Amerikoje sparčiai plintant naujam COVID-19 atmainos Omikron subvariantui, praėjusį antradienį nuskambėjo tokia rekomendacija. Europoje jau užfiksuotas nedidelis kiekis XBB.1.5 subvarianto, tačiau skaičių daugėja, trumpoje spaudos konferencijoje pranešė PSO ir Europos pareigūnai.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras
44 straipsnių
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vertinimu, smarki koronaviruso banga Kinijoje tikriausiai neturės įtakos epidemiologinei situacijai Europoje.
Nuo rugpjūčio mėnesio – ketvirta vakcinos nuo COVID–19 doze planuojama leisti skiepyti vyresnius nei 80 metų žmones, šia vakcina jau mėnesį gali skiepytis visi pilnamečiai asmenys, sergantys lėtinėmis ir imunitetą silpninančiomis ligomis. Virusologai neabejoja, rudenį susirgimų skaičius augs ir reik...
Šalyse, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, patvirtinta jau 219 užsikrėtimo šia virusine liga atvejų, sakoma pranešime, trečiadienį vakare paskelbtame Europos Sąjungos ligų kontrolės tarnybos.
Nuo gegužės 16 d. Europos oro uostuose ir lėktuvuose nebereikės veido kaukių, trečiadienį pranešė ES Aviacijos saugumo agentūra (EASA) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).
Nuslūgus COVID-19 ligai daugelis žmonių skuba pamiršti pandemiją. Tačiau Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras stebi neaiškios kilmės vaikų ūminio hepatito susirgimo atvejus Vakarų Europos šalyse.
Europos Sąjunga (ES) patvirtino atnaujintą rekomendaciją dėl su laisvo judėjimo ribojimu susijusių priemonių, taikomų remiantis individualia asmenų padėtimi, o ne gyvenamąja vieta ar regionu.
ES skiepijimo skaitmeninis COVID pažymėjimas nuo šiol turi pripažinimo laikotarpį – 9 mėnesius po pasiskiepijimo pagal pilną skiepijimo schemą. Gavus stiprinamąją dozę pažymėjimas bus pratęstas. Tai šią savaitę paskelbė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje savo „Facebook“ paskyroje.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) trečiadienį įspėjo, kad vien skiepai nesustabdys naujosios pandeminio koronaviruso omikron atmainos plitimo, ragindamas skubiai imtis „ryžtingų veiksmų“.
Susirūpinimą kelianti omikron atmaina Lietuvoje gali būti nustatyta artimiausiu metu, sako vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.
Naujausi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) modeliavimo scenarijai rodo, kad galima COVID-19 ligos našta bus labai didelė ateinančiais gruodžio ir sausio mėnesiais dėl ES/EEE šalyse vyraujančios delta mutacijos, nebent dabar būtų taikomos visuomenės sveikatos priemonės kartu su nuol...
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) trečiadienį paragino ES šalis nares imtis skubių priemonių dėl COVID-19, siekiant sumažinti galimą didžiulę šios ligos naštą gruodžio ir sausio mėnesiais.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) įspėja, kad dėl iš dalies nepakankamų vakcinacijos rodiklių koronaviruso padėtis Europoje rudenį gali blogėti. Iki šiol visiškai paskiepyta tik 61,1 proc. visų ES, taip pat Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino gyventojų, ketvirtadienį pareiškė ...
Lietuva yra pirma Europos Sąjungoje (ES) pagal naujų COVID-19 atvejų rodiklį ir antra pagal mirtis, rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.
Palaikomojo skiepo nuo COVID-19 visiškai vakcinuotiems žmonėms skubiai nereikia, tačiau papildoma dozė žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi, turi būti svarstytina, trečiadienį nurodė Europos Sąjungos medicinos agentūra.
Kovojant su pandeminio koronaviruso delta atmaina, šiuo metu dominuojančia didžiojoje dalyje Europos, būtina suintensyvinti nemokamą testavimą, kontaktų atsekamumą ir kitas priemones, penktadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir ES ligų kontrolės agentūra.
Trylika Europos šalių ir septynios salos yra išbraukiamos iš paveiktų šalių sąrašo. Atvykstantiems iš jų nereikės tirtis dėl koronaviruso (COVID-19), o atvykus – izoliuotis.
Pandeminio koronaviruso atmaina „Delta“, pirmą kartą išaiškinta Indijoje, yra dukart užkrečiamesnė už pradinį, Kinijos Uhano mieste atsiradusį jo variantą, paskelbė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausioji mokslininkė Soumya Swaminathan.
Nors epidemiologinė situacija Lietuvoje gerėja, vis dažniau pasigirsta ir specialistų perspėjimai apie tai, kad po poros mėnesių, atėjus rudeniui, situacija gali būti sudėtinga dėl plintančios naujos koronaviruso atmainos. Vis tik nuo šiandien įsigalioja tam tikri pakeitimai.
Keliautojus, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 arba persirgo ir turi imunitetą, reikėtų atleisti nuo testavimo ir kitų karantino prievolių, teigiama ketvirtadienį ES sveikatos ir skrydžių saugumo institucijų paskelbtose atnaujintose gairėse.