Kaip mažinti celiulito ir kokie prevenciniai metodai ypač veiksmingi, atsakė Kauno „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro grožio terapeutė Aušra Čižauskienė. – Ar celiulitas paveldimas? Galbūt moteriai didesnė tikimybė turėti celiulitą, jei jo turi močiutė ar mama?
estrogenai
18 straipsnių
Estrogenai (gr. oistros 'aistra' + genos 'kilmė') – tai moteriškieji lytiniai hormonai (estradiolis, estriolis, folikulinas), kuriuos gamina folikulai kiaušidėse, placenta, o nedideliais kiekiais – antinksčių žievė bei sėklidės.
Rūkymas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, dėl kurio padidėja rizika sirgti vėžiu, kvėpavimo takų, širdies ir kraujagyslių ligomis. „Gražinos Bogdanskienės vaisingumo centro“ vadovė gydytoja akušerė ginekologė Gražina Bogdanskienė pranešime žiniasklaidai sako, kad žalingas rūkalų poveikis moterims ...
Kaip turėtų keistis link 50-ies artėjančios moters mityba: mokslų daktarė išvardina 5 produktus, kurių būtina valgyti kiekvieną dieną (1)
50-ies sulaukusios moters gyvenime nestinga pokyčių. Be šeimos, karjeros ypač daug jų yra kalbant apie fizinę bei psichologinę sveikatą. Vienas iš laukiančių nemalonumų – prasidėjus menopauzės laikotarpiui ir mažėjant estrogenų koncentracijai, moters organizme keičiasi energijos pusiausvyra, ima kau...
Celiulitas – tai specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę. Ši problema kamuoja net apie 90% moterų bei 7% vyrų. Kokios yra celiulito atsiradimo priežastys bei kaip su juo kovoti, patarė kineziterapeutė Aušra Vilkaitė.
Menopauzė yra ypatingas periodas kiekvienos moters gyvenime. Moteris pradeda pastebėti įvairių savo kūno pokyčių, kurie anksčiau nepasireikšdavo.
Menopauzė (gr. meno – mėnesinės + pause – nutrūkimas) – tai moters mėnesinių ir vaisingumo išnykimas. Šis laikotarpis prasideda apie 45-55 metus ir yra sąlygojamas susilpnėjusios kiaušidžių funkcijos. Tuo metu moters organizmas persitvarko, pakinta hormonų veikla. Menopauzės simptomai vargina daugel...
Vieniems žmonėms dažniau karšta, kitiems – šalta. Vaistininkai sako, kad į šiuos pojūčius nereikėtų numoti ranka, mat tai organizmo siunčiamas signalas apie sveikatą.
Lytiniai hormonai ir jų pusiausvyra dažnam iš mūsų tiesiogiai asocijuojasi su lytiniu potraukiu ir vaisingumu. Tačiau Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja endokrinologė Inga Fomčenko pranešime žiniasklaidai atkreipia dėmesį, kad tiek moterų, tiek vyrų lytiniai hormonai turi reikšmingos į...
Apie endometriozę turi žinoti kiekviena: gerai besijaučiančios gali neįtarti problemos, tačiau pasekmės – skaudžios (17)
Dar prieš šimtmetį moters gyvenimas buvo visai kitoks – vaisingu gyvenimo periodu ji beveik visada būdavo nėščia arba maitino krūtimi, šeimose augo ne vienas ar du, o gerokai daugiau vaikų, todėl hormonų pusiausvyra ir menstruacijų laikinas nebuvimas nesudarydavo palankių sąlygų vystytis endometrioz...
Apie dubens dugną privalo žinoti kiekviena moteris: kai raumuo nebelaiko, gali iškristi lyties organai (57)
Dubens dugnas – fascijų, raiščių ir raumenų grupių derinys, apie kurį mažai kas yra girdėjęs, o jei ir girdėjo, mažai apie tai žino. Tačiau šis kompleksas gali turėti didelę įtaką žmogaus gyvenimui, savijautai, lytiniams santykiams bei gyvenimo kokybei. Neretai, ypač moterys, apie dubens dugną sužin...
Tvirti pečiai, raumenys, vyriškas kūno sudėjimas ir... moteriškai suapvalėjusi krūtinė. Paaugliai ir dalis vyrų šią problemą maskuoja drabužiais, dažnas jų imasi dietų ir pratimų krūtinei sporto salėje, o kai kurie stipriosios lyties atstovai su tuo tiesiog ramiai susitaiko, bet tai gali būti vienas...
Didžiausi pokyčiai moters kūną ištinka prasidėjus lytiniam brendimui, nėštumo metu ir sulaukus menopauzės. Apie lytinę brandą mums papasakoja tėvai arba lytinio švietimo pamokose, laukiantis kūdikio galima lankyti kursus nėščiosioms, o apie menopauzę sužinome dažniausiai tik iš nuogirdų ar vieno kit...
Jei nuo senatvės vaistų dar nėra, menopauzės keliamą diskomfortą sumažinti jau galima. Tiesa, dalis gydymo būdų apipinta įvairiais mitais. Gydytoja akušerė-ginekologė Daiva Bartkevičienė papasakojo, kas yra tiesa, o kas – prasimanymas, ir kokių yra kitų būdų, norint užkirsti kelią blogai savijautai.
Mitais ir baisiomis istorijomis apipinta menopauzė: kas vyksta moters kūne ir kaip tai palengvinti (198)
Menopauzė – mitais ir baisiomis istorijomis apipintas moters laikotarpis. Kokie pokyčiai vyksta moters gyvenime atėjus šiam laikotarpiui ir kaip jį palengvinti pataria Antakalnio poliklinikos akušerė ginekologė Aura Bartaškienė ir psichologė Giedrė Dovydaitytė.
Netyčia įspyrėte į lovos koją, atsitrenkėte į stalo kampą, šleptelėjote ant grindų užkliuvę už slenksčio, ir štai jau jūsų odą puošia grėsmingai atrodanti violetinė mėlynė. Gerai, jeigu ją galima pridengti drabužiais, o jeigu ne?
Grupė Vilniaus universitete dirbančių neuromokslininkų jau keliolika metų gilinasi į lytinių hormonų poveikį jaunų sveikų žmonių pažintinėms, kognityviosioms funkcijoms. Viena iš tyrimų krypčių yra hormoninės kontracepcijos įtaka moterų centrinės nervų sistemos veiklai.
Beveik per ketverius metus Alytaus rajono savivaldybės priklausomybių mažinimo programoje numatytu nemokamu gydymusi nuo alkoholizmo pasinaudojo daugiau nei du šimtai žmonių. Dauguma jų pripažino, kad jų girtavimas kažkada prasidėjo tik nuo nekalto, jų nuomone, alaus vartojimo.
Pasirodo, vyrų pirštų ilgumas gali atskleisti, koks šis vyras yra patikimas ir kokie dori jo ketinimai. Apie tyrimą, įrodžiusį šį faktą, rašoma moksliniame leidinyje „Journal of Consumer Psychology“.