Šiandien, praėjus 38 metams po Černobylio avarijos, pagaliau turime moksliškai pagrįstus duomenis apie tai, kokius randus šis įvykis iš tiesų paliko mūsų šalyje.
Fukušima
79 straipsnių
Prof. Andrejus Spiridonovas. Atominės energijos atsisakymo kaina: mes dar nesuvokiame, kas mūsų laukia ateityje (39)
Kertinis veiksnys, įgalinantis civilizaciją, yra technologijų veikimui reikalingų energijos šaltinių prieinamumas. Jeigu paskaičiuotume dabartinį energijos ir resursų naudojimo lygį vienam žmogui (priklausantį nuo šalies išsivystymo lygio), pamatytume, kad mūsų technologijos sunaudoja nuo kelių iki ...
JT tikrintojai ketvirtadieni ėmė mėginius žuvų turguje, esančiame netoli Fukušimos branduolinės jėgainės, iš kurios rugpjūtį buvo išleistos nuotekos.
Ketvirtadienį, rugpjūčio 24 d., Tokijo elektros energijos įmonė (TEPCO) paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip į Ramųjį vandenyną išleidžiamas Fukušimos atominės elektrinės reaktoriaus aušinimo vanduo.
Tokijo elektros energijos įmonė (TEPCO) paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip į Ramųjį vandenyną išleidžiamas Fukušimos atominės elektrinės reaktoriaus aušinimo vanduo.
Ketvirtadienį Japonijai pradėjus apdoroto radioaktyvaus vandens išleidimą į Ramųjį vandenyną, Kinija skelbia draudimą importuoti jūros gėrybes iš Japonijos jūros. Aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ teigia, kad vandens išleidimas pažeidžia žmonių teises ir žaloja vandenyno ekosistemas, tačiau Vi...
Europos šalys ieško būdų, kaip nešalti ir neskendėti tamsoje, Rusijai galint bet kada užsukti dujas. Tuo metu Europos Sąjungos lygiu svarstoma keisti elektros gamybos kainodarą ir taip daryti spaudimą kainoms. Ekspertai perspėja vengti įsikišimo į rinką, nes ir Lietuvai, ir euro zonai jis gali virst...
Japonai rado vietą, kur atsikratyti radioaktyviomis atliekomis po Fukušimos branduolinės tragedijos: tam prireiks 1 km tunelio po vandeniu (16)
Fukušimos Daiichi atominės elektrinės katastrofa įvyko prieš daugiau nei 10 metų, tačiau šios katastrofo padariniai vis dar tvarkomi. Dabar Japonijos energetikos kompanija TEPCO pranešė, kad planuoja kasti maždaug kilometro ilgio povandeninį tunelį, kad galėtų atsikratyti radioaktyviomis atliekomis.
Žaidynės oficialiai prasidėjo Fukušimoje: dalyvių įspūdžiai – dviprasmiški, vietoje žiūrovų – meška (10)
Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija įvyks penktadienį, tačiau jau naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku prasidėjo kai kurių sporto šakų varžybos.
Užfiksavo sukrečiančius vaizdus, kaip atrodo Fukušima praėjus 10 metų po katastrofos: viena istorija primena, kokia svarbi yra žmonių intuicija (12)
2011 metų kovo 11-ąją Japonijos Fukušimos prefektūroje įvyko pasaulį sukrėtusi katastrofa - tą dieną įvyko žemės drebėjimas, kilo cunamis. Sunkios gamtinės stichinės nelaimės sukelta Fukušimos avarija iki šiol neturi precedento, tai buvo triguba katastrofa, nes avarija vienu metu įvyko net 3-uose br...
2011 metais Japonijoje įvykusi Fukušimos branduolinė katastrofa nekenkia vietos gyventojų sveikatai, rodo antradienį paskelbta Jungtinių Tautų mokslininkų ataskaita.
Černobylis ir Fukušima – ne vienintelės branduolinės katastrofos: 6 nelaimės, apie kurias verta žinoti (21)
Černobylis tikrai nėra vienintelė pasaulyje nutikusi branduolinė katastrofa. Yra ir dar keletas labai rimtų nelaimių, apie kurias verta žinoti.
Nuo Fukušimos atominės elektrinės avarijos praėjo aštuoneri metai: kaip dabar atrodo šis regionas? (74)
Gaivus rudens rytas, Mišimos saloje Fukušimos prefektūroje būriuojasi fotografai, dauguma – iš Taivano, besiruošiantys nufotografuoti vaizdingą „Tadami Line“ geležinkelio atkarpą per Daiichi Tadamigawa tiltą.
Fukušimą 2011-aisiais nuniokojo cunamis ir branduolinė nelaimė, tačiau dabar ši Japonijos prefektūra atgimsta.
Japonija vykdo 300 mlrd. jenų (2,75 mlrd. JAV dolerių) projektą, skirtą pertvarkyti nelaimių sudrebintą Fukušimos prefektūrą į švariosios energetikos centrą; pirmosios saulės jėgainės statybas numatyta pradėti kitų metų sausį.
Branduolinės radiacijos debesų kaltininkai, kaip ir pasekmės, kartais paaiškėja tik po daugelio metų. Tačiau akivaizdu, kad radioaktyvieji elementai, tokie kaip plutonis ir uranas, naudojami elektros energijai ir branduoliniams ginklams gaminti, yra kenksmingi žmonėms, gyvūnams, augalams ir aplinkai...
Radiacija iš apgadintos Fukušimos branduolinės jėgainės tampa naujausiu įtampos tarp Japonijos bei Pietų Korėjos šaltiniu, galimai pakenksiančiu Tokijo pastangoms rengtis 2020 metų olimpinėms žaidynėms.
Nepaisydama 2011 metais įvykusios Fukušimos atominės elektrinės katastrofos, Japonija planuoja didinti branduolinės gamybą ir atsinaujinančios energijos naudojimą, kad tokiu būdu galėtų toliau mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį.
Naujame HBO seriale „Černobylis“, kuris buvo filmuotas ir Lietuvoje, pasakojama 1986 metais Ukrainos atominėje jėgainėje įvykusį sprogimą ir skaudžias jo pasekmes. Praėjus 25 metams branduolinė katastrofa ištiko Japoniją, kur 9 pagal Richterio skalę balų stiprumo požeminis smūgis ir jo sukeltas cuna...
Per atstumą valdomas robotas sėkmingai pakėlė radioaktyvaus branduolinio kuro gabalėlių per sudėtingą bandymą avarijos ištiktoje Fukušimos atominėje jėgainėje, laikomą Japonijos pastangų likviduoti šios 2011 metais įvykusios nelaimės padarinius svarbia dalimi, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.