Valdžiai svarstant, kurį mokestį pakelti papildomam gynybos finansavimui, „Delfi“ kalbėję maisto pramonės ir prekybos atstovai sutartinai pasisako prieš pridėtinės vertės mokesčio (PVM) didėjimą, prognozuodami, kad toks sprendimas taptų našta galutiniam vartotojui. Krašto gynybai lėšų jie siūlo iešk...
Egidijus Mackevičius
41 straipsnių
Didesnis maisto pigimas Lietuvoje gali vėluoti, augintojams ir perdirbėjams apeliuojant į klimato sąlygas ir didelius veiklos kaštus, o smulkiajam prekybos verslui metant akmenį į konkurencijos padėtį mažmeniniame segmente. Maisto kainos šalyje sustingo ties senokai matytu lygiu ir neskuba žengti nu...
Briuselyje sprendžiamas skysto dūmo, kuris maisto pramonėje naudojamas įvairiemsmėsos, žuvų gaminiams, sūriams ar daržovėms pagardinti, likimas. Saugos vertinimai parodė, kad jie gali būti toksiški. Gamintojai aiškina, kad gesinti skystų dūmų krosnis kainuos, skelbia „Verslo žinos“.
Žiniasklaidos kalbinami gyventojai teigia maisto produktų pigimo parduotuvių lentynose nepastebintys, o kai kurių jų kainos – iki šiol auga. Statistika rodo, kad ir toliau brangsta dalis mėsos produktų. Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovo teigimu, dabartinės kainos atspindi realybę.
Perdirbėjai ir ūkininkai įvertino kainas parduotuvių lentynose: ne tik kad neturėtų pigti, bet dalis produktų brangtų (7)
Birželio mėnesį Lietuvoje stebėta nežymi mėnesinė defliacija, o metinis vartotojų kainų pokytis grįžo į vienaženklę zoną, tačiau tiek prekybos ekspertai, tiek perdirbėjai, tiek ūkininkai kol kas neprognozuoja maisto produktų pigimo.
Siekiant sumažinti aplinkos taršą, Seime registruota iniciatyva jau nuo kitų metų perdirbti visas plastikines pakuotes. Tai, įstatymo rengėjų teigimu, galėtų sumažinti Lietuvos mokamą įnašą Europos Sąjungai (ES) už neperdirbto plastiko kiekius. Pakuočių gamintojai pabrėžia, kad įstatymas pirmiausia ...
Ministerijai – kritika dėl vilkinamo proceso teisiškai sureguliuoti prekybos tinklų baudas tiekėjams
Trečiadienį į Seimo Kaimo reikalų komitetą (KRK) po penkių mėnesių grįžo diskusija dėl prekybos tinklų tiekėjams skiriamų baudų. Pramonės atstovai prašo problemą sureguliuoti įstatymu bei kritikuoja Ekonomikos inovacijų ministeriją (EIM), esą ji vilkina teisės akto parengimo procesą.
Lietuvos maisto pramonės įmonės vertina atsiveriančias galimybes eksportuoti į Taivaną ir šioje šalyje regi potencialą pakeisti užsivėrusią Kinijos rinką. Į eilę prie Taivano vartų su savo produkcija jau rikiuojasi pienininkystės ir žuvininkystės sektorių bendrovės, netrukus prie jų prisijungti keti...
Prekių tiekėjams skundžiantis didžiųjų prekybos tinklų skiriamomis baudomis už užsakymo sąlygų nevykdymą, Seimo komitete užvirė diskusija, ar reikia nustatyti tiekėjų apsaugą įstatymu. Prekybos tinklai sako, kad problema apskritai išsisėmusi, o kai kurie gamybininkai pažėrė kaltinimų valdžios atstov...
Ar iš tikrųjų augalinė ir dirbtinė mėsa yra tokia ekologiška ir tvari, kaip teigiama: Lietuvos mėsos perdirbėjai skeptiški (2)
Mėsos industrija daro didelę žalą aplinkai dėl miškų kirtimo, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo, oro ir vandens taršos. Todėl šiandien prekybos centruose atsiranda produktų, kurie atrodo kaip tikra mėsa, bet yra pagaminti visiškai be gyvulinės kilmės produktų. Ir nors teigiama, kad šie prod...
Ekspertai, vertindami Lietuvoje siaučiančią vieną didžiausių infliacijų ES, sako, kad kainų kilimas iš dalies pagrįstas ne realiais ekonominiais veiksniais, bet specifinėmis rinkos sąlygomis ir valdžios retorika, žadančia vis geresnį gyvenimą. Tačiau šie veiksniai jau slopsta.
Lietuvoje susiklostė keista padėtis: kiaulių augintojai skundžiasi, kad negali išgyventi, nes supirkimo kainos nepadengia savikainos, perdirbėjai prašo vis daugiau mėsos, nes paklausa tik auga, vartotojai skundžiasi nuolat augančiomis kainomis prekybos centrų lentynose ir sako, kad greitai mėsos gal...
Nuo balandžio 1 dienos turėjo įsigalioti tvarka, kad mėsa turgavietėse prekiaujantys žmonės privalės pildyti elektroninius apskaitos žurnalus, kuriuose keisti duomenis ar nerodyti dalies apyvartos būtų kur kas sunkiau nei pagal dabar galiojančią tvarką.
Lietuvos maisto perdirbimo įmonės pradėjo bendradarbiauti su Ukrainos prekybininkais, kuriems reikia maisto, nes karas niokoja ne tik miestus, bet ir pramonę.
Karas Ukrainoje gali tapti mūsų maisto pramonės išsigelbėjimo ratu – aišku, kad reikės maitinti ten gyvenančius žmones, nes vietos pramonę naikina agresorius.
Lietuvos ūkininkai sako, kad šis sezonas bus gana įtemptas. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje įnešė daugiau nežinomųjų ir šiaip gana didelėje nežinomybėje.
Mėsos perdirbėjai kalba, kad klostosi paradoksali padėtis – lenkams panaikinus PVM maisto produktams, dingus eksportui į Kiniją ir brangstant energetiniams ištekliams, mūsų įmonės praras iki trečdalio apyvartos, jei skaičiuosime kiekiu, tačiau valstybės biudžetas to nepajus.
Privalomas testavimas – iš savo kišenės: profsąjungos prašo nedaryti spaudimo, verslas skaičiuoja, kad galiausiai susimokės visi (298)
Vyriausybės siūlymas, kad darbuotojai patys susimokėtų už privalomą testą dėl koronaviruso, sukėlė profsąjungų pasipiktinimą. Šios įsitikinusios, kad toks sprendimas darbuotojus gali paskatinti išeiti iš darbo, o jei ir būtų priimtas, už testą turėtų mokėti darbdaviai. Verslas savo ruožtu teigia, ka...
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovei Rūtai Vainienei pareiškus, kad reikalavimas nuo rugsėjo 13-osios žmones aptarnauti tik su galimybių pasu gali paveikti visą prekybos grandinę, vieno didžiausių prekybos tinklų „Maxima“ atstovė patvirtino, kad jau ruošiamasi mažinti užsakymų.
Mėsos produktus tiekiantys verslai nuogąstauja: nauji ribojimai bus palankūs vienam iš prekybos tinklų (650)
Produkcijos tiekėjai raunasi plaukus – nuo rugsėjo 13 d. įsigaliosiantys ribojimai, pagal kuriuos galimybių paso neturintys žmonės negalės lankytis didesnėse nei 1500 kvadratinių metrų parduotuvėse, gali pakeisti nusistovėjusią logistikos ir pardavimo sistemą ir plačiai atverti duris importinėms pre...