Karštos ir sausos dienos prisideda prie to, kad augalai nukenčia nuo tripsų. Kaip su jais kovoti, liepos 27 d. socialiniame tinkle „TikTok“ savo patirtimi dalijosi daržovių augintojai.
dirva
35 straipsnių
Sodininkai dalinasi, nuo ko priklauso pupelių derlius, kada jas sodinti šiais metais ir ką būtina žinoti, norint gero derliaus.
Svogūnai neabejotinai yra viena iš mėgstamiausių lietuvių daržovių. Vis dėlto, kartais dėl tinkamo jų auginimo gali kilti nemažai klausimų, pavyzdžiui, ką daryti, kad svogūnai nesukrautų žiedų. Šįkart patyrę daržininkai dalinasi patarimais, kaip užauginti didelius ir skanius svogūnus.
Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį, kad keitėsi mėšlo ir srutų tvarkymo reikalavimai. Svarbiausius reikalavimus ir tręšimo mėšlu bei srutomis kalendorių rasite Aplinkos apsaugos departamento parengtoje ir atnaujintoje atmintinėje.
Dėl žemės šiltnamyje paprastai kyla įvairiausių klausimų: keisti ją ar nekeisti, tręšti ar netręšti, ar paisyti sėjomainos principų, ar to daryti visiškai nereikia. Toliau – keli naudingi patarimai iš portalo garden.hozvo.ru.
Kovo mėnuo sodininkams simbolizuoja pirmųjų pavasario darbų pradžią. Nutirpus sniegui ir šylant orams, svarbu tinkamai pasirūpinti augalais bei paruošti dirvą naujiems sodinukams.
Dirvožemių būklė Lietuvoje prastėja. Mokslininkų duomenimis, apie 19 proc. Lietuvos žemės ūkyje dirbamo dirvožemio yra paveikta erozijos.
Žemės ūkio ministerija pasiūlė išeitį iš situacijos, kurioje atsidūrė daugiametes ganyklas ir pievas suarę ūkininkai.
Ruduo sodininkams yra ne mažiau darbingas metas nei pavasaris ar vasara. Tai laikas, kai reikia išvalyti, patręšti ir sodinimui paruošti dirvą. Svarstote, kam tai daryti, jei visos sodo ir daržo gėrybės jau nuskintos, suvalgytos ar užmarinuotos laukia žiemos?
Ar reikia dar iš rudens paruošti dirvą bulvėms sodinti? Taip. Paruošti vagas pavasariniam bulvių sodinimui geriausia dar rudenį.
Augalai reikalingi ir žmonėms, ir gyvūnams ir vabzdžiams, taip pat ir organinei dirvožemio daliai – humusui, kuris ir susidaro iš augalų liekanų.
Paskutinis vasaros mėnuo visuomet reiškia artėjantį įvairių žemės ūkio kultūrų derliaus nuėmimo laiką. Vis dėlto, norint tinkamai tam pasiruošti reikia turėti ne tik žinių bagažą, bet ir tam reikalingas priemones bei įrankius.
Įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, galima prisidėti ne tik prie vertingų gamtinių teritorijų bei rūšių, kurios sparčiai nyksta tiek Lietuvoje, tiek Europoje, išsaugojimo. Pasitelkiant ankštinius bei daugiamečius žolinius a...
ES paramą gavę panevėžiečiai džiaugiasi rekonstruotomis melioracijos sistemomis ir kokybišku dirvožemiu (1)
Vienas iš svarbiausių aspektų gausiam žemės ūkio derliui – tinkamas dirvožemis, kurio kokybė priklauso nuo specialiai tam pritaikytų melioracijos sistemų. „Palinkuvės melioracijos statinių naudotojų asociacija“ džiaugiasi rekonstravę pasenusius narių sklypų melioracijos statinius ir taip patobulinę ...
Nors pastaruoju metu, tobulinant miško sodmenų išauginimo ir miško želdinimo technologijas bei šiltėjant klimatui, mišką sodinti įmanoma beveik ištisus metus, tačiau svarbiausias kol kas išlieka pavasarinis miškasodis. Pavasarį tinka sodinti medelius ir su uždara, ir su atvira šaknų sistema.
Į dirvos sudėtį įeina mineralai, organinės medžiagos, vanduo ir oras, tačiau kartais šių medžiagų santykis toks, kad trūksta medžiagų, kurios maitina augalus ir šie dera prastai.
Norint įveisti sodą patalpoje, parinkti dirvą nėra ypač sudėtinga, kadangi augalams skirti vazonai – tai miniatiūrinės uždaros teritorijos, kurioms neturi įtakos aplinkinė dirva – nei žemė gretimuose vazonuose, nei lauko dirvožemis.
Kai žmonės nukeliaus į Marsą ir norės ten apsigyventi, jiems reikės maisto. Atlikta jau nemažai tyrimų, kaip būtų galima auginti augalus Marso regolite, tačiau praktiškai niekas dar netyrinėjo, kaip Marso sąlygomis elgtųsi pati dirva, praturtinta žemiškais mikrobais ar maistinėmis medžiagomis.
Kam perkasti daržą nuėmus derlių ir kaip tinkamai pasirūpinti dirva rudenį, kad ji būtų atspari ligoms ir kenkėjams?
Nurinkus derlių būtina sutvarkyti dirvą sode ir darže. Rudenį apdorojus žemę, ji bus derlingesnė, taip pat bus lengviau kovoti su kenkėjais, ligomis, piktžolėmis.