Lietuvos gyventojams tampa vis sunkiau atpažinti sukčius pagal gramatines klaidas el. laiškuose, o finansiniai sukčiai rečiau naudojasi nelietuviškais telefono numeriais. Tokius pokyčius atskleidžia šių metų rugsėjį Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro užsakymu atlikta reprezentatyvi apkla...
elektroniniai sukčiai
7 straipsnių
Aferistai nepavargsta vilioti gyventojų pinigų ar duomenų, o šioje skaitytojo istorijoje jie apsimeta gerai žinoma elektronine parduotuve. Panaudoję reikiamus logotipus ir netgi sukūrę QR kodą jie išėjo į „medžioklę“, siūlydami padovanoti apie pusę tūkstančio eurų.
Pirmą kartą per populiarią dėvėtų drabužių programėlę pardavusi prekę Ellen Bagley apsidžiaugė, tačiau po poros minučių džiugesį pakeitė šokas: 20-metė iš Linšiopingo (Linköping, Švedija) sužinojo, kad yra apvogta.
Nors gyventojai nuolat įspėjami dėl elektroniniais laiškais ar SMS žinutėmis atakuojančių sukčių, kartais jų spąstai gali tykoti ir ten, kur niekas to nesitiki. Taip nutiko Delfi skaitytojai, vos nepraradusiai pinigų viešbučių rezervavimo programėlėje „Booking“.
SMS žinutės iš pašto, bankų, įvairių bendrovių ar valstybinių įstaigų, kuriose skatinama paspausti nuorodą – to pastaruoju metu yra sulaukęs praktiškai kiekvienas. Vieni tokias žinutes iš karto identifikuoja kaip bandymą sukčiauti ir ištrina, kitiems kyla klausimų ir jie kreipiasi į šeimos narius ar...
Buvęs parlamentaras prarado tūkstančius eurų iš sąskaitos: per dieną būdavo ir po 30 operacijų, bet bankas jų nestabdė (10)
Užsienyje šiuo metu gyvenantis buvęs parlamentaras Jonas Čekuolis prarado tūkstančius eurų iš dviejų kortelių ir stebisi komercinio banko elgesiu bei komunikacija. Komentarą dėl situacijos pateikė ir bankas.
Finansiniai nusikaltimai daug kam pirmiausia asocijuojasi su purvinais sąskaitomis nukrautais kabinetais, grynųjų prikimštais seifais, aplink besimėtančiais suklastotais antspaudais ir ant lentų nupieštomis pridėtinės vertės mokesčio grobstymo schemomis. Tačiau tai yra finansinio sukčiavimo praeitis...