Vienas didžiausių pasaulyje kelionių gidų leidėjų „Lonely Planet“ kasmet sudaro sąrašą vietų, kurias rekomenduoja aplankyti labiausiai. 2025-ųjų reitingas tapo malonia staigmena Lietuvai – skirta antra vieta tarp 10 pasaulio šalių ir pirma vieta Europoje.
Fidžis
64 straipsnių
Fidžio Salų Respublika (Fidžis) – valstybė Ramiajame vandenyne, Fidžio salose. Šalis išsidėsčiusi 322 salų salyne. Iš jų tik 106 yra gyvenamos. Dvejose pagrindinėse salose - Viti Levu ir Vanua Levu yra beveik 87 % gyventojų.
Šalies vadovas yra prezidentas, kurį renka Didžioji vadų taryba penkerių metų kadencijai. Nors jo valdžia yra minimali ir sumodeliuota pagal britų monarchijos pavyzdį, prezidentas turi išimtinę teisę, kuri gali būti panaudota tik nacionalinės krizės metu. Jis taip pat yra ir Fidžio vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.
Po 16 metų nepertraukiamo valdymo Fidžis turi naują ministrą pirmininką – juo šeštadienį išrinktas Sitivenis Rabuka.
Šeštadienį JAV valstybės sekretorius Antony`is Blinkenas atvyko į Fidžio Respubliką su darbo vizitu.
„Superciklonas“ „Yasa“ slinkdamas per Fidžį šlavė nuo žemės paviršiaus ištisus kaimus ir nusinešė mažiausiai dviejų žmonių, tarp jų kūdikio, gyvybes, penktadienį paskelbė pareigūnai ir pagalbos agentūros.
Rengdamasis dideliam ciklonui Fidžis ketvirtadienį įvedė komendanto valandą, prieš tai paraginęs žmones iš pakrančių persikelti į aukštesnes vietas.
Negalintiems gyventi be kelionių – išskirtinė galimybė nukeliauti į rojų žemėje: tai maksimaliai nuo viruso apsaugota vieta (10)
Tebesitęsiant koronaviruso sukeltai pandemijai kelionių ištroškę žmonės, kuriems namai tapo tikru kalėjimu, visomis išgalėmis ieško būrų, kaip išvykti atostogų nerizikuojant pasigauti infekcijos.
Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai antradienį išbraukė Kaimanų Salas iš bloko juodojo mokesčių rojų sąrašo, tačiau įtraukė Angiliją ir Barbadosą, skelbiama pranešime.
Fidžiui trečiadienį smogė galinga Ramiojo vandenyno audra, kuri plėšė namų stogus ir užtvindė miestų gatves, prieš tai nusiaubusi Saliamono salas ir Vanuatu.
Šeštadienį tropinis ciklonas „Tino“ sustiprėjo iki trečios kategorijos audros ir priartėjo prie Tongos salyno. Kiek anksčiau stichija talžė Fidžį, kur du žmonės laikomi dingusiais be žinios, o 3 000 glaudžiasi laikinuose gelbėjimo centruose.
ES penktadienį paskelbė, kad iš „mokesčių rojaus“ šalių juodojo sąrašo pašalino Centrinės Amerikos šalį Belizą.
Apie žūklę egzotiškajame Fidžyje pasakoja iš ten grįžęs profesionalus jūrinės žūklės gidas ir žvejybinės bazės savininkas Darius Ignatavičius - Jūrų vilkas.
Kas kimba prie vienos iš tolimiausiai nuo Lietuvos esančios šalies – Fidžio – krantų? Kuo šis salų kraštas, buvusi Anglijos kolonija, yra įdomi meškeriotojams? Kaip gaudomi ne vieną dešimtį, o neretai ir šimtą kilogramų sveriantys jūrų monstrai?
Jei mus netikėtai ištiktų baisiausia lemtis, t.y. staigi pasaulinė pandemija ar kokia kita egzistencijos krizė, kuri grėstų žmonijos išnykimu, kaip reikėtų gelbėtis?
Svajojate apie nepakartojamas atostogas? Jei taip, ši sala Fidžio salyne gali tapti asmeniniu rojumi – tačiau tik tiems, kas gali už naktį sumokėti 2 200 eurų.
Stiprus 6,7 balo žemės drebėjimas pirmadienį supurtė Fidžio priekrantę, bet jo židinys buvo per giliai, kad sukeltų kokios nors žalos, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).
Fidžio rytinę pakrantę ankstų penktadienį vietos (ketvirtadienio vakarą Lietuvos) laiku sukrėtė 7,8 balo žemės drebėjimas, tačiau cunamio grėsmės jis nesukėlė, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).
Jei iš Vilniaus kada nors pradėtų skraidyti lėktuvai „Boeing 777-200LR“, jais be nusileidimo būtų galima pasiekti vieną toliausių nuo Lietuvos nutolusių taškų planetoje. Fidžio salas, iki kurių sostinės tektų keliauti 15293 kilometrus. Tačiau tokio reiso kol kas dar teks palūkėti, o iki tų salų skri...
Fidžis žengia į „bauginančią naują erą“, kurioje bus daug ekstremalių meteorologinių įvykių, antradienį sakė šios Ramiojo vandenyno salų valstybės lyderis, per smarkaus ciklono sukeltus potvynius žuvus mažiausiai keturiems žmonėms.
Netoli Fidžio salyno šeštadienį smogė 6,4 balo žemės drebėjimas, tačiau jis įvyko gana giliai, o apie žalą ar nukentėjusiuosius nepranešta, sako JAV seismologai.
Kanibalizmas anksčiau pasaulyje buvo gana paplitęs reiškinys, pasakytų antropologai. Kartais jį paskatindavo šiurpios tradicijos, o kartais - būtinybė. Dabar žmonės nori manyti, kad kanibalizmas yra išnykęs, tačiau pasaulyje vis dar yra vietų, kur žmonių valgymas yra praktikuojamas. Štai kelios jų.