fiziologija

10 straipsnių

Fiziologija (gr. φύσις, phýsis „gamta“ ir λόγος, lógos „mokslas, protas“; gr.: φυσιολογία) – mokslas, tiriantis gyvųjų organizmų fizikines, biochemines ir informacijos perdirbimo funkcijas. Tradiciškai fiziologijos mokslas skirstomas į augalų fiziologiją ir gyvūnų fiziologiją, tačiau fiziologijos principai yra tie patys visiems organizmams, pvz., žinios apie mielių ląsteles gali būti pritaikomos ir žmogaus ląstelėms.

Kiekvieno vyro gyvenime ateina metas, kai jis supranta – nebėra jėgų spyriotis, pasiteisinimai išseko, atėjo laikas vesti mylimą moterį (juo labiau, kad vaikai ėmė klausinėti: „Mama, tėti, kodėl jūs nesusituokę?“). Na, o kol toji akimirka neatėjo, vyrams reikėtų išbandyti keturių rūšių seksą, kad pa...

Menstruacijos keičia įprastą moters ritmą. Vienos skundžiasi, kad maudžia pilvo apačioje, kitos keikia visą pasaulį ir motiną gamtą už suirusius planus ir prastą nuotaiką. Per menstruacijas moterims iš tiesų reikėtų vengti kai kurių veiksmų ir procedūrų.

Kaip priversti žmogų nedaryti pikta? Gydytojai tvirtina, kad yra argumentas, kuris įtikins kiekvieną sveikatai mąstantį asmenį – tai sveikata. Paklausite, kokią įtaką sveikatai turi gerumas? Specialistai tikina – tiesioginę ir siūlo panagrinėti pykčio fiziologiją.

Įprastiniai maisto produktai nebepatenkina visų žmogaus fiziologinių poreikių, nes technologijos produktą išgrynina, sterilizuoja. Nors skonis patrauklus, maisto vertė - menka. Japonijoje atsiradęs terminas "funkcionalusis maistas" reiškia tokį produktą, kuris yra prisotintas gyvųjų bakterijų, augal...