išvaizda.
Lietuvių pintinėse – voveraitės, baravykai ir raudonikiai: iš kur šis grybų bumas ir kiek jis dar tęsis (1)
Jau gera savaitė kaip lietuviai negali atsistebėti – iš miškų parsineša baravykų, raudonikių ir voveraičių. Ir ne po vieną kitą, bet tiek, kad ir pietums užtenka. Gamtininkas paaiškino, iš kur tiek grybų šiuo metu, kiek jie dar augs ir ar bus ką rinkti rudenį.
Kasmet šiuo metu gyventojai ima susidurti su uodų gausa, gamtininkas sako – nieko nuostabaus, paprastai jie pasirodo dar ievoms žydint. Naujos kraujasiurbių kartos risis iki pat rudens, tad poilsiaujantiems gamtoje liūdna nebus. Jis atskleidė, kur telkiasi daugiausiai uodų ir kurie regionai nuo jų ...
Gyventojus stebina šiuo metu pasirodę rudeniniai grybai, nors už lango – vis dar kalendorinis pavasaris. Vis dėlto šiemet gamta pabudo anksčiau, tad ar gali būti, kad ir jos gėrybių realu tikėtis ne pagal planą. Gamtininkas Deividas Makavičius pasakė, ar verta skubėti į mišką.
Gamtininkas Deividas Makavičius pasakoja, kad kurkliai priklauso kurklinių šeimai ir jei jų mokslinį pavadinimą išverstume pažodžiui į lietuvių kalbą, juos galėtume vadinti „giedančiais kurmiais“. Jų „giesmes“ poravimosi sezonu, sako jis, galima išgirsti ir už kilometro. Tai puikus laikas norintiems...
Kodėl ežių negalima liesti plikomis rankomis: tai sužinoję nenorėsite jų čiupinėti niekada gyvenime (5)
Pakilus lauko temperatūrai iš žiemos sąstingio pabudo ežiai. Šiuo metu jie aktyviai ieškosi maisto, nes turi atgauti jėgas po žiemos, tad jų galima sutikti dažniau ir ne tik tamsiu paros metu. Nors gyvūnai atrodo labai mieli, jų, gamtininko teigimu, geriau plikomis rankomis neliesti.
Rasa pagaliau pradėjo lauktą remontą senos statybos daugiabutyje. Moteris ėmė lupti vonios plyteles ir labai nustebo, ką išvydo už jų – pro akis prabėgo keli sidabriniai vabzdžiai. Tokių ji gyvenime dar nebuvo mačiusi.
Atvykę į sodybą šeimininkai rado po pirtimi išdraskytą apšiltinimo vatą ir išvartytus akmenis, taigi jie iškart suprato, kad kažkas bando po ja įsirengti namus. Gyvūnas lengvai nepasidavė – sutvarkius rausimo vietą grįžo ir darbo ėmėsi vėl. Gamtininkas paaiškino, kas ten bando raustis ir kaip elgtis...
Įpusėjus pavasariui sodininkai socialiniuose tinkluose ėmė plūsti auslindas – neįprastos išvaizdos vabzdžius su žnyplėmis pilvelio gale, neva jos sugraužia kopūstus, gėles ir porus. Gamtininkas Deividas Makavičius paaiškino, ar taip gali būti, ir pasakė, ar šių vabzdžių pavadinimą reikėtų priimti ti...
Pavasarį išdraskyta sodo pievelė tikrai nėra pats smagiausias radinys po nakties. Gamtininkas pasakė, kas ir kodėl ją išdarko ir ką dėl to daryti.