Šiaulietės Justės verslo idėjai kurti drabužius su tautinėmis juostomis pribręsti reikėjo laiko. Pirmoji juosta, kaip dovana mylimajam, išausta prieš 15 metų. Tik sukūrę šeimą, paraginti draugų, Justė ir Dovydas pradėjo šeimos verslą – modernaus etno stiliaus drabužių kūrimą.
etnografija
9 straipsnių
Etnografija (gr. ethnos – tauta + graphō – rašau) – tautų, etninių bendrijų materialinės ir dvasinės kultūros faktų rinkimas, aprašymas, kaupimas. Istoriškai pradėtas naudoti apibūdinant literatūrinius kūrinius apie primityvias, kolonizuotas tautas. Dėl to etnografija gali būti laikoma literatūriniu žanru, nebūtinai susijusiu su moksliniu visuomenių pažinimu. Nepaisant to etnografiniai aprašymai buvo etnologijos mokslo pradžia. Dėl to etnografijos sąvoka taip pat dažnai naudojama kaip etnologijos sinonimas.
Paliesiaus dvaras (Ignalinos r.) savo svečiams vasarai parengė patrauklių turistinių pasiūlymų, maršrutų, kuriuose – pažintis su keliautojų dar neatrastomis vietovėmis, mažai kam pažįstama baltų žeme Rytų Lietuvoje – Nalšios žeme, susitikimai su vietos gyventojais, apsilankymas Mielagėnų miestelyje,...
Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijas, veikiančios Nerijos forte. Nuo rugsėjo 1 dienos akvariumas ir kitos istoriniame statinyje esančios ekspozicijos uždaromos rekonstrukcijai, kuri, muziejaus vadovybės teigimu, užtruks trejus metus. Tačiau lankytoj...
Lietuvoje žaltys - pats paprasčiausias gyvis, kurio pristatinėti lyg ir nevertėtų. Įdomu tai, kad šie ropliai kažkaip nuo seno pajautė lietuvių prielankumą ir gyveno ne tik greta jų - netgi kartu su jais. Senieji keliautojai lankęsi Lietuvoje dar iki krikščionybės, pasakojo apie mūsų krašte rastus n...
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizuoja konkursą „Gražiausi etnografiniai namai Lietuvos saugomose teritorijose“. Šią vasarą nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bus renkami geriausiai tam tikram regionui būdingą tradicinę architektūrą atspindintys namai.
Sumanius kaitrią vasaros dieną pasivažinėti miško keliukais, galima aptikti sodybų, kurių regis, nepalietė civilizacija.
Nors Dzūkijoje poilsiautojų ir naujakurių netrūksta, statyti šiuolaikiškų vilų čia neskubama. Dėl tradicijoms neabejingų žmonių kaimas čia nedaug tepasikeitęs – šimtametės tradicijos, papročiai, amatai Dzūkijoje vis dar kasdienybė, o ne retenybė.