Lietuvos paaugliai vis rečiau geria alkoholį ar rūko įprastas cigaretes, tačiau elektroninės cigaretės ir toliau populiarėja. Bet to, vis daugiau Lietuvos moksleivių svaiginasi receptiniais vaistais.
elektroninės cigaretės
98 straipsnių
Lietuvoje didėja vaistus be gydytojo paskyrimo vartojančių jaunuolių skaičius, rodo Alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų Lietuvos mokyklose tyrimo rezultatai.
Matau vakar – vedasi tėtis dukrą už rankos paėmęs. Vienoje – mažas kumštelis pirštinėje, kitoje – cigaretė. Taip ir eina jiedu, sekančio dūmų debesies lydimi.
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo nepilnamečiams.
Gydytojas atsakė, kada organizmas visiškai atsistato, metus rūkyti: poveikis greitesnis, nei tikitės
Skelbiama, kad elektroninių cigarečių rūkymas tarp Lietuvos moksleivių yra vienas didžiausių Europoje. Tačiau elektroninės cigaretės tikrai ne vienintelis rūkalių pasirinkimas.
Ketvirtadienį Seimas priėmimo stadijoje pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma griežtinti ekonomines sankcijas už tabako gaminių ar elektroninių cigarečių pardavimą nepilnamečiams.
Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje jaunuoliai įtariami neteisėtai platinę kontrabanda atgabentus į Lietuvos Respubliką skysčius elektroninėms cigaretėms su psichotropinėmis medžiagomis.
Ieškodami alternatyvos tradicinėms cigaretėms, žmonės vis dažniau renkasi naujus tabako ir nikotino šaltinius. Vienas iš jų – mažyčiai balti maišeliai, kuriuos reikia užsikišti už lūpos. Jų nereikia rūkyti, o aplinkiniai jų net nepastebi. Tai gali pasirodyti sveikiau, nes nėra rūkoma. Tik viskas ne ...
Apklausus šimtus moksleivių – šokiruojantys rezultatai: svaiginasi net penktokai, stebina ir tėvų elgesys (2)
Kas dešimtas Panevėžio moksleivis rūko kasdien ir ne po kartą, o kai kurie neslepia turintys priklausomybę ir nuo narkotinių medžiagų.
Eurobarometro tyrimo duomenimis, Lietuvoje elektronines cigaretes naudoja 8 proc. gyventojų. Esame antri visoje Europos Sąjungoje. Pirmoje vietoje – Estija, kur šiuos gaminius rinkosi 1 iš 10 gyventojų (9 proc.), o trečioje vietoje liko Prancūzija. Čia el. cigaretes renkasi 7 proc. gyventojų.
Seimui bandant spręsti elektroninių cigarečių sveikatai daromą žalą ir priklausomybės problemas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis siūlys spręsti ir aplinkosauginę vadinamųjų „veipų“ problemą.
Dažnai kalbama apie elektroninių cigarečių žalą – jų rūkymas kenkia širdžiai, trikdo plaučių veiklą, kenkia bronchams, trachėjai, gerkloms. O neseniai odontologai įvardijo dar vieną, tegu ir laikiną, bet pavojingą elektroninių cigarečių rūkymo padarinį – vieno iš šešių pojūčių praradimą.
Vaikų ir paauglių vartojančių psichotropines medžiagas amžius jaunėja ir jų vis daugėja. Nerimą kelianti statistika esą apsinuogino tuomet, kai įstaigos nustojo slėpti ką nors vartojančių vaikų atvejus. Kėdainių valdžia stebi, kad apie elektroninių cigarečių rūkymą jau kalba ir darželinukai.
Druskininkuose pas dvi 13-metes mergaites policija rado elektronines cigaretes. Įtariama, kad jos buvo užpildytos narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.
Išvaizda ir skonis kaip saldainių, bet yra nuodingi ir sukelia priklausomybę. 470 mln. eurų vertės vienkartinių elektroninių cigarečių rinka Lenkijoje plečiasi. Į ją ateina vis daugiau skonių (770!), formų ir spalvų. Kas pirkėjai? Dažnai net nepilnamečiai asmenys. Pardavėjai? Skaičiuoja pelną, didin...
Kaip ir kasmet, gegužės 31-ąją minime Pasaulinę dieną be tabako. Tiesa, ne visiems ji lengva ir džiaugsminga, mat priverčia atsižvelgti į žalingus įpročius ir jų neigiamą įtaką sveikatai. Nedžiugina ir tai, kad rūkymo problema sparčiai plečiasi ir tarp jaunuolių. Ar galime tą sustabdyti? O ar apskri...
Elektroninių cigarečių vartojimas, dar vadinamas veipinimu arba garinimu, pastaraisiais metais muša visus rekordus. Kai kuriems gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad tai sveikesnė rūkymo alternatyva tradicinėms cigaretėms. Vis dėlto, dūmams išsisklaidant, išryškėja nerimą kelianti realybė: elektro...
Elektronines cigaretes rūkančių žmonių šlapime – bauginantys radiniai: mokslininkai ragina imtis priemonių nedelsiant (2)
Elektronines cigaretes rūkantys žmonės į organizmą įkvepia toksiškų metalų dalelių, kurios vėliau aptinkamos įvairiuose kūno skysčiuose ir šlapime.
Seime visai neseniai nuskambėjo Aurelijaus Verygos aiškinimas apie tai, kaip vienas LR Seimo narys „išmaudė“ visus likusius 140. Jeigu ką, čia apie mane.
Nors elektroninių cigarečių gamintojai tvirtina, kad šios yra saugi įprastų cigarečių alternatyva ir jas parduoda kaip priemones, neva padedančias mesti rūkyti arba sumažinti rūkymo mastus, specialistai tokias spekuliacijas vertina itin griežtai. Elektroninės cigaretės, kaip ir bet koks kitas rūkymo...