Ši pavasario sesija bus kitokia nei įprastai. Ji bus priešpaskutinė prieš Seimo rinkimus, todėl dabar kaip niekada bus reikalingas šaltas protas ir visų Seimo narių susitelkimas. Negalime leisti dominuoti įtampai, gąsdinimui, rinkiminiams šūkiams, kalboms ir pažadams, kurių nebus galima ištesėti.
energijos kainos
45 straipsnių
Britų namų ūkių gali laukti dar sunkesni laikai, nes artėja dar viena žiema su didelėmis sąskaitomis už energiją, kurios prisidės prie ekonominio sunkmečio, susijusio su tebesitęsiančia pragyvenimo išlaidų krize, teigia didžiausio Jungtinės Karalystės energijos tiekėjo namų ūkiams „Centrica Plc.“ va...
Trečiadienį laidoje „Verslo tema“ kalbėsimės apie tai, kokius iššūkius gali atnešti ateinanti žiema. Ar matysime energijos kainų augimą ir kaip elgsis įmonės, ar jų nelaukia bankrotai bei atleidimai.
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad Europos Centrinio Banko (ECB) vykdoma pinigų politika reguliariai didinant palūkanų normas yra efektyvi, ir tą rodo pasiekti rezultatai. Pasak jo, atsižvelgiant į buvusius iššūkius, kuriuos sukėlė Rusijos karas prieš Ukrainą ir ...
Dujos ir vėl kelia grėsmę pasaulio ekonomikai, nes galimi streikai Australijoje, kuri yra didžiausia dujų tiekėja, gali suardyti trapią pasaulinio tiekimo pusiausvyrą – ir dar kartą padidinti vartotojų sąskaitas.
Trumpai nusikelkime į 2022 metus, kai energetikos kainos rinkose augo ne dienomis, o valandomis. Poveikį jautė visi: gyventojai, verslai, viešasis sektorius. Institucijos rengė energetikos taupymo planus, skelbė konkursus daugiausia sutaupiusiems, tačiau visi suprato, kad kainai augant kartais, taup...
Europos Sąjungą (ES) jau metus krečiant precedento neturinčiai energetikos krizei, Briuselio pareigūnai pasirengę pristatyti planą, kaip ateityje apsaugoti vartotojus nuo tokių didžiulių elektros kainų svyravimų.
Pradėkime nuo esmės – UAB „Ignitis“ nėra privatizuotas ir bet kuris jums kitaip teigiantis politikas yra arba melagis, arba kalba apie tai, ko visiškai nežino ir nesupranta. 74,99 proc. – tiek „Ignitis“ akcijų valdo valstybė. Tai gerokai daugiau nei kontrolinis paketas ir gerokai daugiau, nei reikia...
Nors rinkos nusiteikusios pakiliai, laukia dar ilgas kelias.
Nors šiuo metu euro zonos ekonomika gyvena recesijos naratyvu, aš asmeniškai neskubėčiau nurašyti euro zonos ekonomikos – priešingai, manau, kad euro zonos makro rodikliai pirmąjį 2023 m. ketvirtį mus nustebins teigiamai.
Karas Ukrainoje privertė visiškai atsisakyti eksporto į Rusiją, tačiau optimizmo teikia augimas kitose rinkose, sako vienos iš didžiausių gėrimų pramonės bendrovių Baltijos šalyse „Švyturys-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas. Interviu „Delfi‟ jis pasakojo, kad žaliavų kainų kilimas tapo dideliu ...
Šie metai tapo lūžio tašku Europos energetikos istorijoje. Rusijos karas prieš Ukrainą išbalansavo Europos energetikos sistemą, o to padarinius jaučia pusė milijardo europiečių. Dėl istoriškai susiklosčiusios priklausomybės nuo Rusijos energetikos kainos Europoje pasiekė precedento neturintį lygį.
Paaiškėjo įmonės, kurios iš valstybės sulauks subsidijų siekiant joms kompensuoti smarkiai išaugusius energetikos kaštus. Skelbiama, kad kišenes taip pasipildys beveik 1,3 tūkst. bendrovių. Maksimali skirtos subsidijos suma siekia beveik 391 tūkst. Eur ir yra numatyta dešimčiai įmonių.
Prancūzijos ekonomika iki metų pabaigos, tikėtina, nesmuks, nors įmonių vadovai nerimauja dėl stiprėjančio kylančių energijos kainų poveikio įmonių veiklai.
Charlie Pears neturi skalbinių džiovinimo mašinos. Praėjusią žiemą, kai jai ir jos partneriui Joe prireikdavo išdžiovinti skalbinius, jie tiesiog įjungdavo šildymą savo šimto metų senumo name šiaurės rytų Anglijoje ir sukabindavo drabužius ant radiatorių.
Sėdėjimas ant pigių Rusijos energijos išteklių adatos žaliąją energiją ilgą laiką stūmė į paraštes. Iki vasario 24-osios. Jei ir jūs bent kartą susimąstėte apie tai, ar jūsų įpročiai reiškia papildomą Rusijos karo mašinos Ukrainoje finansavimą, pats laikas pasveikinti tuos, kurie pasirinko saulę, vė...
Tinkamai šildyti savo namų nebeišgali beveik kas ketvirtas lietuvis: blogiau laikosi tik viena Europos šalis (7)
Pagal energetinio nepritekliaus rodiklį Lietuva – antra Europoje po Bulgarijos, liudija paskutiniai Eurostato duomenys. Su energetiniu skurdu praėjusiais metais susidūrė 22,5 proc. lietuvių, o ekspertai nuogąstauja, kad šį šildymo sezoną neišgalinčių tinkamai šildytis būsto skaičius tik augs.
Nesulaukę kompensacijų už itin pabrangusias gamtines dujas, kurios sudaro apie 80 proc. energijos kaštų, paukštininkystės sektoriaus atstovai teigia, kad Vyriausybės verslui siūlomas energijos kainų kompensavimo planas yra „fiktyvus, negyvybingas“.
Europarlamentaras Juozas Olekas sako, kad Lietuva turėtų nelaukti, ką dėl aukštų energijos kainų nuspręs Europa, ir pati daryti namų darbus, skelbia LNK Žinios.
Vokietija ir Nyderlandai siūlys daugiažingsnį metodą, kuris turėtų padėti sumažinti energijos išlaidas Europos Sąjungoje, paliekant galimybę apriboti dujų kainas elektros gamyboje. Pasiūlymas bus parengtas prieš pat energetikos ministrų susitikimą Prahoje.