Finansų rinkose pirmadienį stebimas kritimas, pavyzdžiui, Japonijos akcijų indeksas „Nikkei“ patyrė didžiausią nuosmukį nuo 1987 metų. Vis dėlto Lietuvos ekonomistai sako, kad tai, ką dabar matome, daugiausia susiję su „garo išleidimu“ iš akcijų rinkų, o išsipardavimo nereikėtų pritempti prie blogų ...
FTSE 100
217 straipsnių
Retai pasitaikantis dėsningumas, kai vienu metu akcijų ir aukso kainos siektų aukštumas, kaip tik stebimas šiuo metu. Tai nėra geras ženklas akcijoms. Kita vertus, gerų žinių turėtų atnešti centrinių bankų Europoje ir JAV planuojami bazinių palūkanų mažinimai šią vasarą. Pirmąja kregžde tapo Šveicar...
Trečiadienį didžiosiose akcijų biržose fiksuotas nuosmukis, investuotojai siekė uždirbti daugiau pelno iki pasirodant naujausiems duomenimis apie infliaciją JAV, o bitkoino kaina peržengė 60 000 JAV dolerių ribą.
Išaugus optimizmui, kad JAV centrinis bankas naujais metais sumažins palūkanų normas ir dėl to pastarosiomis savaitėmis kiek kritus dolerio kursui, pirmadienį aukso kaina pasiekė rekordines aukštumas.
Pastarosios dvi savaitės akcijų rinkose – ne pačios pozityviausios. Pagrindiniai JAV ir Europos akcijų indeksai per pastarąsias savaites buvo spaudžiami rinkose dominavusių pardavėjų. Pagrindinės priežastys: neramumai Artimųjų Rytų regione, nuvylę didžiausių JAV įmonių trečio ketvirčio rezultatai be...
JAV ir Europoje indeksai kilo: „S&P 500“ +0,24 proc., „Nasdaq“ +0,03 proc., Europos „Stoxx 600“ +0,26 proc., JK „FTSE 100“ +1,8 procento.
JAV akcijų biržos savaitę pradėjo pozityviai: „DOW JONES“ +0,22 proc., „S&P 500“ +0,39 proc., o „NASDAQ“ šoktelėjo 0,93 procento.
JAV centrinis bankas galiausiai pristabdė daugiau kaip metus trukusį agresyvų palūkanų didinimo ciklą. Tuo metu Europos centrinis bankas, nepaisydamas ekonominio nuosmukio grėsmių, laikosi ankstesnio palūkanų didinimo plano. Viltys dėl spartaus Kinijos augimo nepasiteisina, ši šalis susiduria su smu...
JAV rinkoje didėja recesijos tikimybė, o Volstryto strategai investuotojams rekomenduoja užimti gynybinę poziciją. Infliacija ir JAV, ir euro zonoje rodo išsikvėpimo ženklus, tačiau išlieka gerokai per aukšta, kad centriniai bankai keistų savo retoriką. Kita vertus, išryškėjusios problemos finansų s...
Remiantis preliminariais duomenimis, pramonės sektoriaus PMI siekė 49,3 punkto, paslaugų – 53,8 punkto.
Infliacijos tempas sulėtėjo ir antroje pagal dydį euro zonos ekonomikoje.
Norvegijos krona ir Didžiosios Britanijos svaras pigo nepaisant padidintų palūkanų.
Akcijų kainų ralis JAV tęsėsi trečią dieną.
Rinkose atsiradus vilčių, kad centriniai bankai gali sušvelninti savo poziciją dėl palūkanų normų didinimo, pagrindiniai euro zonos akcijų indeksai antradienį gerokai pakilo.
Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį nukrito iki rekordinių žemumų, prekybininkams vis labiau nerimaujant dėl gilios recesijos JK, o naujajam iždo kancleriui Kwasi Kwartengui pristačius prieštaringai vertinamą minibiudžetą, pagrįstą mokesčių mažinimo planais.
Centriniai bankai tęsia pinigų politikos griežtinimo ciklą.
Europos Sąjungai (ES) imantis atsargumo priemonių dėl sumažėjusio rusiškų dujų tiekimo, pagrindiniai Europos akcijų indeksai, kaip ir euro kursas, trečiadienį smunka.
Pasaulinės akcijų rinkos ir naftos kainos pirmadienį kopia aukštyn, skatinamos Kinijoje sušvelnintų pandeminių apribojimų.
Europos akcijų rinkose, kaip ir kituose regionuose, pirmadienį vyrauja smukimo nuotaikos, nes nuogąstavimai dėl kylančių palūkanų normų JAV ir koronaviruso protrūkis Kinijoje nustelbė naujienas apie Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono perrinkimą.
Rusijos kasybos bendrovė „Petropavlovsk Plc“ nugrimzdo į dar gilesnį nuosmukį, šiemet jau nušlavusį daugiau nei 90 proc. jos vertės, po to, kai perspėjo, kad Jungtinės Karalystės sankcijos jos pagrindiniam skolintojui „Gazprombank“ reiškia, kad šiuo metu ji negalės prekiauti auksu.