„Nereikia savęs apgaudinėti, kad saldikliai atpratins nuo saldumo, ar kad cukrų galima pakeisti medumi. Netinkamai vartojamas medus yra tokios pat vertės kaip cukrus“, – tiesiai šviesiai sako VU Medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas.
dirbtiniai saldikliai
8 straipsnių
Dirbtiniai saldikliai, naudojami vietoj cukraus daugelyje produktų, nepadeda numesti svorio ir, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, gali padaryti rimtą žalą sveikatai.
Internete platinama informacija, kad dėl dirbtinių saldiklių žmonės miršta staiga ir netikėtai. Tačiau tai yra melas, nes naujausias tyrimas atskleidė, jog dirbtiniai saldikliai galimai turi įtakos širdies ir kraujagyslių ligų rizikai.
Ilgalaikis nuolatinis dirbtinių saldiklių vartojimo poveikis žmogaus sveikatai vis dar tiriamas ir lieka iki galo neapibrėžtas, todėl specialistai pataria juos vartoti labai atsargiai. Kodėl?
Apie dirbtinius saldiklius prikurta nemažai mitų. Vienas populiariausių – esą dirbtiniai saldikliai yra geriau negu paprastas cukrus. Apie tai, kuo skiriasi cukraus ir dirbtinių saldiklių poveikis ir ką reikėtų rinktis tiems, kurie nori gyventi sveikiau, mokslo populiarinimo svetainėje popsci.com ra...
Dirbtiniai saldikliai gali didinti antrojo tipo diabeto riziką, rodo naujas tyrimas.
Kai pradėta kalbėti, jog dirbtiniai saldikliai tokie pat gardūs kaip cukrus ir nedidina svorio, buvo metas, kai dėl išaugusios paklausos netgi buvo sunku įsigyti sukralozės ir aspartamo.
Cukrus, aišku, saldus, bet kenkia figūrai, širdžiai ir protui. O dar ir piniginėn kėsinasi. Tad kaip suktis iš padėties? Nors pakeisti cukrų nelengva, tačiau žmogaus genijus nugalėjo ir dabar dirbtinių saldiklių tikrai netrūksta. Tik ar tai reiškia išsivadavimą iš lipnios cukraus vergijos, ar Pyro p...