Neveltui apie šventes – liežuvio salotos yra vienas didžiųjų metų švenčių delikatesas. Tačiau juk nebūtina laukti švenčių – gardžiomis liežuvio salotomis galima mėgautis ir vėsų rudenį.
delikatesas
19 straipsnių
Delikatesas (pranc. délicatessen) – tai ypatingas, retas arba pagal labai aukštus atrankos kriterijus atrinktas nekasdienis maistas, kuriuo paprastai mėgaujasi gurmanai. Terminas naudojamas ir perkeltine reikšme – kalbant ne apie valgį, bet apie išskirtinį, rinktinės kokybės dalyką.
Omaras visame pasaulyje jau seniai yra tapęs vienu iš ryškiausių gurmaniškų patiekalų, stebinančių unikaliu ir turtingu savo skoniu. Todėl nenuostabu, kad šis jūros gėrybių karalius gali tapti ir puikiu šventinio stalo papildymu, padėsiančiu sukurti autentišką ir išskirtinę nuotaiką Velykų metu.
Kiekvieną rudenį lietuviai patraukia į miškus, kuriuose randa begalę skirtingų rūšių grybų. Vieni juos džiovina, kiti marinuoja, konservuoja ar raugina, tačiau populiariausias ir saugiausias grybų išlaikymo būdas yra jų šaldymas. Nors grybų sezonas baigėsi seniai, kiekvieno tikro grybautojo šaldikli...
Sūris ne veltui laikomas tikrų tikriausiu delikatesu. Pasaulyje egzistuoja daugiau nei 1800 šio skanėsto rūšių, todėl sau tinkamą skonį atras kiekvienas, rašoma pranešime spaudai.
Netoli Joniškio, Skaistgiryje, prasidės paukščių skerdyklos, kainavusios keliasdešimt milijonų eurų, testavimas. 8 tūkst, kvadratinių metrų plote įrengtas objektas taps vienu iš didžiausių šalies paukštininkystės fabrikų, galintis pakeisti visą šalies paukštininkystės sektorių.
Šią savaitę paskelbta, kad iš kooperatyvo „Agroaves group“ vadovų traukiasi jo įkūrėjas Jonas Jagminas ir jo pareigas užims Darius Svaldenis, nuo 2016 metų jis ėjo kooperatyvo „Agroaves group“ direktoriaus pašarų gamybai pareigas, tačiau tai tik maža dalis to, kas vyksta šiame sektoriuje.
Skaitau, stebiuosi, nesuprantu. Tokio dergimo, tokios neapykantos nesuprantu. Jei nevartoju vietnamietiškų prieskonių tai aš jau nebe žmogus?
Sausra, nustekenti pasėliai, ankstyva javapjūtė, o galiausiai prastas derlius lėmė tai, kad šiuo metu grūdų supirkimo kainos „pramušė lubas“.
Visi žino apie žuvų teikiamą naudą žmogui, bet kai kurios jų rūšys naudingesnės už kitas ir tai joms kelia mirtiną pavojų. Šio sąrašo viršuje atsirastų sparčiai nykstančios totoabos. Dėl savo didžiulius pinigus kainuojančių pūslių pramintos „jūrų kokainu“.
Pastaruoju metu visame pasaulyje vis dažniau kalbama apie vabzdžių valgymą ir jų naudą sveikatai. Nors tai europiečiams vis dar skamba neįprastai, pamažu kuriasi vabzdžių fermos ir vis daugiau žmonių nugali baimes ir išdrįsta paragauti valgyti paruoštų vabzdžių. Ekspertai mano, kad ilgainiui vabzdži...
Didžiosios Britanijos meškeriotojai skambina pavojaus varpais dėl jūroje nykstančių lūpočiais vadinamų žuvų išteklių. Šios žuvys kenčia dėl nevaldomos verslinės žūklės ir dėl lašišų auginimo ūkių poreikių. Ūkiai lūpočius apgyvendina šalia lašišų, kad šie naikintų karališkas žuvis puolančius parazitu...
Uotas dažniausiai kepamas, bet jį galima sūdyti – tai yra tikras delikatesas. Norvegai pagavę uotą nedoroja jo 3 dienas, o laiko vėsioje patalpoje, kad žuvis subręstų.
Bene pačia pavojingiausia žuvimi pasaulyje yra laikoma fugu. Nors jos kūne esantys nuodai kur kas stipresni už kalio cianidą, japonai tinkamai paruoštą fugu laiko ypatingu delikatesu.
Vladivostoke (Rusijos federacija) raina katė tapo įžymybe, kai buvo nufilmuota vagianti maistą nuo parduotuvės prekystalio. Toks epizodas prekybos centro darbuotojams sukėlė juoką, tačiau teigiama, kad žala, padaryta parduotuvei, siekia maždaug tūkstantį JAV dolerių.
Midijų augintojams vakarų Prancūzijoje nebeliko nieko kito, kaip tik kreiptis į vietos savivaldą ir prašyti juos gelbėti - išauginamų midijų kiekis krito apie 90 proc., tad tam, kad pagamintų garsųjį „moules-frites“ (midijos su gruzdintomis bulvėmis,-liet.) patiekalą, Prancūzijos restoranai turi šia...