Norint didinti Europos Sąjungos (ES) ekonomikų konkurencingumą ir stiprinti gynybos pramonę reikia galvoti apie valstybių narių nacionalinių įnašų didinimą, tvirtina prezidentas G. Nausėda. Anot jo, šiuo metu valstybių narių indėlis nėra pakankamas.
ECB
2291 straipsnių
Kinijos krizė ir baimę varantis Trumpas: Suomijos banko ekspertas aptarė Baltijos šalių ekonomikos perspektyvas (2)
Šiandien Baltijos šalys turi sunkumų užtikrinant įplaukas į savo biudžetus ir yra priverstos didinti mokesčius. Blogiausia padėtis yra Estijoje. Apie ekonomikos vystymosi perspektyvas, nutrauktų ryšių su Rusija pasekmes, krizę Kinijoje ir prekybos karo su Jungtinėmis Valstijomis grėsmę „Delfi“ pasak...
Europos centrinio banko (ECB) pinigų politikos formuotojai pradėjo diskutuoti, ar esama poreikio sumažinti palūkanų normas iki pakankamai žemo lygio, kad būtų imta skatinti ekonomiką ir baigtųsi daug metų trunkantis ekonominis varžymas.
Populiariausias šešių mėnesių „Euribor“ trečiadienį nukrito žemiau 3 proc. Ši tendencija turėtų atnešti ilgai laukto palengvėjimo būsto paskolų turėtojams. Europos Centrinis Bankas (ECB) palūkanų normų atlydį žada ir toliau.
Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį nusprendus ketvirčiu procentinio punkto sumažinti bazines palūkanų normas, ekonomistai mano, kad galima tikėtis dar vieno mažinimo gruodžio 12 dieną.
Europos centrinis bankas (ECB) per spalio mėnesio posėdį ir vėliau tikriausiai sumažins skolinimosi kainą, tačiau kai kurių investuotojų ir ekonomistų lūkesčiai dėl politikos švelnėjimo atrodo perdėti, teigė ECB valdančiosios tarybos narys Martinis Kazakas.
Europos centrinio banko (ECB) stebėtojų tarybos pirmininkė Claudia Maria Buch pažymėjo, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo, Lietuva, kartu su Latvija bei Estija išgyveno beprecedentę ekonominę transformaciją ir gali būti laikoma integracijos Europos Sąjungoje (ES) sėkmės istorija.
Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį sumažinus bazinių paskolų palūkanų normą 25 punktais Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus neabejoja – infliacijos rodikliai leidžia numatyti ir tolimesnius mažinimus. Visgi, kada ECB galėtų imtis tolimesnių mažinimų, anot jo, negalim...
Infliacija euro zonoje šį mėnesį nukrito iki žemiausio lygio per daugiau nei trejus metus, penktadienį parodė oficialūs duomenys.
Liko vos pora savaičių iki rugsėjo, dauguma studentų jau pasirašę sutartis su aukštosiomis mokyklomis, dabar vyksta sujudimas ieškant būsto. Ne visi telpa į bendrabučius, ne visus ir sąlygos ten tenkina, todėl tenka gręžtis į nuomos rinką, kuri šiuo metu jau yra pike. Pasak nekilnojamojo turto (NT) ...
Siekdamas suvaldyti infliaciją, Europos Centrinis Bankas (ECB) nuo 2022 m. liepos mėn. iki 2023 m. rugsėjo mėn. sparčiai didino centrinio banko palūkanų normą, kuri galiausiai pasiekė 4,75 proc., t. y. aukščiausią lygį nuo 2008 metų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė Lietuvos banko (LB) valdybos narės Jurgitos Šaučiūnienės atleidimo iš pareigų dekretą.
Po sukrėtimo pasaulinėse finansų rinkose – ekonomistų išvados: kas Lietuvai gresia artimiausiu metu? (10)
Pasaulinėse finansų rinkose pirmadienį užfiksavus kritimą, o kai kuriais atvejais ir didžiausius bendrovių nuosmukius pastaraisiais dešimtmečiais, Lietuvai to poveikis neturėtų būti didelis, mano ekonomistai.
Europos centriniam bankui (ECB) ketvirtadienį nepakeitus birželį sumažintos bazinės palūkanų normos, dėl infliacijos ir kitų makroekonominių rodiklių perspektyvų Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tolimesnį palūkanų mažinimą linkęs prognozuoti šių metų rugsėjo ir gruodžio mėne...
Lietuvos banko valdybos pirmininko Gedimino Šimkaus komentaras žiniasklaidai apie Europos Centrinio Banko valdančiosios tarybos pinigų politikos sprendimus ir pagrindines palūkanų normas.
Europos centrinis bankas ketvirtadienį nepakeitė pagrindinių savo palūkanų normų, belaukdamas tvirtų įrodymų, kad vartotojų kanų augimas pakankamai stabilizavosi, kad būtų galima vėl imti mažinti skolinimosi kainas.
Birželį Europos centrinis bankas (ECB) po ilgos pertraukos sumažino bazines palūkanas, tačiau šį ketvirtadienį, vyksiant dar vienam susirinkimui, pakartojimo nesitikima. Ekonomistai teigia, kad šiuo metu nerimą kelia infliacijos rodikliai, tai ir privers sustoti ECB. Visgi, sprendimų tikimasi kitais...
Birželį Europos centrinis bankas (ECB) pirmą kartą nuo 2019 metų sumažino bazines palūkanas ir nuo to jau laukiama antrojo susitikimo dėl jų mažinimo.
Imdami būsto paskolą susiduriame su visuotinai jos kainą lemiančiais rodikliais, tokiais kaip ECB ir lėšas skolinančio banko taikoma politika ar bendra ekonominė situacija. Tačiau tam tikros paskolos gavimo aplinkybės priklauso ir nuo mūsų pačių. Kokios jos, pasakoja „Luminor“ banko Mažmeninės banki...
Palūkanų normoms pakilus į seniai nematytas aukštumas ir sustojus ekonomikos augimui daugelis tikėjosi, kad dėl to Lietuvoje pradės mažėti būsto kainos. Nors sandorių skaičius ženkliai sumažėjo, būsto kainos ne tik nesumažėjo, bet ir toliau kyla. Kodėl laukiančių pigesnių butų lūkesčiai nepasiteisin...