Seimo Ekonomikos komiteto patobulintą pieno įstatymo projektą sukritikavo žemės ūkio ir perdirbimo įmonių atstovai. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) vertinimu, įstatymo projektas nesprendžia įsisenėjusių problemų pieno sektoriuje, o esminė spraga – į projektą nėra įtraukta prekybos ...
Egidijus Simonis
55 straipsnių
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje pradėjo didėti. Pieno supirkimo kainai šalyje įtaką rugsėjį darė dėl sezoniškumo piene pradėję didėti baltymų bei riebalų kiekio rodikliai, atsigavimo ženklus siunčiančia ir eksporto rinkos, teigia Egidijus Simonis, pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vado...
Pieno sektoriuje kartu su „Lidl“ prasidėjo tektoniniai lūžiai – laimėtojas ne ten, kur visi žiūri (8)
Nors žemės ūkis savo apimtimis pralenkė IT ir dar pernai skaičiavo milžiniškus pelnus, viename iš sektorių prasidėjo didžiuliai pokyčiai. Kalba apie pieno sektorių, nes čia keičiasi tiek ūkių struktūra, tiek pagrindiniai žaidėjai.
Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ pastebi, kad Europos didmeninėje prekyboje smarkiai kritusios pieno produktų kainos sumažino lietuviškų pieno produktų eksportą į Europos Sąjungos (ES) šalis.
Žaidimai pienu: rinkimai, stojančios gamyklos, ūkininkų protestai, prekybos tinklų akcijos ir numanomas laimėtojas (1)
Trečiadienį žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pareiškė, kad nuo rugsėjo krentančias kainas lėmė tai, jog susvyravo viena iš pieno perdirbimo įmonių.
Lietuvos maisto pramonės įmonės vertina atsiveriančias galimybes eksportuoti į Taivaną ir šioje šalyje regi potencialą pakeisti užsivėrusią Kinijos rinką. Į eilę prie Taivano vartų su savo produkcija jau rikiuojasi pienininkystės ir žuvininkystės sektorių bendrovės, netrukus prie jų prisijungti keti...
Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai. Šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos (ES) šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu me...
Išvežti į Taivaną nepavyksta ne tik grūdų: verslininkai politikų pažadus vadina viešaisiais ryšiais (5)
Po griausmingų valdžios pranešimų, kad mums atsiveria pelningos Taivano rinkos vartai, aiškėja, kad tie vartai atverti teoriškai, o praktiškai net norėdami į ten vežti nelabai ką galime. Pati Taivano atstovybė tvirtina, kad reikia laiko.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje auga sparčiausiai Europos Sąjungoje ir lapkritį viršijo Bendrijos vidurkį, pasiekusi visų laikų šalies rekordą – 400,29 eurus už toną arba per 40 centų už kilogramą.
Lietuvoje pieno supirkimo kainos šiais metais toliau išlieka aukštame lygyje – tam įtakos turėjo atsigaunantis vartojimas eksporto rinkose.
Lietuvos pienininkams pandeminė situacija pagrindinėse eksporto rinkose duris laikė privėrusi – per pirmąjį šių metų ketvirtį daugumos pagrindinių pieno produktų pardavimai užsienyje traukėsi, o produkcija kaupta sandėliuose, teigia asociacijos „Pieno centras“ vadovas Egidijus Simonis.
Lietuvos pieno sektoriui 2020 metai buvo sudėtingi: nors pieno gamyba ūkiuose išliko stabili, kurią palaikė gana aukštos pieno supirkimo kainos, tačiau pagrindinių eksportui skirtų pieno produktų – sūrių ir pieno miltų – pardavimai užsienyje pastebimai susitraukė. Tolesnes prognozes temdo neapibrėžt...
Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, dėl pandemijos apribota viešbučių ir restoranų veikla gerokai išbalansavo pieno produktų paklausą ir pasiūlą, tačiau pieno tiekimo grandinėje situacija išlieka stabili.
Pieno supirkimo kainos Lietuvoje augo trečią mėnesį iš eilės – per šių metų rugsėjį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos padidėjo 7,6 proc., iki 281,5 euro už toną.
Nors šie metai leis atsigauti daugeliui sektorių – grūdininkai kalba apie rekordą skaičiuojant eksportuotą grūdų kiekį vienam gyventojui, uogų ir vaisių augintojų laukia neblogas derlius, tačiau auga nerimas dėl eksporto rinkų. Dėl koronaviruso smukęs maisto vartojimas dar neatsistato.
Ekonomikos sunkumams artėjant kyla vis daugiau įtampos atskiruose sektoriuose. Ūkininkai kaltina pieno perdirbėjus nemotyvuotai mažinant kainas, šie atkerta, kad žemdirbiai remiasi neteisingais skaičiais.
Europos Komisija patvirtino pirmąją ir kol kas vienintelę bendrą paramos schemą – vadinamą pasaugojimą, prieš kurią jau pradėjo protestuoti Lietuvos ūkininkai. Ketvirtadienį Kaišiadorių sav. laukuose buvo barstomi pieno miltai.
Siekiant paskatinti žemės ūkio sektoriaus atsigavimą po koronaviruso krizės, ketinama teikti finansinę paramą ir žemės ūkio produkcijos tiekėjams bei žemdirbiams, ir perdirbėjams. Pastariesiems numatyta skirti 160 mln. eurų, tačiau jie turės įsipareigoti išlaikyti pernykštes žaliavų supirkimo kainas...
Perdirbėjai:nepaisant pieno supirkimo kainos sumažėjimo, stambieji ūkiai išlaiko europinį vidurkį (13)
Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2020 metų kovą už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 342,3 eurus už toną, arba 0,1 proc. mažiau nei vasarį.
Siekdami užtikrinti nenutrūkstamą gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir viso šalies pieno sektoriaus tvarumą, didieji šalies pieno perdirbėjai įsipareigoja supirkti visą vietos ūkininkų pagaminamą žaliavinį pieną. Jų nuomone, savo ruožtu valstybė, dėl objektyvių priežasčių mažėjant žaliavino pie...